BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Kolejne świadczenie dla rodzin. Premier zapowiedział "wsparcie, jakiego nie było dotąd"

19 Listopada 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Świadczenie dla rodzin z trójką i więcej dzieci zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas swojego expose w Sejmie. Szef rządu zapowiada pełne wsparcie dla polskich rodzin.

Świadczenie dla wielodzietnych rodzin

Świadczenie dla polskich rodzin, które mają kilkoro dzieci zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas swojego expose w Sejmie. Przemówienie rozpoczęło się od 10. Na expose w Sejmie nowy-stary premier zaprosił wszystkich byłych szefów rządu.

- Każda duża rodzina może liczyć na wsparcie państwa, jakiego nie było dotąd. Dla rodzin z trójką i więcej dzieci zaproponujemy kolejne ulgi i udogodnienia - deklaruje szef rządu cytowany przez Onet.pl. - Wsparcie rodziny będzie osią mojego rządu - deklaruje premier. 

Mnóstwo obietnic

Mateusz Morawiecki nie podał jednak więcej szczegółów. Jego dzisiejsze expose mija pod znakiem wielu obietnic. Premier zapowiedział obronę polskich wartości, działania na rzecz ochrony środowiska, rozwój technologiczny, np. cyfryzację służby zdrowia, rozwój gospodarczy czy stworzenie nowoczesnej infrastruktury drogowej. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział też pierwszeństwo pieszych na przejściach jeszcze przed wejściem na nie.

- Nie może być dłużej tak, że przejście dla pieszych jest najbardziej niebezpiecznym elementem na drogach - dodaje cytowany przez Onet szef rządu.Tym samym Mateusz Morawiecki odniósł się do apelu Adam Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich, który pisał w tej sprawie do resortu. 

Rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził przez cztery lata swojego rządu wprowadził kilka głównych świadczenia. Flagowym projektem było program Rodzina 500 plus, które potem zostało rozwinięte - od 1 lipca 2019 świadczenie 500 plus przysługuje wszystkim dzieciom bez względu na dochód w rodzinie, także pierwszym. Inne świadczenia socjalne to m.in. Emerytura Plus, 500 plus dla niepełnosprawnych czy wyprawka dla uczniów.

Stanisław Węgrowski

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/z obliczanie domowego budzetu, miesieczne koszty utrzymania

Polska i Świat

ZUS nadal wypłaca wyprawki. Spóźnialscy mają jeszcze trochę czasu

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Pismo z ZUS-u i pieniadze

Polska i Świat

ZUS przygotował specjalny konkurs. Adresatami dzieci i młodzież

Czytaj więcej >
DENIS CHARLET/AFP/East News

Polska i Świat

Rośnie sprzedaż online - Google wprowadza dwa bezpłatne narzędzia dla przedsiębiorców do analizy i rozwoju e-biznesu

Czytaj więcej >
Konferencja KANABIZ

Polska i Świat

Podsumowanie Forum Rozwoju Branży Konopnej KANABIZ

Czytaj więcej >
Listy z ZUS i pieniądze

Polska i Świat

ZUS przygotowuje wypłaty 14. emerytur. Szykują je na listopad

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/z kontrola drogowa, wypisywanie mandatu przez policjanta za przekroczenie predkosci

Polska i Świat

Fotoradarów będzie znacznie więcej. Inspekcja Transportu Drogowego już zapowiedziała

Czytaj więcej >