Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Sprzedaż paliw wyłącznie do baków pojazdów. Orlen wprowadził nowe zasady
Joanna Leja
Joanna Leja 07.02.2022 01:00

Sprzedaż paliw wyłącznie do baków pojazdów. Orlen wprowadził nowe zasady

Pilne
Biznes Info

PKN Orlen na niektórych stacjach wprowadził w ostatni weekend możliwość sprzedaży paliw wyłącznie do baków pojazdów. Wszystko przez coraz popularniejszą turystykę paliwową, po obniżce VAT.

Jak podaje TVN Biznes na wielu stacjach PKN Orlen można spotkać się z informacją, że sprzedaż paliw jest prowadzona wyłącznie do zbiorników pojazdów mechanicznych. TVN Biznes otrzymało informację od koncernu odnośnie takich sytuacji.

– Od 1 lutego, po obniżeniu stawki VAT na paliwa z 23 do 8 proc., co z kolei przełożyło się na niższe ceny paliw w Polsce, obserwujemy wzrost sprzedaży na stacjach. Szczególnie znacząco zwiększyła się ona w pasie przygranicznym – poinformował zespół prasowy PKN Orlen w odpowiedzi przesłanej TVN24 Biznes.

PKN Orlen jak wynika z informacji podanej przez TVN Biznes przyznał, że "w celu utrzymania ciągłości sprzedaży, na niektórych stacjach Orlen zlokalizowanych głównie w pasie przygranicznym, podczas weekendu prowadzona była sprzedaż wyłącznie do baków pojazdów". "Jednocześnie podjęte zostały działania w obszarze logistyki, tak aby w pełni odpowiadać na obecny popyt na paliwa" - dodano. Według cytowanej przez portal wiadomości "Podjęte przez PKN Orlen działania pozwoliły zapewnić płynność obsługi klientów. Obecnie na stacjach Orlen klienci mogą tankować paliwa bez ograniczeń".

Niemieckie służby graniczne już wprowadziły wyrywkowe kontrole na granicy. Powodem takiego działania są właśnie masowe wyjazdy w celu tankowania na polskich stacjach przygranicznych, niemieckich klientów. Różnica w cenie jednego litra oleju napędowego to 2,50 zł.