Turystyka może liczyć na wsparcie rządu
pixabay/Fz
Autor Radosław Święcki - 2 Kwietnia 2020

Szykuje się nowy program 1000+. Zyskają jedni z bardziej poszkodowanych

Turystyka, jedna z najbardziej poszkodowanych branż w związku z pandemią koronawirusa, doczeka się programu 1000 plus. Szczegóły rozwiązania podała w środę na antenie Radia Maryja minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Turystyka ze wsparciem

Turystyka to, obok branży rozrywkowej czy gastronomicznej, najbardziej poszkodowana branża, w skutek wprowadzonych przed trzema tygodniami obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. O pomocy tej branży mówiła w rozmowie z Radiem Maryja minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

W aptece już się nie obkupisz. Od dziś resort wprowadza reglamentację lekówW aptece już się nie obkupisz. Od dziś resort wprowadza reglamentację lekówCzytaj dalej

- Z branżą turystyczną, hotelarską i touroperatorami spotykamy się od pierwszych dni, od kiedy zaczęliśmy odczuwać gospodarcze skutki kryzysu, związanego z rozprzestrzenianiem się pandemii - powiedziała Emilewicz. Minister rozwoju podkreśliła, że przywileje dla tych branż zostały zapisane w uchwalonych przepisach, które umożliwiają korzystanie z bonów i voucherów, które będzie można wymienić na usługi, związane z aktywnościami turystycznymi. Emilewicz zaapelowała do korzystania z voucherów, zamiast zwrotów w gotówce, za usługi niezrealizowane w czasie pandemii.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Córka Kowalskiej nie może samodzielnie oddychać. Piosenkarka właśnie przekazała druzgocącą wiadomość

W rozmowie z toruńską rozgłośnią minister rozwoju zapowiedziała nowy pomysł na wsparcie branży.

- Już w tej chwili pracujemy z Polską Organizacją Turystyczną nad takim programem 1000 plus – powiedziała Emilewicz, dodając, że wsparcie może mieć postać bonów o wartości 1000 zł.

Policja przejęła kontrolę nad strażą miejską. Tysiące funkcjonariuszy wyszło na ulicePolicja przejęła kontrolę nad strażą miejską. Tysiące funkcjonariuszy wyszło na uliceCzytaj dalej

Bony będzie można wydać na wycieczkę lub inne wydarzenie związane z turystyką.

Rozwiązanie z pakietu tarczy antykryzysowej – jak przypomina Polska Agencja Prasowa – zakłada, że zwrot pieniędzy za odwołaną imprezę turystyczną będzie możliwy z mocy prawa po upływie 180 dni od rozwiązania umowy. Alternatywnie, zamiast pieniędzy klient będzie mógł otrzymać od organizatora roczny voucher na inną imprezę turystyczną.

Ustawa przewiduje, że klient będzie mógł skorzystać z vouchera na realizację imprezy turystycznej w przyszłości, w ciągu roku od dnia, w którym miała się odbyć odwołana impreza. Dotyczy to organizacji wystaw i kongresów lub działalności kulturalnej, rozrywkowej, rekreacyjnej, sportowej, organizującej wystawy tematyczne lub imprezy plenerowe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał zmarł na koronawirusa, był młody, zdrowy. "Nudzisz się? Mój brat też chciałby, ale nie żyje"
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Europejski kraj wprowadza nowy nakaz. Pytano o niego też polskich polityków
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News