BiznesINFO.pl

Pexels/Uriel Mont

Brytyjska sieciówka wprowadza limity. Tesco ogranicza sprzedaż aż czterech produktów

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Sprzedaż jakich produktów ogranicza Tesco w Wielkiej Brytanii,

  • Z czego wynika zmiana strategia sieciówki,

  • Co na temat utrudnień w dostępie do artykułów sądzą brytyjskie władze.

Tesco ogranicza zakupy

Tesco w Wielkiej Brytanii aktualizuje strategię działania, aby sprostać oczekiwaniom klientów. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia sieciówka wprowadziła limity zakupowe, chcąc zapewnić Brytyjczykom dostęp do podstawowych artykułów życia codziennego.

Polsat News podaje, że limity w Tesco dotyczą papieru toaletowego, jajek, ryżu i mydła. Jeden klient może zakupić tylko jedną paczkę papieru oraz trzy opakowania jajek, ryżu czy mydła.

Tesco już po raz drugi postanowiło wdrożyć zakupowe restrykcje. Pierwsze limity wprowadzono na początku wiosennej fali pandemii. Interia przypomina, że wtedy to Tesco ograniczyło zakup: mąki, makaronu, pieluch i produktów antybakteryjnych.

Tesco reaguje na niepewność wśród obywateli

Z przekazu dziennika brytyjskiego Daily Mirror wynika, że na decyzję Tesco miały wpływ dwa czynniki. Po pierwsze, limity zakupowe są reakcją na utrudnienia na granicach z powodu wykrycia nowej mutacji koronawirusa.

W reakcji na odkrycie nowego szczepu patogenu większość państw podjęła natychmiastową decyzję o zakazie wstępu osób przebywających na terenie Wielkiej Brytanii. Polski rząd zablokował podróże w nocy z poniedziałku na wtorek (21/22 grudnia). W związku z tym, że na brytyjskich trasach doszło do drogowego paraliżu dwa dni temu władze Francji przywróciły możliwość wjazdu.

Z taką argumentacją nie zgadza się premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Jego zdaniem wstrzymanie ruchu na granicach nie zaburzyło łańcucha dostaw artykułów medycznych i żywnościowych. - Brytyjczycy mogą kontynuować robienie normalnych zakupów - stwierdził kilka dni temu szef rządu.

Po drugie, ograniczenia mają zapewnić dostęp do produktów w Tesco w obliczu niepewności, która ogarnęła Wielką Brytanię z uwagi na zbliżający się koniec okresu przejściowego po Brexicie. Zjednoczone Królestwo ostatecznie opuści struktury unijne 1 stycznia 2021 r.

Wielka Brytania w największej recesji od 300 lat

Brytyjczycy przez ostatnie tygodnie żyli w obawie przed brakiem porozumienia w sprawie umowy handlowej między rządem a Unią Europejską. Wyjście ze Wspólnoty bez umowy mogłoby tylko pogłębić trudną kondycję brytyjskiej gospodarki, która przez pandemię mierzy się z największą recesją od 300 lat.

Jednak 24 grudnia strony uzgodniły treść układu , który ma regulować ich stosunki od przyszłego roku. Umowa licząca ponad 2 tys. stron czeka na ratyfikację.

Zdaniem przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen porozumienie osiągnięte z Wielką Brytanią jest „sprawiedliwe i zrównoważone". Zadowolenia nie kryje także premier Johnson. BBC podaje, że zdaniem szefa rządu dzięki umowie Wielka Brytania „odzyska kontrolę nad swoim system prawnym” i „ochroni miejsca pracy”.

Tagi:

Podobne artykuły

Handel

Ruszyła Biedronkoloteria. Można wygrać 10 mln nagród, w tym również pieniądze
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Port Gdańsk zyskał nowe połączenie. Świetne wieści dla polskiego handlu
Czytaj więcej >

Handel

Papryka nie jest zbyt droga. Jeden kraj chętnie kupuje ją z Polski
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Oszukali prawie 700 osób na „cudowne garnki”, niektórzy poszkodowani nieświadomie podpisali umowy kredytowe. Teraz ruszył proces
Czytaj więcej >

Handel

Skarbówka wkracza do akcji. Dzięki nowym narzędziom łatwiej wyłapie podejrzane transakcje
Czytaj więcej >

Handel

Po 70 latach działalności polska firma ogłasza upadłość. Wiele osób straci pracę, zadłużenie jest ogromne
Czytaj więcej >
Maria Glinka

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]