Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Kolejne świadczenie dla rodzin. Premier zapowiedział "wsparcie, jakiego nie było dotąd"
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 19.11.2019 01:00

Kolejne świadczenie dla rodzin. Premier zapowiedział "wsparcie, jakiego nie było dotąd"

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Świadczenie dla wielodzietnych rodzin

Świadczenie dla polskich rodzin, które mają kilkoro dzieci zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas swojego expose w Sejmie. Przemówienie rozpoczęło się od 10. Na expose w Sejmie nowy-stary premier zaprosił wszystkich byłych szefów rządu.

- Każda duża rodzina może liczyć na wsparcie państwa, jakiego nie było dotąd. Dla rodzin z trójką i więcej dzieci zaproponujemy kolejne ulgi i udogodnienia - deklaruje szef rządu cytowany przez Onet.pl. - Wsparcie rodziny będzie osią mojego rządu - deklaruje premier. 

Mnóstwo obietnic

Mateusz Morawiecki nie podał jednak więcej szczegółów. Jego dzisiejsze expose mija pod znakiem wielu obietnic. Premier zapowiedział obronę polskich wartości, działania na rzecz ochrony środowiska, rozwój technologiczny, np. cyfryzację służby zdrowia, rozwój gospodarczy czy stworzenie nowoczesnej infrastruktury drogowej. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział też pierwszeństwo pieszych na przejściach jeszcze przed wejściem na nie.

- Nie może być dłużej tak, że przejście dla pieszych jest najbardziej niebezpiecznym elementem na drogach - dodaje cytowany przez Onet szef rządu.Tym samym Mateusz Morawiecki odniósł się do apelu Adam Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich, który pisał w tej sprawie do resortu. 

Rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził przez cztery lata swojego rządu wprowadził kilka głównych świadczenia. Flagowym projektem było program Rodzina 500 plus, które potem zostało rozwinięte - od 1 lipca 2019 świadczenie 500 plus przysługuje wszystkim dzieciom bez względu na dochód w rodzinie, także pierwszym. Inne świadczenia socjalne to m.in. Emerytura Plus, 500 plus dla niepełnosprawnych czy wyprawka dla uczniów.

Tagi: Senat 500 plus