Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Waluta

Waluta

pieniądze
22.04.2024 22:54 Kursy walut. Poniedziałek 22.04.2024. Po ile euro, dolar, frank czy funt?

Kursy walut, poniedziałek 22.04.2024 r. Aktualny kurs walut, tabela kursów NBP. Ile zapłacimy za euro, dolara, funta czy franka? Najnowsze dane Narodowego Banku Polskiego i komentarze maklerów i analityków rynkowych.

pieniądze
17.03.2024 19:40 Te banknoty trzeba koniecznie wymienić. Już nimi nie zapłacisz

Być może także Ty masz w swoim portfelu pieniądze, które wymagają wymiany. Bardzo wiele osób nie zdaje sobie bowiem sprawy z tego, że ich banknoty i monety nie nadają się już do płacenia. Niemiłe zaskoczenie czeka ich dopiero w sklepie, gdy sprzedawca odmówi przyjęcia gotówki i wydania towaru. Sprawdź, kiedy koniecznie musisz dokonać wymiany.

Donald Tusk
16.11.2023 15:45 Euro w Polsce. Jest jasny sygnał dla nowego rządu

Jednym z tematów, który pobudza opinię publiczną do dyskusji jest kwestia przyjęcia euro w Polsce. Wiele osób opowiada się za wprowadzeniem wspólnej waluty, jednak nie brakuje również przeciwników takiego rozwiązania. Najnowszy sondaż przeprowadzony przez IBRiS dla Radia ZET pokazuje, czego tak naprawdę chcą Polacy, wskazując tym samym kierunek dla nowego rządu.

Czy kursy walut czekają stabilne czasy?
11.09.2023 21:11 Środowa decyzja Rady Polityki Pieniężnej doprowadziła do najsilniejszej w tym roku wyprzedaży złotego

Ostra obniżka stóp procentowych z 6,75 do 6,0 proc. doprowadziła do najsilniejszej w tym roku wyprzedaży złotego. W środę kurs euro gwałtownie wzrósł o około 1,5 proc. EUR/PLN po długiej stabilizacji w wąskim przedziale wahań poniżej 4,50 wystrzelił w kierunku 4,60. W czwartek słabość polskiej waluty była podtrzymywana, a kurs euro wzrósł do 4,62 zł.

pieniądze
28.03.2023 17:21 Glapiński: ”Nie powinniśmy i nie możemy zrezygnować ze złotego”

Prezes NBP Adam Glapiński uważa, że własna waluta przynosi wiele korzyści. Powiedział, że dzięki własnej walucie pozwalającej na suwerenną politykę monetarną, Polska od lat może cieszyć się stabilnym wzrostem gospodarczym.

Pieniądze polska waluta
26.01.2023 16:12 Kondycja polskiej waluty na początku 2023 roku

Rynkowa sielanka brutalnie przerwana przez fatalne dane z amerykańskiej gospodarki, które wywołują popłoch wśród inwestorów. Kapitał znów odwraca się od złotego, kierując się w stronę walut defensywnych. Kurs dolara rośnie w kierunku 4,40 zł, a franka do 4,80 zł. CHF jest o niemal 20 groszy droższy niż przed tygodniem.– Na starcie 2023 r. postawiono na scenariusz tzw. miękkiego lądowania, czyli uniknięcia przez globalną gospodarkę długiej i trwałej recesji. Rynkowym nastrojom sprzyjały krzepiące informacje z Eurolandu, gdzie dzięki tąpnięciu cen gazu udaje się unikać kryzysu energetycznego, stanowiącego największe ryzyko dla wzrostu gospodarczego wyjaśnia Bartosz Sawicki, analityk Cinkciarz.pl. - Jednocześnie osłabienie gospodarki USA, w kontrolowanym tempie i przy kolejnych symptomach wygasania inflacji pozwalało wierzyć, że amerykańska Rezerwa Federalna nie będzie zbyt agresywnie podwyższać stóp procentowych, a pod koniec roku przystąpi do ich redukcji – dodaje ekspert.Szybkiemu powrotowi globalnej gospodarki na ścieżkę wzrostu miało też pomóc porzucenie przez Chiny strategii zerowej tolerancji dla COVID-19. Poprzez drakońskie restrykcje paraliżowała ona popyt w największej gospodarce wschodzącej.