Alior Bank
Wikimedia Commons/Wistula/CC3.0
Autor Oktawian Góral - 4 Września 2020

T-Mobile i Alior Bank kończą współpracę. Znana marka znika z rynku

T-Mobile i Alior Bank kończą współptracę. Marka T-Mobile Usługi Bankowe znika z rynku. Co dalej z klientami i ich pieniędzmi? Sprawdzamy informacje napływające z sektora bankowego.

Alior Bank oraz sieć T-Mobile ogłosiły zakończenie współpracy i zakończenie projektu telebanku. Oznacza to, że marka T-Mobile Usługi Bankowe zniknie z rynku. Co dalej z klientami i pieniędzmi zgromadzonymi na rachunkach bankowych? Przyglądamy się sprawie.

Alior Bank rozstaje się z T-Mobile

Zamknięcie usługi zaplanowane jest na 29 listopada. Oznacza to, że dostęp do dotychczasowych kanałów obsługi będzie możliwy wyłącznie do 28 listopada. Co dalej? Dotychczasowi partnerzy uspokajają – pieniądze oraz dane klientów będą bezpieczne. Dotychczasowi usługobiorcy T-Mobile Usług Bankowych staną się klientami Alior Banku. Zyskają dzięki temu dostęp do sieci placówek partnerskich oraz oddziałów banku, bankowości on-line oraz aplikacji mobilnej Alior Mobile.

Waloryzacja emerytur i rent 2021. Wiadomo już dokładnie, o ile więcej pieniędzy trafi do kieszeni seniorówWaloryzacja emerytur i rent 2021. Wiadomo już dokładnie, o ile więcej pieniędzy trafi do kieszeni seniorówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zachowanie wszystkich zasad w szkołach jest niemożliwe? Niepokojące słowa nauczycieli
2. Tysiące emerytów dostanie minimum 2400 zł emerytury. Prezydent właśnie podpisał ustawę
3. Pojawił się poważny problem z ZUS-em. Wiele osób może mieć kłopot z otrzymaniem obiecanych pieniędzy

Proces przenosin będzie miał automatyczny charakter. Dotychczasowi klienci telebanku zostaną poinformowani o wszystkim za pomocą listów lub wiadomości mailowych, znajdą w nich szczegółowe informacje o migracji produktowej wraz ze wskazaniem na jakich warunkach będzie przebiegała dalsza współpraca. Jeszcze w październiku w dotychczasowej aplikacji T-Mobile Usługi Bankowe dostępna będzie instrukcja pierwszego logowania do bankowości on-line Alior Banku.

– Dzięki integracji klientów do naszej bankowości otrzymają oni dostęp do pełnego wachlarza produktów i usług bankowych i pozabankowych. Dołożymy przy tym wszelkich starań, aby z perspektywy naszych klientów proces przebiegł płynnie, sprawnie i bezpiecznie, zgodnie z najlepszymi praktykami – słyszymy cytowaną w komunikacie prasowym Katarzynę Dziwulską, Dyrektor Zarządzającą Pionem Sprzedaży Klienta Indywidualnego Alior Banku.

Portal Bankier.pl wskazuje, że T-Mobile usługi bankowe miały na koniec czerwca 2020 roku aktywnych 410 tys. kont osobistych. Dołączą oni teraz do prawie 2 mln klientów Alior Banku. Migracja nie zmieni rankingu polskich banków pod względem liczby klientów, a Alior nadal będzie zajmował 7 lokatę.

Kaczyński się upiera, a Niemcy ostro protestują. Kluczowe dla PiS przedsięwzięcie kością niezgodyKaczyński się upiera, a Niemcy ostro protestują. Kluczowe dla PiS przedsięwzięcie kością niezgodyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Była rywalka Agnieszki Radwańskiej walczy ze śmiertelną chorobą. W szpitalu rozgrywa najważniejszy mecz życia
  2. Rząd podjął decyzję. Rozporządzenie podpisane. Klamka zapadła
  3. Segregacja śmieci już nie na 5 a na 3 frakcje? Szykują się zmiany w gospodarce odpadami
  4. Aż 83 proc. Polaków zaczyna od niej dzień. Teraz grozi nam deficyt i wysokie podwyżki cen
  5. Już nie dziura, a krater. Na wypłaty rent i emerytur zabraknie nawet 100 miliardów złotych
  6. Tajna receptura na gołąbki babci Reginy, z daleka czuć ich wybitny aromat
Wyjątkowy Fiat 126 maluch ozdobiony nietypową grafiką. Zachwycające zdjęcia, które warto zobaczyćWyjątkowy Fiat 126 maluch ozdobiony nietypową grafiką. Zachwycające zdjęcia, które warto zobaczyćCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News