By Fars News Agency, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87622265
By Fars News Agency, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87622265
Autor Stanisław Węgrowski - 26 Marca 2020

GW: Ofiar jest więcej, niż podają rządowe statystyki. Umierających w domu się nie liczy

Statystyki umieralności na koronawirusa podawane przez rząd mogą być zaniżone. Okazuje się, że osoby, które umierają podczas kwarantanny domowej, nie są zaliczane do ofiar epidemii - informuje “Gazeta Wyborcza”.

Statystyki nie dają pełnego obrazu

Statystyki ofiar śmiertelnych podawane przez rząd dotyczą zmarłych na COVID-19 w polskich szpitalach. Zakażenie było u nich potwierdzone badaniami, i choć niektórzy mieli także inne choroby, lekarze za każdym razem stwierdzali zgon z powodu koronawirusa, a sanepid i rząd nie negowały tego faktu.

Po powrocie do pracy będziemy pracować po 12 godzin? Czeka nas dłuższy czas pracy i nadgodzinyPo powrocie do pracy będziemy pracować po 12 godzin? Czeka nas dłuższy czas pracy i nadgodzinyCzytaj dalej

Statystyki nie uwzględniają wszystkich przypadków

Ale zupełnie inaczej jest, gdy osoba zakażona lub z podejrzeń zakażenia umiera w domowej kwarantannie. Z ustaleń “Gazety Wyborczej” wynika, że państwo nie jest na to przygotowane, a jego administracja robi wszystko, by nie połączyć zgonu z koronawirusem i tym samym zaniżyć statystyki.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Media: Nie żyje 21-latka zakażona koronawirusem. Nie miała żadnych schorzeń

Statystyki zmarłych nie uwzględniają kilku przypadków, np. śmierci 50-latki z Konina, zawodowego kierowcy z Głogowa, czy proboszcza parafii w Drwinii w województwie małopolskim. Wszyscy przebywali na domowej kwarantannie.

Statystyki są zaniżone

W konsekwencji statystyki podawane przez rząd mogą się znacznie różnić od rzeczywistości. - Nie mam wątpliwości, że ofiar koronawirusa jest więcej, niż podają rządowe statystyki - mówi na łamach “Gazety Wyborczej” medyk sądowy z dużego miasta.

I dodaje, że sanepid, który jest częścią administracji rządowej, nie jest zainteresowany ustaleniem, że człowiek zmarł z powodu koronawirusa, bo to pogarszałoby statystyki.

Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Więcej w “Gazecie Wyborczej”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Potężne kolejki na poczcie. Ogromny czas oczekiwania, tłumy stoją na ulicy
  2. Mężczyzna przebywał samotnie na kwarantannie bez jedzenia i picia. Na szczęście pomogli mu policjanci
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pierwszy kraj wyprzedził Chiny. Tysiące przypadków zakażenia, zawrotna liczba
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News