trzynasta-emerytura-pxfuel
pxfuel.com, CC0
Autor Stanisław Węgrowski - 1 Kwietnia 2020

Dodatkowe pieniądze dla emerytów i rencistów. Już dzisiaj seniorzy otrzymają wypłaty

Trzynasta emerytura trafi dzisiaj do emerytów i rencistów - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To nie ma prima aprilis. - Pierwsze "trzynastki" pojawią się na kontach emerytów już 1 kwietnia - przekazała prezes ZUS Gertruda Uścińska.

Trzynasta emerytura już dziś

Dziś rusza wypłata trzynastej emerytury - dodatkowego świadczenia dla emerytów i rencistów w kwocie minimalnej emerytury. Trzynastki mają być wypłacane każdego roku.

- Chciałabym zapewnić wszystkich świadczeniobiorców, że emerytury i renty są wypłacane na czas. Tak samo jest w przypadku dodatkowego świadczenie, czyli tak zwanej trzynastej emerytury, która wynosi 1200 złotych brutto, czyli 981 złotych "na rękę" - zaznacza prof. Gertruda Uścińska, cytowana przez TVN24BiS.

Prezydent podjął ostateczną decyzję ws. tarczy antykryzysowej. Wiadomo już co z pracownikami i zasiłkiem dla rodzicówPrezydent podjął ostateczną decyzję ws. tarczy antykryzysowej. Wiadomo już co z pracownikami i zasiłkiem dla rodzicówCzytaj dalej

Trzynasta emerytura - komu przysługuje?

Trzynasta emerytura przysługuje osobom, które mają prawo m.in. do emerytury, renty (z tytułu niezdolności do pracy, szkoleniowej, socjalnej, rodzinnej), rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego (świadczenia dla osób, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci), nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego. Warunkiem wypłaty trzynastej emerytury jest fakt uprawnienia do jednego z wyżej wymienionych świadczeń.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować

Aby otrzymać trzynastą emeryturę, nie trzeba składać żadnych wniosków, ponieważ dodatek jest wypłacany automatycznie wraz z innymi świadczeniami. Trzynasta emerytura wynosi 1200 zł brutto, a po odliczeniu składek wychodzi 981 zł na rękę.

Dzisiaj ostatni dzień pracy dla kilkudziesięciu tysięcy Polaków. Pracodawcy już nie czekająDzisiaj ostatni dzień pracy dla kilkudziesięciu tysięcy Polaków. Pracodawcy już nie czekająCzytaj dalej

Trzynasta emerytura - terminy wypłat

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci trzynastą emeryturę wraz z innymi świadczeniami przypadającymi w kwietniu, w normalnym terminie płatności emerytury czy renty. Wypłaty ZUS przypadają na 1., 5., 6., 10., 15., 20. i 25. dzień miesiąca.

Warto podkreślić, że o dodatek spokojne mogą być też osoby mające zadłużenie. Trzynasta emerytura nie podlega zajęciom komorniczym, niezależnie od tego, czy środki trafią na rachunek bankowy. Trzynasta emerytura będzie mieć specjalne oznaczenie, dzięki czemu komornik jej nie zajmie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta wypadła z windy. Spadła do szybu, przeleciała kilka metrów
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Porażające dane z Chin. Po raz pierwszy od początku pandemii ujawnili przypadki bez objawów
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News