Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Strajk w dużym polskim banku. Poważne utrudnienia dla tysięcy klientów w całej Polsce
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 18.12.2023 15:15

Strajk w dużym polskim banku. Poważne utrudnienia dla tysięcy klientów w całej Polsce

PKO Bank Polski
Iberion

18 grudnia ruszył ogólnopolski strajk agencji jednego z polskich banków. 200 placówek w całym kraju jest nieczynne, co będzie wiązało się z wieloma utrudnieniami dla wielu klientów. Jak podaje Wyborcza.biz, właściciele agencji chcą podwyżek wynagrodzeń oraz poprawy warunków pracy.

Ogólnopolski strajk PKO BP

W poniedziałek 18 grudnia ruszył ogólnopolski strajk franczyzobiorców banku PKO BP. Do siedziby przy ulicy Puławskiej w Warszawie przyjechała grupa 50 agentów i agentek agentów. - Spotkanie to ma dotyczyć przede wszystkim rozmów na temat dalszej współpracy banku i agentów, przede wszystkim zasad wynagradzania agentów. Agenci zwracają uwagę, że obecne warunki, na których pracują, są absolutnie nierynkowe i biorąc pod uwagę koszty prowadzonej działalności, nieopłacalne jest dalsze prowadzenie tego biznesu. Dlatego dziś spotykamy się m.in. z członkiem zarządu, by porozmawiać o tym, jak ta współpraca powinna wyglądać, agenci chcą przedstawić swoje postulaty - przekazała RMF FM adwokat Dominika Pietrzak.

Czy trzeba odblokować telefon na polecenie policjanta? Każdy powinien to wiedzieć

200 placówek nie zostało otwartych

Okazuje się, że ponad 200 placówek pozostaje zamknięte, co oznacza dla klientów, którzy nie korzystają z bankowości elektronicznej, spore utrudnienia. Nie będą mogli wypłacić pieniędzy czy także opłacić rachunków.

- Trzeba zwrócić uwagę, że od początku tego roku próbowano rozmawiać z zarządem, jednak nikt nie przedstawił konkretnych rozwiązań - mówiła Dominika Pietrzak. Okazuje się, że władze banku postanowiły przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie. - W ostatnim czasie przedsiębiorcy współpracujący z bankiem otrzymali informacje o planowanych zmianach warunków współpracy, które w naszej ocenie są korzystne dla agentów - czytamy w oświadczeniu dla RMF FM.

Stanowisko władz banku

Bank w oświadczeniu zapewnił także, że współpraca z agentami jest niezwykle istotna. - Współpraca z agentami jest dla banku stałym i ważnym elementem obsługi klientów. Nie planujemy likwidacji naszej sieci partnerskiej. Wręcz przeciwnie: wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba utworzenia placówki PKO Banku Polskiego, zachęcamy przedsiębiorców do współpracy z nami - podkreślono.

Zobacz też: Szykują specjalny bon dla seniorów. Minister ujawniła szczegóły dotyczące świadczenia
 

Zapewniono, że władze banku są otwarte na wszelkie rozmowy. - Jesteśmy otwarci na dalsze rozmowy z naszymi partnerami, które pozwolą na kontynuowanie współpracy - przekazano w oświadczeniu. 

Tagi: PKO BP strajk