BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Szykuje się nowy program 1000+. Zyskają jedni z bardziej poszkodowanych

2 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Turystyka, jedna z najbardziej poszkodowanych branż w związku z pandemią koronawirusa, doczeka się programu 1000 plus. Szczegóły rozwiązania podała w środę na antenie Radia Maryja minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Turystyka ze wsparciem

Turystyka to, obok branży rozrywkowej czy gastronomicznej, najbardziej poszkodowana branża, w skutek wprowadzonych przed trzema tygodniami obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. O pomocy tej branży mówiła w rozmowie z Radiem Maryja minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

- Z branżą turystyczną, hotelarską i touroperatorami spotykamy się od pierwszych dni, od kiedy zaczęliśmy odczuwać gospodarcze skutki kryzysu, związanego z rozprzestrzenianiem się pandemii - powiedziała Emilewicz. Minister rozwoju podkreśliła, że przywileje dla tych branż zostały zapisane w uchwalonych przepisach, które umożliwiają korzystanie z bonów i voucherów, które będzie można wymienić na usługi, związane z aktywnościami turystycznymi. Emilewicz zaapelowała do korzystania z voucherów, zamiast zwrotów w gotówce, za usługi niezrealizowane w czasie pandemii.

W rozmowie z toruńską rozgłośnią minister rozwoju zapowiedziała nowy pomysł na wsparcie branży.

- Już w tej chwili pracujemy z Polską Organizacją Turystyczną nad takim programem 1000 plus – powiedziała Emilewicz, dodając, że wsparcie może mieć postać bonów o wartości 1000 zł.

Bony będzie można wydać na wycieczkę lub inne wydarzenie związane z turystyką.

Rozwiązanie z pakietu tarczy antykryzysowej – jak przypomina Polska Agencja Prasowa – zakłada, że zwrot pieniędzy za odwołaną imprezę turystyczną będzie możliwy z mocy prawa po upływie 180 dni od rozwiązania umowy. Alternatywnie, zamiast pieniędzy klient będzie mógł otrzymać od organizatora roczny voucher na inną imprezę turystyczną.

Ustawa przewiduje, że klient będzie mógł skorzystać z vouchera na realizację imprezy turystycznej w przyszłości, w ciągu roku od dnia, w którym miała się odbyć odwołana impreza. Dotyczy to organizacji wystaw i kongresów lub działalności kulturalnej, rozrywkowej, rekreacyjnej, sportowej, organizującej wystawy tematyczne lub imprezy plenerowe.

Podobne artykuły

startup

Finanse

POLSKIE START-UPY. JAK OSIĄGNĄĆ SUKCES Z UNIJNYM WSPARCIEM?

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 25.06.2020. n/z Walizka pieniedzy.

Finanse

mBank musi zwrócić pieniądze klientom. UOKiK nie ma wątpliwości

Czytaj więcej >
Pekao ostatecznie przejmuje Idea Bank

Finanse

Idea Bank znika z polskiego rynku. Pekao zaczyna migracje klientów

Czytaj więcej >
Prezydent Duda, emerytury stażowe

Finanse

Doradca prezydenta ostrożnie o emeryturach stażowych. Pomysł wypali?

Czytaj więcej >
Ważne zmiany w bankach od lipca

Finanse

Banki wprowadziły zmiany w kredytach. Koniec tanich ofert, wracają limity

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Finanse

Wciąż można składać wnioski o dotację na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej

Czytaj więcej >