Świadczenia będą w dalszym ciągu wypłacane mimo wydatków na tarczę antykryzysową
Pixabay/gosiak1980
Autor Maria Glinka - 30 Marca 2020

MRPiPS mówi o wpływie pomocy firmom na 500+ i świadczenia emerytalne. Minister znowu zabrała głos

Świadczenia zagrożone przez tarczę antykryzysową? W tej sprawie wypowiedziała się minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, która po raz kolejny podkreśliła, że wsparcie dla przedsiębiorców „nie odbędzie się kosztem rodzin lub seniorów”.

Świadczenia podtrzymane

Świadczenia wychowawcze i emerytalne stanowią dodatkowy zastrzyk gotówki dla milionów Polaków. W związku z dużymi środkami finansowymi, które mają zostać przeznaczone na realizację tzw. tarczy antykryzysowej, wielu obywateli zaczęło obawiać się o przyszłe wypłaty 500 plus czy trzynastych emerytur.

Te pogłoski zdementowała szefowa MRPiPS Marlena Maląg, która oznajmiła, że mimo „epidemii koronawirusa i grożącego nam kryzysu gospodarczego świadczenia wychowawcze czy trzynasta emerytura nie będą wstrzymane”.

Minister zaapelowała zarówno do obywateli, jak i mediów o spokój, mówiąc, że „nie ma powodu do obaw”. Podkreśliła, że wiarygodnych informacji dotyczących działań rządu należy szukać przede wszystkim na oficjalnych stronach internetowych państwa oraz profilach na portalach społecznościowych. Zdaniem szefowej MRPiPS takie praktyki uchronią społeczeństwo przed wzrostem niepokoju, który jest związany z powtarzaniem niesprawdzonych doniesień.

Oficjalnie: są nowe, ważne zmiany w godzinach pracy i nie tylko. Wielu się nie spodobająOficjalnie: są nowe, ważne zmiany w godzinach pracy i nie tylko. Wielu się nie spodobająCzytaj dalej

Pieniędzy starczy na wszystko

Maląg zapewniła, że w budżecie państwa są zabezpieczone środki na wypłatę wszystkich zapowiadanych wcześniej świadczeń. Wobec tego „programy 500 plus, Dobry start czy trzynasta emerytura nie są zagrożone” – podaje bankier.pl.

Szefowa resortu podkreśliła, że tarcza antykryzysowa ma być skierowana do przedsiębiorców, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji w związku z pandemią. Minister twierdzi, że rząd pragnie zapewnić stabilność finansową pozostałym obywatelom, dlatego nie może być mowy o wstrzymaniu wypłacania świadczeń i przeznaczeniu tych pieniędzy na najnowszy program rządowych działań społeczno-gospodarczych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Córka Kowalskiej nie może samodzielnie oddychać. Piosenkarka właśnie przekazała druzgocącą wiadomość

Tarcza antykryzysowa coraz bliżej

W sobotę rano, po całonocnej burzliwej debacie i głosowaniu, doszło do uchwalenia tarczy antykryzysowej w Sejmie. Rządowy program ma wesprzeć służbę zdrowia w walce z koronawirusem i ograniczyć negatywne skutki epidemii.

Kontrowersyjnym zapisem ustawy jest zmiana prawa wyborczego. Nad tą oraz nad innymi poprawkami będą dyskutować dzisiaj senatorowie.

Gotówki możesz w ogóle nie wypłacić. Ogromny problem z walutamiGotówki możesz w ogóle nie wypłacić. Ogromny problem z walutamiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
  2. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News