Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Pko Bp

Pko Bp

PKO-BP-bank-polski-biznesinfo
06.02.2023 15:49 Wzrost opłat za usługi bankowe. Przygotuj się na wydatki

W dobie szalejącej inflacji wzrost cen odczuwalny jest praktycznie w każdej dziedzinie życia. Niemal codziennie dowiadujemy się o drożejących produktach i usługach. Większe wydatki nie ominą także klientów banków, które od wielu lat działają na naszym rynku.

flaga Polska-wiatr-chmury-biznesinfo (2)
04.02.2023 15:47 Największy polski bank ostrzega klientów: mogą stracić pieniądze i kontrolę nad kontem

Oszuści podszywają się pod bank PKO BP i rozsyłają e-maile z rzekomym wyciągiem okresowym. W rzeczywistości jest to złośliwe oprogramowanie, którego instalacja grozi utratą pieniędzy z konta. Dlatego bank zaapelował do klientów, by pod żadnym pozorem nie otwierali oni takich załączników ani nie klikali w podejrzane linki zawarte w e-mailach.

PKO-BP-bank-polski-biznesinfo
05.12.2022 18:39 Szykują się spore zmiany w kadrach PKO BP. Przetasowania na najwyższych szczeblach

W zarządzie PKO Banku Polskiego zapowiadane są zmiany kadrowe. Odwołani mają zostać szef obszaru operacji oraz dyrektor finansowy. Posiedzenie rady nadzorczej banku w tej sprawie ma się odbyć 9 grudnia.Jak podaje Puls Biznesu, pierwotnie data posiedzenia była wyznaczona 8 grudnia. Ponieważ jednak miano omawiać i zmiany kadrowe, i strategię banku, ten drugi temat przeniesiono na tydzień później.

PKO-BP-bank-polski-biznesinfo
09.08.2022 16:40 PKO BP podjął decyzję. Jest zmiana na stanowisku prezesa banku

Rada Nadzorcza PKO BP podjęła decyzję, że nowym prezesem banku zostanie Paweł Gruza. Wczoraj Radio Zet donosiło, że najbardziej prawdopodobnym kandydatem na to stanowisko będzie Maks Kraczkowski. Ze stanowiska prezesa PKO BP zrezygnowała z dniem 9 sierpnia 2022 r. Iwona Duda, która stanowisko piastowała od 26 stycznia 2022 r.

PKO-logo-szyld-PKO BP logo-biznesinfo
08.08.2022 18:34 Radio Zet: PKO BP zmieni prezesa. Nagła roszada w największym polskim banku

Dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski donosi o planowanej zmianie na fotelu prezesa banku PKO BP. Nowym prezesem największego banku w Polsce ma zostać Maks Kraczkowski. Obecna prezes PKO BP Iwona Duda ma złożyć rezygnację ze stanowiska, a ostateczna zmiana ma zapaść we wtorek podczas posiedzenia Rady Nadzorczej. Radio Zet dotarło jednak do nieoficjalnych informacji, że nowym prezesem PKO ma zostać Maks Kraczkowski.Jak podaje portal money.pl Iwona Duda pełni funkcję prezesa PKO BP od października 2021 r. Jeżeli faktycznie złoży rezygnację, do objęcia fotelu prezesa największego banku w Polsce będą pretendować 3 osoby. Największe szanse na awans ma mieć Maks Kraczkowski, który obecnie jest wiceprezesem Zarządu PKO BP nadzorującym Obszar Rynku Detalicznego i Bankowości Międzynarodowej. Dodatkowo pełni funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej ukraińskiego KREDOBANK S.A., który należy do PKO BP.

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
11.06.2022 11:47 Aż 12 banków zapowiedziało weekendowe przerwy. Klienci będą mieli masę trudności

Na ten weekend przerwy technicznego zapowiedziało wyjątkowo dużo banków: PKO BP, ING Bank Śląski, Pekao SA, Credit Agricole, mBank, Santander Consumer Bank, Bank Pocztowy, Getin Bank, Nest Bank, Bank BPS, Toyota Bank i Volkswagen Bank. Klienci muszą liczyć się z wieloma utrudnieniami.

PKO-BP-bank-polski-biznesinfo
13.05.2022 18:39 PKO BP idzie w ślady Pekao i proponuje klientom wyższe oprocentowanie. Wszystko przez rosnące stopy

PKO BP ogłosił dzisiaj swoją nową ofertę dotyczącą oprocentowania lokat. Klienci mają zyskać na lokatach znacznie więcej, niż do tej pory, bo nawet 5,75 proc. w skali roku. Parę dni temu podwyżki w oprocentowaniu lokat ogłosił również Bank Pekao SA. PKO Bank Polski swoją ofertę kieruje nie tylko do nowych, ale także do obecnych klientów. Zmiana oprocentowania Lokaty mobilnej ma wejść w życie 20 maja, a od 1 czerwca bank obiecuje kolejne nowe oferty, czytamy na forsal.pl.

PKO-BP-bank-polski-biznesinfo
23.04.2022 16:17 PKO BP i Pekao SA mają świetną wiadomość dla klientów. Banki przygotowały zmiany w lokatach

Banki podnoszą oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat. Od piątku 22 kwietnia wyższe oprocentowanie mają klienci PKO BP, a od 4 maja klienci Banku Pekao SA. Nową ofertę produktową mają w rękawie także inne banki. Oprocentowanie lokat na przestrzeni kilku ostatnich lat można porównać do nieudolnego szukania złotego naszyjnika w morzu. Jeszcze dwa lata temu nie opłacało się w ogóle trzymać pieniędzy w banku, gdyż korzystniejsze rozwiązania oferowały chociażby rynki kapitałowe. Jednak przy rosnącej inflacji banki wyszły z nowymi propozycjami na przeciw klientom.

bankomat-kobieta-wypłata pieniędzy-euronet-biznesinfo
01.04.2022 15:55 ING, PKO BP i inne banki ogłosiły weekendowe przerwy. Lepiej przygotuj gotówkę

Przerwy technicznej w najbliższy weekend zapowiedziało aż siedem banków. Na niedogodności muszą być gotowi klienci: Banku Pocztowego, BNP Paribas Banku Polska, ING Banku Śląskiego, Inteligo, neoBanku, PKO Banku Polskiego i Toyota Banku.

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
19.03.2022 01:00 Przerwy aż w dwunastu bankach. Wśród nich PKO, Pekao i ING

Przerwy w ten weekend będą wyjątkowo dotkliwe dla klientów. Prace serwisowe zapowiedziały: Bank BPS, Bank Pekao, BOŚ Bank, Citi Handlowy, ING Bank Śląski, Inteligo, mBank, neoBank, Nest Bank, PKO Bank Polski, Santander Consumer Bank oraz Toyota Bank. W ten weekend przerwy mogą być wyjątkowo dotkliwe dla klientów. Niektóre banki planują bowiem długo dłuższe przerwy niż ma to miejsce zazwyczaj.

PKO-logo-szyld-PKO BP logo-biznesinfo
11.03.2022 01:00 Bardzo ważne ogłoszenie PKO BP. Dotyczy sytuacji na Ukrainie

PKO BP ogłosił, że nie ma zamiaru wycofywać się z Ukrainy, pomimo działań wojennych. Należący do największego polskiego banku działający na Ukrainie Kredobank nadal ma otwartych ponad połowę oddziałów. "Nie wycofujemy się z Ukrainy. Kredobank, na tyle na ile to możliwe w obecnej sytuacji, prowadzi normalną działalność. Działa ponad połowa oddziałów, pracownicy dbają o zapewnienie dostępu do usług finansowych. NBU od 9 marca włączył Kredobank do listy systemowych banków Ukrainy." - poinformował PKO Bank Polski za pośrednictwem Twittera.

PKO
22.12.2021 01:00 Klienci największego banku w Polsce na celowniku oszustów. Nieuwaga będzie drogo kosztować

Oszuści wzięli na celownik klientów PKO Banku Polskiego. Cyberprzestępcy rozsyłają e-maile przypominające potwierdzenie transakcji. Do wiadomości jest dołączony załącznik, którego otwarcie może spowodować utratę pieniędzy. Jak poinformował w komunikacie i swoich mediach społecznościowych PKO BP "przestępcy rozsyłają fałszywe e-maile przypominające potwierdzenie transakcji". "Wiadomości przychodzą z adresu: potwierdzenie @ ipko.pl.com i zawierają załącznik w formacie .rar" - wyjaśniono. Przedstawiciele banku przestrzegają, by nie otwierać załącznika, ponieważ krok ten może doprowadzić do zainstalowania na komputerze złośliwego oprogramowania, za pomocą którego oszuści mogą zyskać dostęp do konta. Fałszywej wiadomości nie należy także przesyłać dalej.Jeśli dostaniemy taką wiadomość, należy jak najszybciej skontaktować się z bankiem PKO BP. Klienci banku mogą skontaktować się z instytucją, korzystając z dwóch numerów telefonów: 800 302 302 (dla numerów krajowych na terenie kraju) i +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych).

biznesinfo-2
10.12.2021 01:00 Potężna awaria w PKO BP. Klienci nie mogą dostać się do pieniędzy

W banku PKO BP ma miejsce awaria, która uniemożliwia dostanie się klientom do swojej aplikacji mobilnej. Sprawę opisał portal bankier.pl. Największy bank w Polsce zmaga się z awarią aplikacji do bankowości internetowej.

Analitycy PKO BP rozczarowani eksportem
15.07.2021 02:00 Analitycy PKO BP: eksport dużym rozczarowaniem. Trzeba postawić na import

Eksport przyniósł duże rozczarowanie - wskazują analitycy PKO BP. W maju wzrósł on o 41,7 proc. wobec blisko 70 proc. w kwietniu. Eksperci podkreślają, że w tej sytuacji czas postawić na "plan B".Z tego artykułu dowiesz się:Eksperci PKO BP nie kryją rozczarowania danymi za eksportNa jaki "plan B" według nich należy postawić

Unsplash/Yura Fresh
08.07.2021 02:00 PKO BP ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod pracowników banku. Radzi na co uważać

PKO BP w dalszym ciągu mierzy się z cyberprzestępcami. Ataki mają różny charakter, ale ich cel jest identyczny - kradzież. Przed oszustami podającymi się za pracowników banku można się jednak uchronić. Z tego artykułu dowiesz się:Jaka metoda oszustwa nasiliła się w ostatnim czasieJakie dane próbują pozyskać wyłudzaczeCo radzi PKO BP

Jacek Sasin "odbił się" od rady nadzorczej PKO BP
13.06.2021 02:00 "PB": Jacek Sasin odbił się rady nadzorczej PKO BP

Tuż po zmianie prezesa PKO BP resort Jacka Sasina usiłował wprowadzić do zarządu największego polskiego banku Bartosza Drabikowskiego, skonfliktowanego z poprzednim prezesem banku byłego dyrektora finansowym PKO BP. Rada nadzorcza postawiła weto. Z tego artykułu dowiesz się:W tym tygodniu doszło do zmiany prezesa PKO BPJakie plany ma nowy prezes największego polskiego bankuJak resort Jacka Sasina "odbił się" od rady nadzorczej banku w kwestii zmian kadrowych

Pexels/Pavel Danilyuk
10.06.2021 02:00 Nowy prezes PKO BP. Kim jest Jan Emeryk Rościszewski?

W PKO BP doszło do poważnych roszad osobowych. Na nowego prezesa największego polskiego banku został wybrany Jan Emeryk Rościszewski. To ekspert z wieloletnim doświadczeniem, który zna PKO BP od podszewki.Z tego artykułu dowiesz się:Kiedy z PKO BP odszedł dotychczasowy prezesKim jest Jan Emeryk RościszewskiJakich innych zmian osobowych dokonano w banku

Eksperci PKO BP optymistycznie o gospodarce
23.05.2021 02:00 Ekonomiści PKO BP: od końca kwietnia aktywność w gospodarce rośnie

Optymistyczne prognozy ekonomistów PKO BP odnośnie przyszłości polskiej gospodarki. Eksperci największego polskiego banku odnosząc się do najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego podkreślają, że od końca zeszłego miesiąca aktywność w gospodarce rośnie, co przełoży się na silne odbicie wzrostu gospodarczego jeszcze w drugim kwartale tego roku. Z tego artykułu dowiesz się:GUS podał najnowsze dane dot. cen produkcji przemysłowej i budownictwaJakie prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego na ten kwartał mają ekonomiści PKO BPW których branżach nastroje są lepsze niż przed pandemią

BiznesInfo
22.05.2021 02:00 PKO BP znów na celowniku oszustów. Tym razem podszywają się pod "departament bezpieczeństwa"

Kolejny atak na PKO BP. Redakcja BiznesInfo otrzymała informację o kolejnej próbie podstępu, z jaką mierzą się klienci banku. I znów chodzi o oszustwo na telefon. Kreatywność oszustów zdaje się nie znać granic. Co tym razem wymyślili?Z tego artykułu dowiesz się:Pod kogo próbują podszyć się oszuściczym jest vishingco należy zrobić gdy do nas zadzwonią

PKO BP traci prezesa
11.05.2021 02:00 PKO BP żegna swojego prezesa. Jagiełło odchodzi po 12 latach

Największy polski bank bez prezesa. PKO BP poinformowało we wtorek wczesnym popołudniem o rezygnacji z funkcji prezesa Zbigniewa Jagiełło. Kojarzony z premierem Mateuszem Morawieckim Jagiełło kierował bankiem przez 12 lat i jako jedyny zachował stanowisko w państwowej spółce po przejęciu władzy przez PiS. Z tego artykułu dowiesz się:Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło złożył rezygnacjęJakie mogą być przyczyny odejścia szefa największego polskiego bankuKto może zostać nowym prezesem PKO BP

BiznesInfo
03.05.2021 02:00 PKO BP apeluje do klientów. Atak oszustów przybiera na sile

PKO BP ostrzega klientów przed oszustami podszywającymi się pod największy polski bank. To kolejne w ostatnim czasie tego rodzaju ostrzeżenie wydane przez instytucję. PKO BP ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod bankJaką tym razem metodę działania przyjęli przestępcyJak zorientować się, że mamy do czynienia nie z bankiem a z oszustami

Marek Bazak/EAST NEWS
27.04.2021 02:00 PKO BP: Ceny mieszkań nie będą spadały

PKO BP ma złe informacje dla wszystkich, którzy w najbliższym czasie planowali zakup mieszkania. Ceny już mocno wystrzeliły, a będą jeszcze wyższe. Eksperci przekonują, że wpływ na zawyżone koszty mieszkań mają przede wszystkim rosnące ceny gruntów i materiałów budowlanych.Z tego artykułu dowiesz się:O ile już wzrosły ceny mieszkańO ile podrożały gruntyKtóre materiały budowlane zanotowały największą podwyżkę

Flickr/NoHoDamon, https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/
24.04.2021 02:00 PKO BP oszacował straty na 2,6 mld zł. Są dwie przyczyny kryzysu

PKO BP nie może zaliczyć ubiegłego roku do najbardziej udanych okresów w swojej ponad stuletniej historii. Według najnowszych szacunków starta największego polskiego banku wyniesie ok. 2,6 mld zł. Tak niekorzystny wynik ma związek zarówno z pandemią, jak i przyszłymi ugodami w sprawie kredytów we frankach.Z tego artykułu dowiesz się:Z jakim wynikiem PKO BP zakończyło 2019 r.O ile wzrosną koszty z powodu porozumień z frankowiczamiJaki wpływ na bank ma pandemia

Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS
23.04.2021 02:00 PKO BP i mBank ostrzegają przed oszustami podającymi się za pracowników banków

PKO BP i mBank ponownie znalazły się na celowniku oszustów. Tym razem wyłudzacze podszywają się pod pracowników banków i telefonują do klientów. Każdy, kto przekaże im poufne dane lub zainstaluje podejrzaną aplikację musi liczyć się z utratą pieniędzy zgromadzonych na rachunku bankowym.Z tego artykułu dowiesz się:Jaką metodę oszustwa stosują wyłudzaczeO co dodatkowo apelują PKO BP i mBankJak w ostatnim czasie zwiększyła się aktywność cyberprzestępców

Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS
12.04.2021 02:00 PKO BP ostrzega przed oszustami. Wyłudzają dane nową metodą

PKO BP wydał pilny komunikat dla wszystkich osób poruszających się po wirtualnym świecie. Tym razem oszuści podają się za kupujących na portalach ogłoszeniowych. Wystarczy chwila nieuwagi, aby poufne dane wpadły w niepowołane ręce.Z tego artykułu dowiesz się:Jaki komunikat wydał PKO BPJaką metodą stosują oszuściJak uchronić się przed atakiem

PKO BP wprowadza ułatwienia dla klientów
07.04.2021 02:00 PKO BP: Nowości w serwisie iPKO i aplikacji IKO. Spore ułatwienia dla klientów

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie zmiany na stronie internetowej wprowadził PKO BPJak odnaleźć się w tych modyfikacjachJakie nowe funkcje czekają na klientów w aplikacji IKO

PKO ostrzega przed oszustami
19.03.2021 01:00 PKO BP ostrzega klientów. Oszuści podszywają się pod bank

Z tego artykułu dowiesz się:PKO BP wydało kolejne ostrzeżenie przed oszustamiJaki sposób na przejecie pieniędzy klientów banku tym razem wymyślili przestępcyCo zrobić, gdy padło sie ofiarą oszustów