Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > W sobotę kumulacja w Lotto. Ile można wygrać?
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 11.05.2024 09:22

W sobotę kumulacja w Lotto. Ile można wygrać?

lotto
fot. Lowdown/Wikimedia Commons

W najbliższą sobotę odbędzie się kolejne losowanie LOTTO. Od wielu innych różni się jednak tym, że ze względu na tzw. kumulację, pojawia się szansa na wygraną 7 milionów złotych. A konkretnie szansa wynosząca… 1 do 13 983 816. 

Losowanie LOTTO. O której?

Losowanie odbędzie się w sobotę o godzinie 22:00. Jego wyniki będzie można śledzić zarówno na antenie TVP3, jak i na stronie lotto.pl. Osoba, która jako jedyna poprawnie wytypuje 6 z 49 liczb zgarnie 7 milionów zł. W przypadku większej liczby szczęśliwców, główna wygrana zostanie podzielona pomiędzy nich. Najwyższa wygrana w historii LOTTO padła 7 maja 2016 roku. Pula na wygrane pierwszego stopnia wyniosła wówczas 57 804 715,20 zł. Kwota ta została rozdzielona pomiędzy trzema osobami, które poprawnie wytypowały liczby. 

Uważaj na nowe oszustwo bankowe. Zagrożeni klienci dużej placówki

Prędzej trafi cię… piorun niż wygrasz w totka

W przypadku losowania 6 z 49 liczb, prawdopodobieństwo poprawnego ich wytypowania jest skrajnie niskie i wynosi 1:13 983 816, bo właśnie tyle istnieje możliwych kombinacji. O wiele większe, bo aż osiemnastokrotnie, są szanse na bycie porażonym przez piorun, które wynoszą 1:764 000. Jeśli już będziemy spędzać czas na świeżym powietrzu, to mamy również szansę na to, że spadnie na nas jedna wielu części, z których zbudowany jest samolot, który w dodatku akurat przelatywałby nad naszą głową. Szansa na takie trafienie wciąż jest znacznie wyższa niż prawdopodobieństwo wygranej w LOTTO, bo wynosi 1:10 000 000. Jeśli jednak nie trafi nas część samolotu, to zawsze może to zrobić meteoryt, którego szanse na to wynoszą 1:700 000. 

LOTTO. I ty możesz być milionerem

Godny podkreślenia jest fakt, biorąc pod uwagę liczbę milionerów w Polsce oraz liczbę wszystkich mieszkańców kraju, mamy całkiem spore prawdopodobieństwo (w porównaniu z szansą na trafienie szóstki), że sami staniemy się milionerami. Szanse na to wynoszą jakieś 1:1205. O wiele łatwiej więc… zostać milionerem niż stać się nim dzięki grom liczbowym.