fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 01.04.2020. n/z Napis ZUS i pieniadze.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 13 Maja 2020

Tarcza antykryzysowa z pułapką. Za kilka miesięcy możesz oddać całą pomoc i to z odsetkami

Tarcza antykryzysowa rozszerzyła świadczenie postojowe i to jest dobra wiadomość. Ale w tarczy jest też pułapka, która może doprowadzić do sytuacji, że za kilka miesięcy wszystkie środki z pomocy będzie trzeba oddać. I to z odsetkami - informuje “Gazeta Wyborcza”.

Tarcza antykryzysowa jest niejasna

W ramach tarczy antykryzysowej samozatrudnieni i osoby na umowach zlecenie i dzieło mogą ubiegać się świadczenie postojowe. Początkowo miała to być jednorazowa zapomoga w kwocie 2080 zł netto, ale druga tarcza antykryzysowa rozszerzyła świadczenie na okres trzech miesięcy.

Ile zarabia prezydent Andrzej Duda? Niektórzy na takie pieniądze muszą pracować cały rokIle zarabia prezydent Andrzej Duda? Niektórzy na takie pieniądze muszą pracować cały rokCzytaj dalej

Tarcza antykryzysowa z pułapką

“GW” podaje, że tarcza antykryzysowa stawia pewien warunek. A ubiegać się o postojowe na kolejne miesiące, należy podpisać oświadczenie, że nie nastąpiła poprawa sytuacji materialnej. I to pod odpowiedzialnością karną. Problem polega na tym, że przepis jest niejasny, na co zwraca uwagę dr Antoni Dudek z Instytutu Emerytalnego. Nie wiadomo, o jaki okres sytuacji materialnej chodzi.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Doniesienia z ostatniej chwili. Stanisław Karczewski przekazał ważne informacje, nie będzie wicemarszałkiem

Przedsiębiorcy muszą podpisać oświadczenie, nie wiedząc, co oznacza. Prawnicy, z którymi rozmawiała “GW”, twierdzą, że o możliwych konsekwencjach zadecyduje interpretacja ZUS, które odpowiada za wypłatę postojowego.

Do fryzjera nie pójdziesz, nawet gdy wszystkich otworzą. Jest jeden problem, którego nie dasz rady przeskoczyćDo fryzjera nie pójdziesz, nawet gdy wszystkich otworzą. Jest jeden problem, którego nie dasz rady przeskoczyćCzytaj dalej

Pomoc z tarczy antykryzysowej do oddania z odsetkami?

Eksperci ostrzegają, że niezrozumiałe przepisy tarczy antykryzysowej mogą doprowadzić do tego, że będzie trzeba zwracać pomoc, a do tego mogą dojść odsetki. Na razie ZUS wymaga tylko podpisanego oświadczenia o braku poprawy sytuacji materialnej. A sprawdzaniem oświadczeń Zakład zajmie się później.

- I wtedy może być dla wielu przedsiębiorców dramat, gdy się okaże, że będą musieli oddać pieniądze wraz z odsetkami - mówi “GW” Arkadiusz Pączka z Pracodawców RP.
Więcej na ten temat przeczytasz w “Gazecie Wyborczej”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  2. Pracownik wysypiska śmieci dokonał przerażającego odkrycia. Ktoś pozostawił tam zwłoki malutkiego dziecka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Szpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki i pielęgniarki. Porażająca wiadomość ze świata
Była kultowym miejscem nie tylko dla Polaków. Teraz Janów Podlaski szura o dnoByła kultowym miejscem nie tylko dla Polaków. Teraz Janów Podlaski szura o dnoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News