Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Wystarczył jeden post w mediach społecznościowych. Teraz nie może opędzić się od klientów
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 16.08.2020 02:00

Wystarczył jeden post w mediach społecznościowych. Teraz nie może opędzić się od klientów

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 07.07.2020. Kolejki po zaswiadczenie do glosowania w drugiej turze wyborow prezydenckich.
Piotr Molecki/East News

Szewc na skraju bankructwa

Rzemieślnicy nie mają w Polsce łatwo. Coraz mniej osób odwiedza zakłady krawieckie, czy szewskie, żeby naprawić zniszczone części garderoby. Epidemia koronawirusa także im w tym nie pomogła - do sklepu zaczęło przychodzić coraz mniej ludzi. Widmo bankructwa ciążyło nad panem Marianem, bohaterem “Faktów” TVN już jakiś czas. Spędziwszy samotnie czas w swoim zakładzie bez żadnych klientów był pewien, że to kwestia czasu zanim będzie musiał zamknąć warsztat.

I wtedy pojawiła się ona - pani Kalina.

- Trzy pary fleków przyniosła. Nawet jej proponowałem, żeby posiedziała chwilę, to zrobię, bo siedziałem, pracy żadnej. Ale w ciągu pół dnia zmieniło się wszystko - wspomina pan Marian.

Pani Kalina doskonale wiedziała co zrobić - Wpadłam na pomysł, że mogę napisać post i zachęcę znajomych do pozostawienia butów, torebek do naprawy - mówiła w “Faktach”.

Kobieta nie czekała długo i od razu wstawiła na facebooka post, w którym namawiała swoich znajomych do odwiedzenia zakładu pana Mariana. Nie minęło pół dnia a warsztat roił się od klientów. - Szewc z prawdziwego zdarzenia, pracujący z pasją, to pomyślałam, że warto ratować takiego człowieka - powiedziała Marta Rudnik, jedna z klientek krakowskiego szewca.

Do zakładu pana Mariana ludzie biją drzwiami i oknami. Wielu z nich powtarza, że zamiast kupować nowe buty lepiej jest naprawić stare, wiedzą o tym klienci warsztatu, którzy często przyjeżdżają nawet z daleka.

- Musimy pamiętać o innych szewcach, o innych miejscach, gdzie też mogą mieć trudną sytuację - kwituje pani Kalina.

<

Tagi: Kraków