BiznesINFO.pl

Piotr Molecki/East News

Wystarczył jeden post w mediach społecznościowych. Teraz nie może opędzić się od klientów

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Szewc na skraju bankructwa

Rzemieślnicy nie mają w Polsce łatwo. Coraz mniej osób odwiedza zakłady krawieckie, czy szewskie, żeby naprawić zniszczone części garderoby. Epidemia koronawirusa także im w tym nie pomogła - do sklepu zaczęło przychodzić coraz mniej ludzi. Widmo bankructwa ciążyło nad panem Marianem, bohaterem “Faktów” TVN już jakiś czas. Spędziwszy samotnie czas w swoim zakładzie bez żadnych klientów był pewien, że to kwestia czasu zanim będzie musiał zamknąć warsztat.

I wtedy pojawiła się ona - pani Kalina.

- Trzy pary fleków przyniosła. Nawet jej proponowałem, żeby posiedziała chwilę, to zrobię, bo siedziałem, pracy żadnej. Ale w ciągu pół dnia zmieniło się wszystko - wspomina pan Marian.

Pani Kalina doskonale wiedziała co zrobić - Wpadłam na pomysł, że mogę napisać post i zachęcę znajomych do pozostawienia butów, torebek do naprawy - mówiła w “Faktach”.

Kobieta nie czekała długo i od razu wstawiła na facebooka post, w którym namawiała swoich znajomych do odwiedzenia zakładu pana Mariana. Nie minęło pół dnia a warsztat roił się od klientów. - Szewc z prawdziwego zdarzenia, pracujący z pasją, to pomyślałam, że warto ratować takiego człowieka - powiedziała Marta Rudnik, jedna z klientek krakowskiego szewca.

Do zakładu pana Mariana ludzie biją drzwiami i oknami. Wielu z nich powtarza, że zamiast kupować nowe buty lepiej jest naprawić stare, wiedzą o tym klienci warsztatu, którzy często przyjeżdżają nawet z daleka.

- Musimy pamiętać o innych szewcach, o innych miejscach, gdzie też mogą mieć trudną sytuację - kwituje pani Kalina.

<

Tagi:

Kraków

Podobne artykuły

Polska i Świat

Niemcy wybudują wielką fabrykę na Dolnym Śląsku. Otrzymali milionowe wsparcie od polskiego rządu
Czytaj więcej >

Finanse

Premier zapewnia, że wkrótce otrzymamy wielkie pieniądze, a później będzie ich jeszcze więcej. „To ogromny sukces Polski”
Czytaj więcej >

Handel

Popularna sieć fast foodów wkracza do Polski. Wiadomo, kiedy pojawią się pierwsze lokale
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Największy niemiecki bank ma kłopoty. Rośnie niepokój na rynkach
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ministerstwo edukacji planuje odciążyć uczniów. Rozważa zmniejszenie ilości zajęć
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Duńczycy zobaczyli podejrzany obiekt przy Nord Stream. Od razu wysłali wojsko
Czytaj więcej >
Wiktoria Pękalak

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]