Sejm dołączył przepis o 5G do tarczy 3.0
biznesinfo.pl
Autor Maria Glinka - 9 Maja 2020

Forsal: W nocy Sejm przeforsował przepis warty miliardy zł. Niespodziewanie dołączył go do tarczy 3.0

Tarcza 3.0. została uzupełniona o nowe przepisy. W nocy z piątku na sobotę zostały przegłosowane kontrowersyjne punkty dotyczące sieci 5G. Politycy opozycji i przedsiębiorcy grzmią na temat braku transparentności w procesie legislacyjnym.

Tarcza 3.0. w nowej odsłonie

Tarcza 3.0. to rządowy pakiet działań, który ma wspierać obywateli dotkniętych przez koronawirusa. Ale czas pandemii to także dobry moment na przegłosowywanie wątpliwych zapisów. Tak było w przypadku wyborów korespondencyjnych, tak jest i teraz w przypadku sieci 5G, która ma niewiele wspólnego z koronawirusem.

Tarcza 3.0. zawiera zapis, który uniemożliwia dokończenie aukcji na budowę sieci 5G – podaje forsal.pl. Kluczową poprawkę przedstawił Andrzej Kosztowniak z PiS, który sam przyznał, że „nie czuje się specjalistą w temacie 5G”. Również przewodniczący sejmowej komisji finansów miał wątpliwości co do procedury, ale „przekonało go stanowisko rządu, że trzeba działać szybko”.

Już za chwilę podjeżdżając na stację możesz się mocno zdziwić. Analitycy radzą: jeśli tankować, to jeszcze teraz.Już za chwilę podjeżdżając na stację możesz się mocno zdziwić. Analitycy radzą: jeśli tankować, to jeszcze teraz.Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. A więc jednak, minister podała przybliżoną datę wyborów prezydenckich. "Trudne, ale nie niemożliwe"

Kontrowersyjne przepisy przepchnięte o 5G w wątpliwej procedurze

O „fatalnym procedowaniu” w środku nocy mówi członek rządu, który pragnie pozostać anonimowy. Opozycyjni politycy grzmią na temat nieprawidłowości w procesie legislacyjnym i zapowiadają, że „rozważą zawiadomienie służb specjalnych, które (…) pewnie i tak nie pochylą się nad działalnością polityków PiS” – oznajmił Mirosław Suchoń z Koalicji Obywatelskiej.

W sprawie nowych przepisów zabrał głos ekspert Pracodawców RP, Arkadiusz Pączka, który zwrócił uwagę, że proces legislacyjny był zupełnie nieprzejrzysty. „Gdy się przyjmuje ustawy w taki sposób, nie ma się co dziwić zagranicznym firmom, które nie chcą u nas inwestować” – skomentował.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od jutra zmiany w robieniu zakupów. Uwielbiany dyskont ominie zakaz handlu
  2. Tragiczny wypadek kolejowy. Nie żyje kilkanaście osób
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Tragiczna wiadomość z rana, 23-letni turysta stracił życie. Nie miał żadnych szans, trwają poszukiwania innych
ZUS będzie prześwietlał przedsiębiorców. Szuka tych, którzy nielegalnie pobrali postojoweZUS będzie prześwietlał przedsiębiorców. Szuka tych, którzy nielegalnie pobrali postojoweCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News