BiznesINFO.pl
Twitter będzie płatny?

Biznes Info

Twitter ma być płatny. Platforma rozpoczyna testy subskrypcji

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Czy na swoje 15-lecie Twitter będzie płatny? Tak, ale jedynie dla osób, które zdecydują się skorzystać z testowanej właśnie subskrypcji. Zawiera ona opcję, której użytkownicy nie mogli się doprosić od dawna.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Za co użytkownicy Twittera będą płacić

  • Ile będą musieli zapłacić

  • Jaką nowa usługa będzie miała długo oczekiwaną opcję

Twitter płatny?

Twitter płatny? Gdy na czołówkach portali pojawiły się tego rodzaju doniesienia, zmroziły one miliony (w tym piszącego te słowa) "ćwierkających" każdego dnia - za darmo - użytkowników. Okazuje się jednak, że płacić będą jedynie ci, którzy skorzystają z nowego rozwiązania proponowanego przez serwis społecznościowy.

Owe rozwiązanie to subskrypcja Twitter Blue, która jak podaje za agencją Reuters serwis Innpoland.pl jest właśnie testowana w Kanadzie i Australii i prawdopodobnie niedługo pojawi się w Stanach Zjednoczonych.

Czym Twitter Blue miałby przyciągnąć użytkowników? Na przykład większą możliwością dostosowania aplikacji do swoich upodobań np. poprzez wybór kolorystyki aplikacji.

Opcja na którą czekano

Ale największą zachętą ma być opcja o którą użytkownicy Twitter prosili od dłuższego czasu. Chodzi o możliwość edycji opublikowanej wiadomości.

W tej chwili w przypadku napisania tweeta w którym stwierdzimy, że popełniliśmy błąd (merytoryczny czy ortograficzny), czy stwierdzimy, że pojawiło się tam np. niestosowne określenie, jedyną możliwością jest jego skasowanie. Tymczasem za sprawą Twitter Blue pojawi się opcja "cofnij" i w ciągu 30 sekund od publikacji posta będzie możliwość jego edycji.

Inną nowością, jaka pojawi się dzięki Twitter Blue jak podaje Innpoland będzie m.in. tryb czytania, który ma ułatwić przeglądanie dłuższych "łańcuszków" wiadomości, jak również wątków z dłuższą - niekiedy burzliwą - dyskusją.

Twitter Blue ma zawierać również udogodnienia związane z możliwością lepszej organizacji zapisanych postów w foldery z zakładkami.

Udogodnień zatem nie brakuje. Ile trzeba będzie za nie zapłacić? Portal - powołując się na opis aplikacji w Apple App Store - podaje, że będzie to 2,99 USD, a zatem ok. 11 zł.

21 marca br. minęło 15 lat od powstanie Twittera. Ze statystyk przytoczonych przez serwis websitehostingrating.pl wynika, że obecnie istnieje ok. 1,3 mld kont w tym serwisie. Twitter posiada 330 mln aktywnych użytkowników miesięcznie, a każdego dnia wysyłanych jest ok. 500 mln tweetów.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

TOPSHOT - A photo taken in the late hours of May 29, 2020 shows a sign of the World Health Organization (WHO) at their headquarters in Geneva amid the COVID-19 outbreak, caused by the novel coronavirus. - President Donald Trump said May 29, 2020, he was breaking off US ties with the World Health Organization, which he says failed to do enough to combat the initial spread of the novel coronavirus. (Photo by Fabrice COFFRINI / AFP)

WHO: Mamy do czynienia z pandemią dwutorową

CZYTAJ DALEJ

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >