Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > MRPiPS mówi o wpływie pomocy firmom na 500+ i świadczenia emerytalne. Minister znowu zabrała głos
Maria Glinka
Maria Glinka 30.03.2020 02:00

MRPiPS mówi o wpływie pomocy firmom na 500+ i świadczenia emerytalne. Minister znowu zabrała głos

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Świadczenia podtrzymane

Świadczenia wychowawcze i emerytalne stanowią dodatkowy zastrzyk gotówki dla milionów Polaków. W związku z dużymi środkami finansowymi, które mają zostać przeznaczone na realizację tzw. tarczy antykryzysowej, wielu obywateli zaczęło obawiać się o przyszłe wypłaty 500 plus czy trzynastych emerytur.

Te pogłoski zdementowała szefowa MRPiPS Marlena Maląg, która oznajmiła, że mimo „epidemii koronawirusa i grożącego nam kryzysu gospodarczego świadczenia wychowawcze czy trzynasta emerytura nie będą wstrzymane”.

Minister zaapelowała zarówno do obywateli, jak i mediów o spokój, mówiąc, że „nie ma powodu do obaw”. Podkreśliła, że wiarygodnych informacji dotyczących działań rządu należy szukać przede wszystkim na oficjalnych stronach internetowych państwa oraz profilach na portalach społecznościowych. Zdaniem szefowej MRPiPS takie praktyki uchronią społeczeństwo przed wzrostem niepokoju, który jest związany z powtarzaniem niesprawdzonych doniesień.  

Pieniędzy starczy na wszystko

Maląg zapewniła, że w budżecie państwa są zabezpieczone środki na wypłatę wszystkich zapowiadanych wcześniej świadczeń. Wobec tego „programy 500 plus, Dobry start czy trzynasta emerytura nie są zagrożone” – podaje bankier.pl.

Szefowa resortu podkreśliła, że tarcza antykryzysowa ma być skierowana do przedsiębiorców, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji w związku z pandemią. Minister twierdzi, że rząd pragnie zapewnić stabilność finansową pozostałym obywatelom, dlatego nie może być mowy o wstrzymaniu wypłacania świadczeń i przeznaczeniu tych pieniędzy na najnowszy program rządowych działań społeczno-gospodarczych.

Tarcza antykryzysowa coraz bliżej

W sobotę rano, po całonocnej burzliwej debacie i głosowaniu, doszło do uchwalenia tarczy antykryzysowej w Sejmie. Rządowy program ma wesprzeć służbę zdrowia w walce z koronawirusem i ograniczyć negatywne skutki epidemii.

Kontrowersyjnym zapisem ustawy jest zmiana prawa wyborczego. Nad tą oraz nad innymi poprawkami będą dyskutować dzisiaj senatorowie.