Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Ceny Energii

Ceny Energii

kaloryfer
08.03.2023 12:49 Możesz otrzymać zwrot pieniędzy za ogrzewanie. 8 marca mija ostatni termin składania oświadczeń

Tylko do 8 marca odbiorcy wrażliwi mogą złożyć oświadczenie do swojego dostawcy ciepła i skorzystać ze zwrotu nadpłaty za ciepło.

kaloryfer
03.03.2023 12:12 Masz czas tylko do 8 marca na złożenie wniosku. Odzyskasz mnóstwo pieniędzy za ogrzewanie

PGE Energia Ciepła poinformowała, że odbiorcy wrażliwi mogą składać specjalne oświadczenia do 8 marca. Oświadczenie musi być złożone bezpośrednio o dystrybutora ogrzewania i uprawnia do odebrania zwrotu nadpłaty za ciepło.

Daniel Obajtek
01.03.2023 21:49 Obajtek ogłosił obniżkę cen diesla o 10 groszy

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek ogłosił obniżkę cen diesla o 10 gr. Dzięki niej Polska awansowała z 10 na piąte miejsce w Unii Europejskiej w rankingu najniższych cen diesla w poszczególnych krajach.

gniazdko-prąd
01.03.2023 14:04 Lepiej przypatrz się swoim rachunkom za prąd. Od stycznia wzrosła opłata kogeneracyjna, mało kto zauważył

Opłata kogeneracyjna to jedna ze zmiennych, którą możemy znaleźć na swoich rachunkach za energię elektryczną. Za regulowanie tej stawki odpowiadają wszyscy, którzy płacą za zużycie prądu. Od 1 stycznia opłata ta jest wyższa o 90 groszy i wynosi obecnie 4,96 zł/MWh. Mimo to nie otrzymujemy wyższych rachunków za energię elektryczną. Jak to możliwe?

Polskie pieniądze canva PRO
22.02.2023 20:26 Rząd chce zrekompensować Polakom podwyżki czynszów w ramach programu Mieszkanie Plus

Podczas konferencji prasowej w Świdniku, minister rozwoju i technologii Waldemar Buda poinformował, że rząd chciałby w ramach programu Mieszanie Plus zrekompensować podwyżki czynszów.

flaga-polska-biznesinfo
20.02.2023 14:59 Znamy największe hity eksportowe Polski. Kilka pozycji może nieźle zaskoczyć

Zeszłoroczna napaść Rosji na Ukrainę wstrząsnęła całym światem. Wojna w Ukrainie trwa już prawie rok, a zasady rządzące gospodarką międzynarodową diametralnie się zmieniły. Nie inaczej jest w przypadku Polski, która odnotowuje rekordowy skok obrotów. 

radiator-ge1083a66f 1920
14.02.2023 16:59 Prezydent podpisał ustawę. Rachunki za ogrzewanie przestaną rosnąć

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek nowelizację ustawy wprowadzającą maksymalną wysokość podwyżek cen ogrzewania. Górny pułap został ustalony na poziomie 40 proc.Według informacji portalu money.pl, obciążenia finansowe z tytułu opłat za ogrzewanie będą mniejsze dzięki nowelizacji. Zmiany obejmą gospodarstwa domowe i instytucje publiczne.

biznesinfo-1
11.02.2023 21:53 Ceny gazu pójdą w dół. Prezes URE zatwierdził nową taryfę

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę opłat za gaz dla spółki PGNiG Obrót Detaliczny. Oznacza to, że ceny gazu dla jednej z grup społeczeństwa zostaną obniżone, i to odczuwalnie.Według nowej taryfy o której informuje Gazeta.pl, ceny są niższe o 20,5 proc. Przed decyzją, koszt za MWh wynosił 649,92 zł, zaś po obniżce wyniesie 516,73 zł.

chleb
07.02.2023 18:54 Ceny chleba i smakołyków w cukierniach już niedługo powinny się znacząco obniżyć

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 1 kwietnia wszystkie piekarnie i cukiernie będą mogły skorzystać z obniżonej - względem ceny rynkowych - stawki na gaz.

Mateusz Morawiecki
02.02.2023 09:48 Obniżone stawki za gaz dla małych piekarni. Zmiany od 1 kwietnia

Rząd wprowadzi od 1 kwietnia niższe stawki na gaz dla małych piekarni i cukierni.

ceny-pradu
31.01.2023 13:18 Bezpieczeństwo energetyczne będzie dużo kosztować. Prezes PGE o cenach energii w przyszłości

Podczas dyskusji z udziałem przedstawicieli spółek Skarbu Państwa rozmawiano m.in. o transformacji energetycznej. Prezes PGE nie ma wątpliwości, że ceny energii w przyszłości będą wyższe.

grzejnik-kaloryfer-rachunki za ogrzewanie-iberion
26.01.2023 22:00 Ceny ciepła przestaną rosnąć. Ustawa przegłosowana przez Sejm

Sejm uchwalił w czwartek ustawę ograniczającą wzrost cen ciepła w odniesieniu do cen z września ubiegłego roku. Zgodnie z procedurami legislacyjnymi ustawa trafi teraz do Senatu.W głosowaniu, według informacji portalu Gazeta.pl, wzięli udział prawie wszyscy posłowie. Tylko ośmiu z 441 obecnych wstrzymało się od głosu, pozostali oddali głosy za ustawą.

Henryk Kowalczyk
18.01.2023 14:32 Rusza program “ Energia dla wsi”. Nabór wniosków od 25 stycznia 2023

Ministrowie rolnictwa i klimatu ogłosili nowy rządowy program. W ramach programu “Energia dla wsi” rząd przeznaczy miliard złotych na rozwój odnawialnych źródeł energii na terenach wiejskich.

Anna Moskwa
17.01.2023 11:38 Nowe rozwiązania dotyczące cen ciepła. Rząd zajmie się projektem w trybie pilnym

Rząd jeszcze dziś zajmie się projektem ustawy chroniącym odbiorców ciepła, poinformowała minister klimatu Anna Moskwa.

Gazprom podjął decyzję, odcina Niemcy i Francję od gazu
05.01.2023 16:12 Gaz na rynkach tanieje. Ciepła zima pomaga, w Rosji wściekłość

W święta internet obiegł spot kremlowskiej propagandowej telewizji Russia Today, sugerującej, że bez energii z Rosji Europa zamarznie. Tymczasem jest dokładnie na odwrót. Ceny gazu na europejskich rynkach spadają, a magazyny są pełne.Europejskie magazyny gazu są wypełnione praktycznie do samego końca. Jak podaje Interia, zapełnienie zbiorników w Polsce sięga 97 proc., a w Niemczech (mających największe magazyny w Unii) - 90 proc. Tyle samo mają Portugalczycy i Hiszpanie.Pozostałe kraje UE mają zapełnione magazyny na poziomie 80-90 proc. W efekcie jest możliwe, że Europie uda się uniknąć problemów z dostępnością gazu aż do wiosny. Wyjątkiem jest Ukraina, gdzie zapełnienie sięga tylko 25 proc. i spada.

fuzja
29.12.2022 20:46 Przełom w fuzji jądrowej. Nieograniczona, tania, czysta energia znacznie bliżej. W takim świecie każdy może żyć jak milioner

Fuzja jądrowa czyli proces łączenia jąder atomowych w celu uwolnienia energii, od dawna jest traktowana jako praktycznie nieograniczone źródło czystej energii. Po dziesięcioleciach badań naukowcy z Ministerstwa Energii w USA osiągnęli w końcu bardzo istotny i wyczekiwany przełom. Udało im się uzyskać więcej energii z reakcji termojądrowej niż użyto do jej rozpoczęcia.

gazoprom
19.12.2022 22:01 Jest decyzja UE w sprawie cen gazu

Jak donosi Polska Agencja Prasowa, dyplomaci w Brukseli porozumieli się w sprawie limitu cen gazu. Decyzja nadeszła po długich dyskusjach, a eksperci wątpili, że zostanie podjęta przed końcem roku.Kwestia limitu cen gazu była obecna na spotkaniach dyplomatów Unii Europejskiej od tygodnia. Byli oni jednak mocno podzieleni w tej sprawie, mówiono o trzech obozach.W pierwszym, opowiadającym się za większym limitem, były m.in. Niemcy. W drugim, proponującym znacznie mniejszy limit - Polska i państwa bałtyckie. W trzecim, kompromisowym obozie, znalazły się Czechy.

Węgiel, gaz i prąd będą jeszcze droższe. Eksperci nie mają wątpliwości, zima może okazać się horrorem
08.12.2022 21:36 Niższe ceny gazu po złożeniu specjalnego wniosku lub faktury. Przegapisz i zapłacisz znacznie więcej

Dodatek gazowy jest formą dofinansowania gospodarstw domowych spełniających pewne kryteria tego rządowego programu. Wyjaśniamy jakie warunki należy spełniać, aby móc z niego skorzystać.Pierwszym i oczywistym warunkiem jest oczywiście to, że dotacja może trafić do gospodarstw, które ogrzewają dom gazem, a konkretnie używając kotła gazowego zasilanego skroplonym gazem LPG.Drugi warunek powiązany jest z poziomem dochodów takiego gospodarstwa.Jeżeli mieszkasz sam, to aby otrzymać dotację, twoje dochody nie mogą przekroczyć 2100 zł.W przypadku gospodarstw wieloosobowych ten próg wynosi 1500 zł.

Węgiel, gaz i prąd będą jeszcze droższe. Eksperci nie mają wątpliwości, zima może okazać się horrorem
05.12.2022 15:46 Koniec zerowego VAT na gaz, będzie jednak dodatek

Od stycznia wraca podatek VAT za gaz. W związku z tym Sejm przyjął już ustawę zapewniającą dodatkowe fundusze dla gospodarstw domowych. Nie skorzystają jednak wszyscy.W ubiegłym tygodniu Sejm przegłosował projektu ustawy gazowej. Została ona przygotowana przez rząd i obejmuje m.in. zamrożenie cen gazu na poziomie 200 zł/MWh.Jak informuje portal Interia.pl, zawiera ona również dodatek gazowy. Jego pojawienie się ma związek z powrotem podatku VAT na gaz w wysokości 23 proc. Jest to wynik decyzji Komisji Europejskiej zakazującej utrzymywania stawki VAT na zerowym poziomie.

Kaloryfer
29.11.2022 12:17 Oszczędzanie energii. W urzędach zimno i ciemno

Administracja publiczna i samorządowa musi oszczędzać energię. “Rzeczpospolita” sprawdziła, jak urzędy i instytucje radzą sobie z tym zadaniem.

Ceny gazu rosną
26.11.2022 09:25 Rząd chce zamrozić ceny gazu. Do Sejmu wpłynął projekt

Do Sejmu wpłynął projekt dotyczący zamrożenia cen gazu. Dokument zakłada, że w przyszłym roku zostanie wprowadzona maksymalna cena za paliwa gazowe na poziomie ok. 200 zł/MWh.

Węgiel, gaz i prąd będą jeszcze droższe. Eksperci nie mają wątpliwości, zima może okazać się horrorem
23.11.2022 17:18 Rząd chce zamrozić ceny gazu, uspokaja przed zniesieniem zerowego VATu na paliwa

Prace nad ustawą regulującą ceny gazu zostaną wydłużone. Według rzecznika Ministerstwa Klimatu i Środowiska, wymaga on dopracowania m.in. w kwestii kryterium dochodowego.O wprowadzeniu kryterium dochodowego w kontekście cen gazu mówił premier Mateusz Morawiecki. Jak podaje portal Money.pl, według premiera decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych dni.Zgodnie ze słowami Morawieckiego, kryterium dochodowe jest faworyzowane ze względu na szerokie zastosowanie w innych programach. Dodatkowo, ma sprawiedliwie dotyczyć wszystkich oraz nie wiązać się z biurokracją.

torres-hv-electricity-light-f09bd7266da860f33719f836078c10c3
23.11.2022 15:55 Niespodziewana pozycja Polski spośród krajów z najniższym wzrostem cen energii

Średnie ceny energii w Europie wzrosły o co najmniej 45 proc. Kraje kontynentu na przeciwdziałanie skutkom kryzysu wydały już 675 miliardów euro. Jak podaje Polski Instytut Ekonomiczny, najniższy wzrost cen energii odnotowały Węgry, Rumunia i Polska. W naszym kraju ceny gazu były niższe o 40 proc. od zakładanych. Dla porównania, w Niemczech (gdzie wydano 264 miliardy euro na walkę z kryzysem) gaz podrożał o 195 proc. W kontekście prądu nie jest lepiej - nad Łabą ceny poszły w górę o 40 proc.

pieniądze-kalendarz-pieniądze kalendarz-biznesinfo
22.11.2022 20:07 1300 zł miesięcznie. Średnio tyle kosztuje nas utrzymanie mieszkania

HRE Investments szacuje (na podstawie danych GUS), że w ciągu roku wydatki związane z utrzymaniem i wyposażeniem mieszkania zwiększyły się o 25 proc. W wyniku tego statystyczna 3-osobowa rodzina mierzy się z opłatami rzędu prawie 1300 zł miesięcznie. Wciąż galopująca inflacja nie zapowiada obniżek w tym sektorze.

prąd-gniazdko-ceny prądu-drogi prąd-iberion
15.11.2022 16:37 Oświadczenie o zamrożeniu ceny prądu tylko do 30 listopada. Nie zdążysz i zapłacisz krocie

Nieubłaganie zbliża się termin, do którego małe i średnie przedsiębiorstwa mogą złożyć wniosek o korzystanie z preferencyjnych stawek za prąd. Jeżeli przedsiębiorcy nie dotrzymają terminu 30 listopada 2022 r., to za prąd zapłacą według stawek rynkowych. Ustalona przez rząd maksymalna cena prądu w wysokości 785 zł za MWh dotyczy małych i średnich przedsiębiorstw, działalności jednoosobowych oraz takich instytucji jak szpitale, szkoły i przedszkola. Należy pamiętać, że aby cieszyć się zamrożonymi cenami prądu, należy złożyć specjalne oświadczenie do 30 listopada 2022 r. Niezłożenie oświadczenia do końca listopada spowoduje zastosowanie wobec podmiotu stawek rynkowych za prąd już w grudniu i każdym kolejnym miesiącu. Nawet jeżeli oświadczenie zostanie złożone 1 grudnia, to podmiot, który stara się o niższe ceny, będzie mógł z nich skorzystać dopiero od stycznia przyszłego roku.

Piekarnia
13.11.2022 20:07 Upada duża piekarnia z Lublina. Powodem wzrost kosztów energii

Kolejna firma jest ofiarą kryzysu energetycznego i bankrutuje. Tym razem to duża i znana piekarnia Przedsiębiorstwo Piekarnicze. Powodem upadku firmy są wysokie koszty energii, z którymi nie dała sobie rady.

ceny-pradu
08.11.2022 14:11 Rząd ustali mechanizm obliczania limitów cen firm energetycznych

Rząd rozpatrzy projekt rozporządzenia, którego celem jest ograniczenie nadmiarowych przychodów firm energetycznych. O nowe rozwiązania wnioskuje ministerstwo klimatu i środowiska.

węgiel-pexels-pixabay
31.10.2022 21:22 W tym rejonie Polski mieszkańcy zapłacą 850 zł za tonę węgla

Prezydent Stalowej Woli - Lucjusz Nadbereżny informuje, że miasto może dzisiaj zaproponować mieszkańcom wyjątkowo atrakcyjną cenę - 1850 zł brutto za tonę węgla.