WHO o koronawirusie
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Konrad Karpiuk - 5 Września 2020

Szef WHO wskazał, przez co koronawirus zostanie z nami dłużej. Apeluje o rozsądek

WHO apeluje do przywódców światowych mocarstw o rozsądek. Szef organizacji powiedział dlaczego pandemia koronawirusa potrwa dłużej, wszystko przez działanie niektórych dużych krajów.

WHO ostrzega co może przedłużyć pandemię

Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus apeluje, aby wszystkie kraje solidarnie włączyły się do walki z pandemią koronawirusa. Reuters informuje, że niektóre państwa zapewniły sobie własne dostawy szczepionek. Zdaniem Ghebreyesusa takie działania doprowadza jedynie do przedłużenia pandemii COVID-19.

Tedros Ghebreyesus apelował także do niepodejmowania działań do ponownego wprowadzenia kwarantanny i zamrożenia gospodarki. Szef WHO rozmawiał już na ten temat z ministrami zdrowia z krajów z grupy G20. Skutki ponownego lockdownu mogłyby być tragiczne dla światowej gospodarki.

Jak czytamy na portalu Forsal, WHO współpracuje z Globalnym Stowarzyszeniem na rzecz Szczepionek nad globalną i równie dystrybuowaną na całym świecie szczepionką o nazwie COVAX. Niektóre kraje podjęły jednak własne działania w kwestii szczepionki, wśród nich była Rosja, która ogłosiła jej wynalezienie i przygotowanie do dystrybucji.

Jest jasna zapowiedź rządu. Tysiące Polaków może spodziewać się utraty pracyJest jasna zapowiedź rządu. Tysiące Polaków może spodziewać się utraty pracyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zachowanie wszystkich zasad w szkołach jest niemożliwe? Niepokojące słowa nauczycieli
2. Tysiące emerytów dostanie minimum 2400 zł emerytury. Prezydent właśnie podpisał ustawę
3. Pojawił się poważny problem z ZUS-em. Wiele osób może mieć kłopot z otrzymaniem obiecanych pieniędzy

Szczepionka będzie musiała przejść odpowiednie testy przed wprowadzeniem

Istotna jest również kwestia testów szczepionek. Główna doradczyni naukowa WHO Soumya Swaminathan zastrzegła, że nie ma możliwości, aby była dopuszczona do sprzedaży szczepionka, w której przypadku badania nie potwierdzą skuteczności i bezpieczeństwa. Powodem jest nie tylko samo zdrowie pacjentów ale również brak zaufania władz do nietestowanego leku.

- Żadna szczepionka nie będzie stosowana masowo, dopóki regulatorzy (rynku) nie będą mieli do niej zaufania, rządy nie będą miały zaufania i WHO nie będzie przekonane, że spełnia ona minimum standardów bezpieczeństwa - mówiła Soumya Swaminathan.

Viktor Orban przewiduje przyszłość Polski. Bardzo zaskakujące słowa premiera WęgierViktor Orban przewiduje przyszłość Polski. Bardzo zaskakujące słowa premiera WęgierCzytaj dalej


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Była rywalka Agnieszki Radwańskiej walczy ze śmiertelną chorobą. W szpitalu rozgrywa najważniejszy mecz życia
  2. Rząd podjął decyzję. Rozporządzenie podpisane. Klamka zapadła
  3. Segregacja śmieci już nie na 5 a na 3 frakcje? Szykują się zmiany w gospodarce odpadami
  4. Aż 83 proc. Polaków zaczyna od niej dzień. Teraz grozi nam deficyt i wysokie podwyżki cen
  5. Już nie dziura, a krater. Na wypłaty rent i emerytur zabraknie nawet 100 miliardów złotych
  6. Tajna receptura na gołąbki babci Reginy, z daleka czuć ich wybitny aromat

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News