BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Warszawski Supersam na placu Unii idzie do likwidacji. Przyczyną sytuacja ekonomiczna
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 13.12.2022 18:39

Warszawski Supersam na placu Unii idzie do likwidacji. Przyczyną sytuacja ekonomiczna

supersam
Domena publiczna

Spółka Supersam potwierdziła, że tylko do końca miesiąca będzie można zrobić zakupy w jej największym sklepie przy placu Unii Lubelskiej w Warszawie. Przyczyna nie zaskakuje.

Jeszcze kilka miesięcy temu Supersam informował, że nie zamierza zamykać sklepu na placu Unii Lubelskiej. Informacje miały być nieprawdziwe i wpływać negatywnie na relacje z klientami.

Jak podaje portal Interia.pl, plotki okazały się jednak prawdą. Największy Supersam w Warszawie idzie do likwidacji. Poinformowano o tym we wtorek w komunikacie prasowym firmy.

Rosnące koszty i zmiana sytuacji gospodarczej

Przyczyn zamknięcia placówki w CH Plac Unii jest kilka. Od kilku lat przedsiębiorstwo mierzyło się z rosnącymi kosztami utrzymania wyposażenia. Sytuację pogorszyła epidemia Covid-19.

Gwoździem do trumny okazała się zła sytuacja gospodarcza w kraju. Doprowadziła ona do zmian zachowań klientów, którzy szukając niższych cen, przeszli do innych sklepów.

Cytowany przez Interię komunikat Supersamu mówi, iż dalsze kontynuowanie działalności firmy w takim kształcie przyniosłoby kolejne, poważniejsze straty. Można zatem wyciągnąć wniosek, że zamknięcie sklepu przy placu Unii jest pierwszym etapem zmian w firmie.

Pozostałe sklepy będą działać bez zmian

Spółka posiada jeszcze trzy sklepy w stolicy: przy Powstańców Śląskich, Huculskiej i al. KEN. W dalszym ciągu będzie do nich zapewniać asortyment. Planowane jest również otwarcie nowych placówek, a przede wszystkim - utrzymanie i rozwój marki.

Zakupy w Supersamie w CH Plac Unii będą możliwe tylko do sylwestra włącznie. Wraz z nadejściem nowego roku sklep przestanie istnieć.

Tagi: Warszawa