Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Finanse > T-Mobile i Alior Bank kończą współpracę. Znana marka znika z rynku
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 08:47

T-Mobile i Alior Bank kończą współpracę. Znana marka znika z rynku

Alior Bank
Wikimedia Commons/Wistula/CC3.0

Alior Bank oraz sieć T-Mobile ogłosiły zakończenie współpracy i zakończenie projektu telebanku. Oznacza to, że marka T-Mobile Usługi Bankowe zniknie z rynku. Co dalej z klientami i pieniędzmi zgromadzonymi na rachunkach bankowych? Przyglądamy się sprawie.

Alior Bank rozstaje się z T-Mobile

Zamknięcie usługi zaplanowane jest na 29 listopada. Oznacza to, że dostęp do dotychczasowych kanałów obsługi będzie możliwy wyłącznie do 28 listopada. Co dalej? Dotychczasowi partnerzy uspokajają – pieniądze oraz dane klientów będą bezpieczne. Dotychczasowi usługobiorcy T-Mobile Usług Bankowych staną się klientami Alior Banku. Zyskają dzięki temu dostęp do sieci placówek partnerskich oraz oddziałów banku, bankowości on-line oraz aplikacji mobilnej Alior Mobile.

Proces przenosin będzie miał automatyczny charakter. Dotychczasowi klienci telebanku zostaną poinformowani o wszystkim za pomocą listów lub wiadomości mailowych, znajdą w nich szczegółowe informacje o migracji produktowej wraz ze wskazaniem na jakich warunkach będzie przebiegała dalsza współpraca. Jeszcze w październiku w dotychczasowej aplikacji T-Mobile Usługi Bankowe dostępna będzie instrukcja pierwszego logowania do bankowości on-line Alior Banku.

– Dzięki integracji klientów do naszej bankowości otrzymają oni dostęp do pełnego wachlarza produktów i usług bankowych i pozabankowych. Dołożymy przy tym wszelkich starań, aby z perspektywy naszych klientów proces przebiegł płynnie, sprawnie i bezpiecznie, zgodnie z najlepszymi praktykami – słyszymy cytowaną w komunikacie prasowym Katarzynę Dziwulską, Dyrektor Zarządzającą Pionem Sprzedaży Klienta Indywidualnego Alior Banku.

Portal Bankier.pl wskazuje, że T-Mobile usługi bankowe miały na koniec czerwca 2020 roku aktywnych 410 tys. kont osobistych. Dołączą oni teraz do prawie 2 mln klientów Alior Banku. Migracja nie zmieni rankingu polskich banków pod względem liczby klientów, a Alior nadal będzie zajmował 7 lokatę.

<