Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Eko > Ambitny plan Volvo. Od 2030 r. będzie sprzedawać tylko elektryczne auta
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 05.03.2021 01:00

Ambitny plan Volvo. Od 2030 r. będzie sprzedawać tylko elektryczne auta

Volvo wycofa ze swojej oferty wszystkie samochody inne niż elektryczne
Alexander Migl, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego Volvo chce wyeliminować ze swojej oferty pojazdy niezasilane prądem

  • Jakie pojazdy elektryczne Volvo zaoferuje swoim klientom

  • Co z autami wodorowymi

Volvo będzie sprzedawał tylko samochody elektryczne

Volvo jest pierwszą firmą, która podała datę dotyczącą wycofania samochodów, które nie będą napędzane energią elektryczną. Deklaracja szwedzkiego koncernu jest też jedną z najbardziej ambitnych propozycji na rynku motoryzacyjnym i z dużym prawdopodobieństwem zwiększy presję na innych producentów, by ci poszli w ślady Volvo, podaje New York Times. 

Szwedzki producent podał też, że planuje rozszerzyć inwestycje w sprzedaż internetową. Klienci Volvo będą mogli bez wychodzenia z domu dokonać konfiguracji wybranego przez siebie modelu na stronie internetowej koncernu. Dealerzy staną się odpowiedzialni jedynie za dostarczanie zamówionych samochodów i ich serwisowanie.

Volvo podkręca swoje plany

Wcześniej Volvo zapowiadało, że w 2025 roku połowę sprzedaży mają stanowić auta hybrydowe, jednak teraz niespodziewanie poinformował o swoich ambitnych planach, by do 2030 r. produkować jedynie samochody z napędem elektrycznym.

- Nie ma długoterminowej przyszłości dla samochodów z silnikiem spalinowym - mówił cytowany przez BBC dyrektor techniczny Volvo, Henrik Green. - Oceniamy, że segment aut elektrycznych klasy premium będzie najszybciej rozwijającą się częścią rynku motoryzacyjnego - zapewniał.

Siedem modeli elektrycznych Volvo

Portal bankier.pl podaje, że do 2030 r. w ofercie szwedzkiego koncernu ma znaleźć się siedem modeli elektrycznych Volvo. Mają to być zarówno auta kompaktowe (z grupy oznaczonej liczbą 40), jak i klasy średniej (60) oraz SUV-y premium (90). W tej chwili wybór samochodów elektrycznych Volvo jest niewielki - szwedzki koncern ma w swojej ofercie tylko jeden model.

Volvo zapowiedziało też, że nie będą inwestować w auta zasilane z wodorem, ponieważ nie przewiduje się wielkiego popytu wśród klientów, ze względu na ograniczony dostęp do stacji ładowania aut wodorowych.