Szczepionka na koronawirusa
pixnio.com
Autor Stanisław Węgrowski - 11 Marca 2020

Szukają szczepionki na wirusa z Wuhan. Ochotnikom oferują równowartość 17 tys. zł

Szczepionka na koronawirusa na razie nie została wynaleziona, ale prowadzone są nad nią prace. Aby osiągnąć ten cel, naukowcy z Wielkiej Brytanii oferują po 3,5 tys. funtów 24 ochotnikom, którzy w ramach badania dadzą się zarazić koronawirusem.

Szczepionka na koronawirusa. Naukowcy zapłacą ochotnikom

Aby opracować szczepionkę na koronawirusa, brytyjska firma hVIVO proponuje ochotnikom pieniądze za dobrowolne zarażenie dwoma słabszymi odmianami koronawirusa (0C43 i 229E). Potem mieliby odbyć czternastodniową kwarantannę w prowadzonym przez firmę laboratorium Queen Mary BioEnterprises Innovation Centre w Londynie. Podobną ofertę ma jeszcze kilka innych firm na świecie.

Ponad 4 tys. aut dwóch marek wezwanych do serwisu. Twoje także może tam trafićPonad 4 tys. aut dwóch marek wezwanych do serwisu. Twoje także może tam trafićCzytaj dalej

Za pomoc w stworzeniu szczepionki dostaną 17 tysięcy

Na czas badania uczestnicy nie będą mogli kontaktować się z kimkolwiek z zewnątrz oraz wykonywać żadnych ćwiczeń fizycznych. Innym warunkiem będzie ścisłe przestrzeganie diety wyznaczonej przez naukowców. Jak podaje portal bankier.pl, zgodę na testy musi wyrazić jeszcze brytyjska Agencja ds. Regulacji Leków i Produktów Ochrony Zdrowia (MHRA). Firma hVIVO systematycznie prowadzi testy przy tworzeniu szczepionek, m.in. na grypę.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Magda Gessler oburzająco o osobach, których "nie stać". Długo nie zapomnimy jej słów

Naukowcy wierzą, że zakażenie mniej groźnymi odmianami koronawirusa umożliwi stworzenie odpowiedniej szczepionki. Jednak specjaliści ostrzegają, że najprawdopodobniej nie uda się stworzyć szczepionki przed końcem aktualnej epidemii. Jak podaje bankier.pl, podobne badania, także z udziałem ochotników przeprowadzi amerykańskie laboratorium.

Miliardy na szczepionkę przeciwko koronawirusowi

W ubiegłym tygodniu premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson poinformował, że państwo przekaże 46 mln funtów (około 220 mln zł) na prace nad szczepionką przeciw koronawirusowi, a także na testy pozwalające na błyskawiczne wykrywanie wirusa.

Najlepszy samochód roku. Laureaci wyłonieni w 5 kategoriachNajlepszy samochód roku. Laureaci wyłonieni w 5 kategoriachCzytaj dalej

Do tej pory w Wielkiej Brytanii potwierdzono 320 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło pięć osób. W sumie na całym świecie zginęło już ponad 4 tys. osób. Zakażenia potwierdzono już w ponad 100 krajach, a liczba przypadków przekracza 110 tys. W Europie najgorsza sytuacja jest we Włoszech, gdzie odnotowano ponad 9 tys. zakażeń i 463 ofiary śmiertelne, a w całym kraju wprowadzono stan wyjątkowy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce, w tym jeden w Warszawie. Do akcji wkracza policja
  2. Zbigniew Hołdys trafił do szpitala. Konieczna była operacja
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News