biznes finanse technologie praca handel Eko Energetyka polska i świat
Obserwuj nas na:
BiznesINFO.pl > Polska

Polska

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:14 Na zachodzie VW karane za aferę spalinową. W Polsce prokuratura milczy

Volkswagen stracił mocno w oczach klientów z całego świata. Wszystko przez aferę spalinową, która wybuchła we wrześniu 2015 roku. To wówczas rządowa Agencja Ochrony Środowiska USA ujawniła, że w silnikach diesla samochodów VW montowane było oprogramowanie, które pozwoliło na przechodzenie testów emisji spalin, ale na drodze, podczas normalnego użytku, spaliny aut miały 40 razy więcej toksycznych tlenków azotu, niż pozwala norma.Sprawa szybko stała się głośna na cały świat, a afera spalinowa zyskała miano dieselgate. Volkswagen ujawnił wówczas, że w Europie sprzedał 8 mln aut z takim oprogramowaniem pod markami Audi, Skoda, Seat i Volkswagen właśnie. USA pod koniec 2017 roku do więzienia wsadziło byłych inżynierów firmy, a w sprawie byłego szefa VW prowadzone jest postępowanie, które może doprowadzić do jego zamknięcia za kratami na 10 lat.Jak podała Wyborczam, w sumie VW sprzedał 11 mln aut na całym świecie z tak zmanipulowanymi silnikami. Poskutkowało to wieloma bojkotami i protestami, a nawet wszczynaniem postępowań poszczególnych krajach, w których do sądu Volkswagena zaciągnęły organy odpowiedzialne za ochronę konsumentów. Jednak ominęło to całkowicie Polskę.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:14 Czy firma musi mieć pieczątkę? To zależy. Wyjaśniamy

Czy firma musi mieć pieczątkę? Z pewnością jej posiadanie ułatwia wystawianie dokumentów i nadaje im pewnego urzędowego oraz oficjalnego sznytu. Ale czy taki przyrząd jest naprawdę konieczny w prowadzeniu firmy? Okazuje się, że sprawa jest w zasadzie dość prosta.W polskim prawie nie istnieje bowiem zapis, który nakazywałby posiadanie pieczątki firmom. Oznaca to więc ni mniej, ni więcej, że przedsiębiorstwo samo decyduje czy chce mieć pieczątkę, czy też nie. Niemniej jednak podczas załatwiania spraw w urzędach często przedsiębiorcy mogą natrafić na stawiany im przez urzędników wymóg posiadania pieczątki. Na samych dokumentach urzędowych widnieje czasem rubryka "podpis i pieczęć przedsiębiorcy".

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:14 Seniorzy coraz aktywniejsi w sieci. Stanowią już ponad 25% klientów

Seniorzy coraz aktywniejsi w sieci. Tak wynika z raportu Gemiusa i Izby Gospodarki Elektronicznej "E-commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska". Grupa zakupowiczów w wieku powyżej 50. roku życia stanowi już 26% klientów sklepów elektronicznych. Co ciekawe, grupa ta bardzo dynamicznie rośnie. Wzlęgem ubiegłego roku jej udział w zakupach online wzrósł o 14 punktów procentowych z poziomu 12%.W tym samym czasie spadł udział w e-handlu osób poniżej 34. roku życia. Rok temu aż 64% Polaków kupujących w sieci pochodziło z tej właśnie grupy. Obecnie to już 42%, co oznacza spadek aż o 22 punktów procentowych. Podobnie jak grupa powyżej 50. roku życia, swą liczebność zwiększyła grupa osób 35-49, która obecnie stanowi niemal 1/3 ogółu kupujących z wynikiem 32%, co oznacza wzrost o 7 punktów procentowych względem ubiegłego roku.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:14 Gorzej niż zakładali ekonomiści. Ceny rosną coraz szybciej

Ceny rosną w zastraszającym tempie. Jak wynika z danych opublikowanych własnie przez Główny Urząd Statystyczny, doszło do inflacji na poziomie, jakiego nie spodziewał się dotąd żaden ekonomista. Wygląda bowiem na to, że ceny są 2,6% wyższe niż w czerwcu ubiegłego roku i 0,3% wyższe niż w maju.Ekonomiści są zaskoczeni takim wzrostem inflacji. Jeszcze do połowy czerwca mówili bowiem o tym, że z końcem miesiąca ta może osiągnąć maksymalnie 2,4% w ujęciu rocznym. Teraz okazuje się, że jest znacznie gorzej. Co więcej - tempo inflacji wzrasta, a wraz z nim ceny poszczególnych towarów pną się wzwyż.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:14 Polacy masowo kupują auta z Niemiec. Więcej używanych niż nowych

Polacy, jeśli już sprowadzają samochody, robią to zza zachodniej granicy - od Niemców. Polskiego kierowcę najczęściej interesują niemieckie marki aut. Widać to zresztą przez pryzmat zakupionych używanych samochodów. Otóż od stycznia do końca maja 2019 w Polsce zarejestrowano niemalże 400 tys. samochodów używanych zza granicy. Dokładna liczba to 389 201 aut. To wynik o 67% lepszy niż w wypadku samochodów nowych, których dotąd zarejestrowano 233 282.Jak podaje Bankier.pl, w samym maju takich używanych aut zarejestrowano w Polsce 81 537. Spośród nich największą grupę stanowią oczywiście niemieckie samochody, wśród których najliczniej występuje 4 marki: Volkswagen - 44 668, Opel - 40 208, Audi - 35 006, BMW - 24 649.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:13 Daleko w tyle. Polska płaca minimalna do Zachodu nie ma startu

Płaca minimalna w Polsce plasuje się na poziomie 2250 złotych, w przyszłym roku będzie to już 2450 złotych. Choć płaca minimalna wyraźnie rośnie, wciąż nie robi to żadnego wrażenia na krajach Europy Zachodniej. Jak podaje bowiem Eurostat, polska płaca minimalna w przeliczeniu na europejską walutę wynosi około 523 euro. To wciąż dwa razy mniej niż u najbiedniejszego kraju Zachodu.Na podobnym poziomie, co Polska są Chorwacja, Czechy, Słowacja, które mają od nas trochę mniej czy Estonia i Litwa, które z kolei mają więcej. W tych krajach płaca minimalna wynosi kolejno 506 euro, 519 euro, 520 euro, 540 euro, 555 euro. Możemy się więc pocieszać, że nie jest tak źle z płacą minimalną w Polsce. Jednakże nasza najbliższa konkurencja rośnie znacznie szybciej od Polski.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:13 Ich majątki idą w miliardy. Najbogatsze polskie rodziny

Najbogatsze polskie rodziny do dyspozycji mają ogromne fortuny, które potrafią zawrócić w głowie. Co roku Wprost przedstawia ranking najbogatszych, co roku też palmę pierwszeństwa wśród nich zajmują Kulczykowie, którzy po zmarłym w 2015 roku Janie Kulczyku oddziedziczyli ogromne pieniądze. W sumie wdowa po biznesmenie, Grażyna, oraz dwójka jej dzieci - Dominika i Sebastian - są w posiadaniu majątku wartego 15,7 mld złotych, co czyni Kulczyków najbogatszymi Polakami od lat.Sukcesywnie swój majątek powiększają jednak Solorzowie, którzy depczą Kulczykom po piętach. Najsłynniejszy spośród nich, Zygmunt Solorz, jest założycielem i właścicielem Cyfrowego Polsatu. Wraz z dziećmi Aleksandrą, Piotrem i Tobiasem plasuje się na drugiej pozycji z majątkiem wartym 10,1 mld złotych. Zygmunt Solorz mocno angażuje dzieci w pracę w firmie - Tobias wiele lat pozostawał prezesem Cyfrowego Polsatu, a Piotr obsadza stanowiska w radach nadzorczych firm ojca.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:13 Jakie wynagrodzenie za nadgodziny? Sposób liczenia nadgodzin

Jakie wynagrodzenie za nadgodziny? W zależności od dnia, jego pory, a także wypracowanych już wcześniej godzin, pracownikowi może przysługiwać za nadgodziny dodatek w wysokości dodatkowych 100% wynagrodzenia za każdą godzinę pracy lub 50% za nadliczbowe godziny pracy. Kiedy obowiązuje który z dodatków?Dodatek w wysokości 100% dodatkowego wynagrodzenia obowiązuje tych pracowników, którzy zdecydowali się na dodatkową pracę w niedziele, święta, a także na wyrobienie nadgodzin w ciągu nocy czy pracę w dniu wolnym, udzielonym pracownikowi w zamian za planową pracę w niedzielę.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:13 Polska wymiera. Do 2100 roku będzie nas 10 mln mniej

Polska ma problem z demografią nie od dziś. W ostatnich latach liczba ludności naszego kraju w zastraszającym tempie maleje. Remedium na tem problem miał być program 500 plus, który niestety nie przyniósł zakładanych efektów. Obecnie władza myśli nawet o wprowadzeniu podatku bykowego od bezdzietnych obywateli, jednakże pomysłowi temu opierają się nawet zwolennicy PiS.Unijna agencja statystyczna, Eurostat, zbdała demografię państw Unii Europejskiej i to, jak ta będzie się prezentować w nadchodzących latach. Niestety, Eurostat nie ma dobrych wieści. Wszystko wskazuje na to, że liczba ludności w większości krajów wspólnoty będzie ubywała, co będzie miało niebagatelny wpływ na gospodarki poszczególnych krajów. Dla Polski szczególnie alarmujące powinno być to, że nad Wisłą ubędzie najwięcej obywateli.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:13 Na co pieniądze z 500 plus? Jedni na dziecko, inni na rodzinę

500 plus niewątpliwie zapewniło PiS poparcie rodzin z potomstwem w wyborach do parlamentu w 2015 roku. Postulat wypłacania 500 złotych na każde drugie i kolejne dziecko niedawno rozszerzono tak, że środki pobierać można także na pierwsze dziecko, oczywiście przy spełnieniu określonych kryteriów zarobkowych. Na co jednak wydawane są pieniądze z 500 plus?Sprawę postanowił zbadać Santander Consumer Bank. Jak donosi ten w swoim raporcie z badania, 40% rodzin uprawnionych do pobierania środków z programu już złożyło wnioski, a kolejne 53% ma zamiar to zrobić. Co ciekawe, 3% rodziców mających prawo do świadczenia nie ma zamiaru po nie występować. Na co jednak rodziny zamierzają wydać pieniądze z programu?

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:13 Dogonienie Zachodu już tylko marzeniem? Winna demografia, a 500 plus nie pomaga

Polska nie dogoni już Zachodu pod względem poziomu życia - tak wskazują doniesienia Międzynarodowego Funduszu Walutowego dotyczące prognoz demograficznych dla Europy Środkowo-Wschodniej. Zgodnie z nimi czego Polska i Polacy by nie zrobili, nie dadzą rady by wyjść z problemu, jakim jest spadająca liczba ludności, a tym samym - chudnąca liczba osób w wieku produkcyjnym.Zgodnie z danymi MFW, względem 2015 roku w 2030 roku będzie 10% osób w wieku produkcyjnym mniej. Jeszcze gorzej będzie w 2050 roku, kiedy liczba ta uszczupli się o 30%. Marnym pocieszeniem dla Polski jest fakt, że nie będziemy ewenementem w regionie - nasi sąsiedzi i inne kraje regionu także się wyludniają. Niestety jednak, Polska wyludnia się zdecydowanie najszybciej. Co gorsza, MFW podaje, że niezależnie od działań podejmowanych przez władze Polski, sytuacja i tak zmierza ku gorszemu. Jak podaje Forsal.pl, reformy mogą złagodzić kryzys, ale mu nie zapobiegną.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 Nierówności dochodowe w Europie. W Polsce jak w Szwajcarii

Polska, zgodnie z danymi Eurostatu, ma taki sam wskaźnik nierówności w dochodach, jak Szwajcaria. A przynajmniej było tak w 2017 roku, za który to mamy pełne dane, w przeciwieństwie jeszcze do roku 2018. Wówczas w Polsce wskaźnik nierówności wynosił 4,6, czyli taki sam, jaki miały Irlandia, Cypr i Szwajcaria, która do Unii Europejskiej nie należy.Jak jednak oblicza się ten wskaźnik? Całkowity dochód uzyskany przez 20% najbogatszej ludności porównywany jest z całkowitym dochodem uzyskanym przez 20% najbiedniejszej ludności danego kraju. Jeśli taki współczynnik, który zwany jest inaczej S20/S80, wynosi 4,6 (jak w Polsce w 2017 roku), oznacza to, że najbogatsi zarabiają średnio 4,6 razy więcej niż najbiedniejsi.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 Warszawa kupuje 130 eko autobusów. To rekord w całej Europie

Warszawa stawia na bezemisyjność. Miejskie Zakłady Autobusowe zdecydowały się na zakup 130 autobusów na prąd elektryczny Urbino 18 electric ze stajni Solarisa. Podpoznańska firma mieszcząca się w Bolechowie może mówić o rekordowej transakcji nie tylko w skali Polski, ale całej Europy. Jak powiedział Javier Calleja, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A., strategia rozwoju oparta o pojazdy bezemisyjne jest konsekwentnie realizowana przez firmę od lat, a zamówienie z Warszawy tylko umacnia Solarisa w tym względzie.Od wielu lat konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozwoju opartą o pojazdy bezemisyjne. Dzięki gigantycznemu zamówieniu z MZA, umacniamy się na pozycji europejskiego lidera elektromobilności. Przede wszystkim jednak cieszymy się, że nasza firma, która niezwykle dużą wagę przykłada do rozwoju zrównoważonego transportu, przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców Warszawy - skomentował samówienie Calleja.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 Mieszkowski wydał na taksówki krocie. Rachunki posła po 3 latach są nieprawdopodobne

Taxi Krzysztof Mieszkowski zamawiał najczęściej i najwięcej spośród wszystkich polskich deputowanych. Jak podaje Wirtualna Polska, polityk, który na początku kadencji Sejmu zasilał szeregi Nowoczesnej, a obecnie jest członkiem klubu PO-Koalicja Obywatelska, wydał na przejazdy taksówkami aż 74 tys. złotych, co czyni go absolutnym rekordzistą. Co na ten temat ma do powiedzenia sam Mieszkowski?Jak tłumaczy główny zainteresowany, cytowany przez Wirtualną Polskę, przejazdy taksówkami były związane z jego "aktywnością poselską": "Wydatki na taksówki są związane z moją aktywnością poselską i mieszczą się w budżecie biura".

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 Kiedy wynagrodzenie chorobowe a kiedy zasiłek? Różnice i porady

Kiedy wynagrodzenie chorobowe, a kiedy zasiłek? Pytanie to jest właściwe, jeśli jesteśmy właśnie na zwolnieniu L4 lub mamy chorego pracownika na takim właśnie zwolnieniu. Kiedy bowiem powinniśmy wypłacać danemu pracownikowi zasiłek chorobowy, a kiedy wynagrodzenie chorobowe? Sprawa nie jest specjalnie skomplikowana, bo między jednym i drugim są wyraźne różnice.Wynagrodzenie chorobowe jest wypłacane w określonym czasie pracownikowi na zwolnieniu lekarskim, który jest niezdolny do pracy przez chorobę, uległ wypadkowi w drodze do pracy lub w drodze z niej, musi poddać się badaniom dotyczącym dawców. Wówczas pracownik taki ma prawo do pobierania wynagrodzenie chorobowego w okresie 33 dni zwolnienia lekarskiego. Chyba, że jest po 50. roku życia, gdyż wówczas wynagrodzenie takowe otrzymuje przez 14 dni zwolnienia.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 Polacy nie szczędzą na smartfony. Wbrew światowemu trendowi

Polacy wydają na smartfony coraz więcej. Jak wynika z informacji, które podała czwartkowa Rzeczpospolita, nad Wisłą nie szczędzimy na smartfony, co jest w zasadzie wbrew światowemu trendowi. Na świecie bowiem średni koszt zakupu smartfona zmalał, a w Polsce urósł.Sprawę dla dziennika zbadała firma analityczna GfK. W 2017 roku w Polsce średnio na zakup smartfona wydawaliśmy 285 dolarów, czyli około 1,1 tys. złotych. W 2018 roku było to jednak już 325 dolarów, czyli 1,23 tys, złotych. W tym samym czasie średnia dla całego świata zmalała.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 16 województw to za dużo? Kluczowa jest demografia

Demografia miała niebagatelny wpływ na reformę administracyjną, jaką w 1999 roku przeprowadzono w Polsce. Wówczas wyznaczono 16 nowych województw, choć z początku rządzący dążyli do wykrystalizowania się jedynie 12. Protesty społeczne i targi polityczne, jak donosi Forsal.pl, zmieniły jednak tę koncepcję i powstały mniejsze województwa przy tych, które liczą sobie więcej ludności i są bogatsze.Województwa opolskie, lubuskie czy świętokrzyskie nie od razu znalazły się w planach reformy. Dotąd również nie podnoszono głosu, jakoby były województwami zbędnymi, czy należałoby ponownie przeprowadzić reformę administracji. Problem jednak pojawia się w ujęciu demograficznym. Już obecnie województwa te są najmniej liczne pod względem ludności, a problem będzie się jedynie pogłębiał w nadchodzących latach, bo nic nie wskazuje, że demografia w Polsce nagle wystrzeli.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 Gospodarka Polski najsłabsza od dwóch lat

Gospodarka Polski ma się, co prawda, całkiem nieźle i cały czas rośnie, jednakże tempo tego wzrostu nie jest już tak dynamiczne, jak chociażby rok temu. Jak donosi Główny Urząd Statystyczny, tempo wzrostu gospodarczego Polski wyhamowało do poziomu z kwietnia 2017 roku. Oznacza to, że obecnie Polska ma najsłabszą gospodarkę spośród wszystkich wyników od kwietnia 2017 do lipca 2019.O sprawie czytamy na łamach Rzeczpospolitej, która podaje dane za Głównym Urzędem Statystycznym. Ten podał, iż wskaźnik koniunktury gospodarczej (SI), którego oblicza się na podstawie ankiet wśród firm, spadł w lipcu. W siódmym miesiącu roku uplasował się na poziomie 101,1 punktów, kiedy jeszcze miesiąc wcześniej wykazywał wynik 101,8 punktów. Dziennik donosi, że to już kolejny, trzeci z rzędu spadek wskaźnika.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 NIK prześwietla 500 plus. Zasada programu sprzeczna z Konstytucją

500 plus niezgodne z Konstytucją? Do takich wniosków doszła Najwyższa Izba Kontroli po prześwietleniu sposobu funkcjonowania programu. NIK pod lupę wziął działanie programu w szesnastu gminach spośród czterech województw - małopolskiego, mazowieckiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Jeśli chodzi o realizowanie programu w Polsce, Izba nie miała zastrzeżeń. Te pojawiały się jednak w momencie, gdy chodziło o zagranicznych beneficjentów.Najwyższa Izba Kontroli wskazała bowiem, że osoby składające wniosek o uczestnictwo w programie, przebywające za granicą, nie tak szybko były obsługiwane. Money.pl podaje, iż w niektórych przypadkach decyzja o wydaniu środków w ramach programu przeciągała się nawet do 9 miesięcy. Jednym z problemów w tej materii była mała liczba urzędników, rozpatrujących wnioski składane przez rodziny, których jeden z rodziców przebywał za granicą.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 Polacy mają ulubioną stację paliw. Dystansuje konkurencję

Orlen, jak wynika z badania "Analiza postrzegania stacji paliw w Polsce" przeprowadzonego przez Instytut Badań Społecznych i Rynkowych, jest ulubioną stacją Polaków. Tankowanie samochodu na stacji z orłem w tle deklaruje więcej niż co drugi Polak,bo aż 54% z nas. Jak wynika z badania, przewaga polskiego koncernu paliwowo-energetycznego na rynku jest zdecydowana. Co ciekawe, Orlen, jako najchętniej odwiedzaną stację, wybiera więcej Polek niż Polaków. Stosunek ten wynosi 60% do 46%. Kolejne miejsca w zestawieniu nie mają aż tak wielkiej popularności, jak Orlen. Na drugim miejscu znajdują się stacje BP, które wybrało 11% badanych. Na trzecim miejscu ex aequo uplasowały się Shell i Lotos z wynikiem 8%. Czwarte miejsce w zestawieniu - 4% - zajęło natomiast CircleK, które jeszcze niedawno sprzedawało paliwo pod szyldem Statoil. Natomiast 1 na 100 badanych wykazał, że najchętniej tankuje na stacjach Amic, dawnym Lukoilu oraz na stacjach Moya.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 Łatwiejsza legalizacja samowoli budowlanych. Rząd wprowadzi zmiany

Legalizacja samolwoli budowalnej będzie łatwiejsza - tę zapowiedź, która z pewnością ucieszy niewielu, usłyszeć mogli słuchacze radia TOK FM z ust wiceminitra Artura Sobonia. Polityk zapowiedział też, że już trwają prace nad nowym prawem budowlanym. Wiceminister ujawnił także, iż nowe prawo dotyczyć ma przede wszystkim starych budynków, które odziedziczone zostały z dobudowaną częścią wcześniej nie legalizowaną.Przypomnijmy, że wciąż zalegalizować samowolę budowlaną decyduje się niewiele osób, które przede wszystkim odstrasza długość procedury, a także jej koszty. Takie osoby pozostają cały czas poza systemem budowlanym. Rząd zamierza więc zmienić prawo na korzyść tychże właśnie osób.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?

300 plus to program kierowany do polskich uczniów, który ma wspierać najmłodszych fundując im wyprawki szkolne. Wystartował w ubiegłym roku, a w tym władza zaserwowała nauczycielom powtórkę. Od 1 lipca składać można wnioski w ramach programu, a pieniądze najwcześniej rodzice dostaną na początku września. Do kiedy jednak można składać wnioski i za pośrednictwem czego to zrobić. Wnioski przyjmowane są do 30 listopada, przy czym za pośrednictwem internetu można je składać od początku lipca ,a tradycyjnym sposobem dopiero od początku sierpnia. W internecie wnioski wypełnić należy na jednej z dwóch stron - albo w bankowości elektronicznej odpowiedniego nam banku, albo na stronie empatia.mrpips.gov.pl.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 W strefie euro spada, w Polsce mocno rośnie. Inflacja zaskakuje

Inflacja w Polsce ciągle rośnie, zaskakując co rusz ekonomistów, których kolejne przewidywania są przebijane przez jej rzeczywisty poziom. W lipcu uplasowała się na pułapie 2,9%, kiedy jeszcze w czerwcu osiągnęła poziom 2,6%. Ignacy Morawski, założyciel SpotData.pl, przypomina, że oznacza to największą dynamikę cen od października 2012 roku, a samą inflację napędza wzrost cen żywności, ale także rosnące płace.Jeśli zaś idzie o dynamikę wzrostu cen żywności w Polsce w ostatnim półroczu, możemy mówić nawet o zjawisku niespotykanym od 11 lat, jeśli odjąć czynniki sezonowe. Jak wyjaśnia Morawski na łamach Bankier.pl, to "szok podażowy", który jednak obniża realną dynamikę wynagrodzeń, a co za tym idzie - konsumpcję. Sama jednak inflacja nie jest w rejonie Europy Środkowej niczym zaskakującym - przekraczająca przeciętną europejską inflacja jest obserwowalna w całym regionie.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:09 Polska zagrożona atakiem hakerów. Szczególnie z jednego kraju

Internet jest coraz bardziej narażony na ataki hakerów. Cyberprzestępcy mają coraz więcej sposobów i możliwości na szkodzenie użytkownikom Internetu. Narażeni są nie tylko prywatni użytkownicy, ale też całe państwa.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:09 Allegro oferuje pracę. Ponad 11 tys. złotych za tylko jedną czynność

Allegro rozpoczęło, jak donosi Konputer Świat, największą tego typu akcję w całej Polsce. Zgodnie z doniesieniami portalu, Allegro uruchomiło bowiem akcję Bug Bounty, która polega na samodzielnym tropieniu błędów na stronie. Oczywiście poszukiwania błędów nie są prowadzone za darmo. Za każdą znalezioną lukę użytkownicy zaangażowani w akcję dostają pieniądze.O jakich kwotach mowa? Portal Fakt.pl podaje, że chodzi o wynagrodzenie w przedziale od 200 do 3000 dolarów w zależności od szkodliwości ujawnionego błędu. W przeliczeniu na złotówki mowa o 780 do nawet 11 700 złotych. Dotąd w ramach programu zgłoszono 270 błędów, spośród których 100 stanowiło potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa Allegro i jego użytkowników.

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa ulica Bielanska N/Z Biurowiec "Senator" , w nim warszawskie biura PKN Orlen oraz dom mediowy Sigma Bis
22.03.2022 08:34 Czy Orlen jest Spółką Skarbu Państwa? Nieźle się zdziwisz po zobaczeniu pozostałych akcjonariuszy

Z tego artykułu dowiesz się:Czy Orlen jest Spółką Skarbu PaństwaCzy od zawsze tak byłoCzemu na Orlenie spoczywa ogromna odpowiedzialność, a akcjonariusze mogą mieć wpływ na kształt polityki realizowanej przez firmę

Barbora już niedługo wejdzie na polski rynek
22.03.2022 08:33 Nowe miejsca pracy, zakupy prosto pod drzwi. W Polsce otwiera się nowa sieciówka

Z tego artykułu dowiesz się:Czym jest BarboraGdzie będzie można skorzystać z usług e-sklepuIle zostanie utworzonych nowych miejsc pracy

Telewizja przejdzie rewolucję. Koniec naziemnej telewizji.
22.03.2022 08:27 Koniec telewizji naziemnej zbliża się wielkimi krokami. Niebawem zmiana sygnału

Z tego artykułu dowiesz się:Czym jest częstotliwość DVB-T2/HEVC i co umożliwi PolakomKiedy nastąpi przekształcenieIle procent Polaków korzysta tylko z telewizji naziemnejCzemu przekształcenie standardu nadawania oznacza większy wydatek dla wielu Polaków

BiznesINFO.pl
Obserwuj nas na: