Upadłość Ursus
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 5 Listopada 2019

W czasach PRL jedna z najważniejszych polskich firm. Teraz grozi jej upadek

Nadeszły bardzo trudne czasy dla Ursusa. Firma, która była dumą PRL-u i produkująca ciągniki często przeznaczane na eksport może teraz upaść. Póki co firma sprzedaje część swoich zakładów produkcyjnych, na co zgodę wyrazili już akcjonariusze - informuje money.pl.

Spółka poinformowała, że zamierza sprzedać swoje zakłady produkcyjne w Opalenicy i Dobrym Mieście. Nieruchomości mają być sprzedane za ponad 25 mln zł.

Ursus w tarapatach od dłuższego czasu

Problemy firmy są na tyle duże, że w poniedziałek prezes Arkadiusz Miętkiewicz złożył rezygnację ze stanowiska. Ursus od dawna ma problemy z wypłacalnością, co z kolei skutkuje traceniem wielu kontrahentów. Z powodu takiego stanu rzeczy do drzwi spółki zapukał komornik. Podspółka należąca do Ursusa o nazwie Ursus Bus produkująca autobusy doczeka się postępowania sanacyjnego.

Nadzwyczajne zgromadzenie akcjonariuszy Ursusa doprowadziło do podjęcia decyzji o sprzedaży części spółki. Ursus pozbędzie się więc zakładów produkcyjnych w Opalenicy i Dobrym Mieście. Zakłady w Opalenicy mają zostać sprzedane za co najmniej 5,8 mln zł, w Dobrym Mieście natomiast za 20 mln zł.

Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedażyMiały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedażyCzytaj dalej

Ursus notowany jest na giełdzie od 2008 roku, a przychody skonsolidowane za rok 2018 wyniosły 214,63 mln zł - informuje money.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legendarna aktorka i piosenkarka. Fani pogrążeni w żałobie
  2. Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanci
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. GIS pilnie wycofuje popularną przyprawę. Jest skażona groźną bakterią, lepiej od razu ją wyrzucić

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News