Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > W lipcu startuje 500 plus na zdrowie. Minister opowiedział, co będzie wchodzić w skład pakietu
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.05.2021 02:00

W lipcu startuje 500 plus na zdrowie. Minister opowiedział, co będzie wchodzić w skład pakietu

Fot. Zofia i Marek Bazak/East News Bank w domu, walizka pelna pieniedzy, wielu seniorow trzyma swoje oszczednosci w domu, nie posiadajac kont bankowych padaja ofiara przestepcow wyludzajacych oszczednoscu calego zycia metodami "na wnuczka" lub "na policja
Marek BAZAK/East News

500 plus na zdrowie wejdzie w życie już w lipcu bieżącego roku. Tym razem pieniądze nie zostaną przyznane dzieciom, a dorosłym po 40. roku życia. Minister zdrowia Adam Niedzielski zdradził szczegóły programu zdrowotnego.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest zdrowotne 500 plus

  • Kto będzie mógł skorzystać

  • Kiedy rusza program

500 plus na zdrowie dla dorosłych

Pandemia koronawirusa zmieniła funkcjonowanie całego społeczeństwa oraz systemu. Eksperci z zakresu medycy podkreślali, że większość młodych medyków została oddelegowana do walki z koronawirusem, a przez to zaniedbane zostały pozostałe gałęzie medycyny.

Swoje zdrowie zaniedbali także Polacy. Obecność koronawirusa i możliwość zachorowania w przychodni czy szpitalu spowodowały, że większość z nas odpuściła na niemal rok przeprowadzanie badań profilaktycznych.

W związku z tym Ministerstwo Zdrowia przygotowało program "500 plus na zdrowie", który będzie skierowany do osób po 40. roku życia. Jak zapowiedział szef resortu, Adam Niedzielski profilaktyka zdrowotnego 500 plus ma ukierunkować zakres świadczeń medycznych i przeprowadzić bilans zdrowia Polaków.

Radio Zet dodaje, że ukrytym celem rządu jest zadbanie o zdrowie Polaków po to, aby skutecznie wydłużyć wiek emerytalny. Jednakże żaden z członków rządu nie potwierdza tej informacji, bowiem Zjednoczona Prawica chlubi się tym, że wiek emerytalny zmniejszyła.

500 plus ma pomóc w diagnostyce

- Wartość takiego zestawu badań jest w granicach 100 zł, gdyby ktoś chciał go wykonać samemu. [...] W skład tego pakietu badań wchodzą testy krwi, moczu, pomiary pracy serca, ale również wskaźniki takie jak BMI - mówił w rozmowie z Wirtualną Polską, Adam Niedzielski.

Tłumaczył, że 500 plus na zdrowie ma pomóc we wstępnym zdiagnozowaniu swojego organizmu, a w razie konieczności - udania się do innych specjalistów. Z programu można skorzystać nie tylko w ramach NFZ, ale również placówek prywatnych.

Bon na zdrowie będzie dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta, które zyskało ogromną popularność za sprawą rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19. Z programu będzie mogło skorzystać aż 13 mln Polaków, ale minister zdrowia szacuje, że z programu skorzysta 3 mln osób.

500 plus na zdrowie ma ruszyć już 1 lipca 2021 r.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]