BiznesINFO.pl > Praca > Spółka Agora planuje zwolnienia grupowe. Pracę ma stracić prawie 6 procent pracowników
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 28.10.2022 15:05

Spółka Agora planuje zwolnienia grupowe. Pracę ma stracić prawie 6 procent pracowników

Wypowiedzenie umowy zlecenia – terminy, przepisy
Domena publiczna

Spółka Agora planuje zwolnienia grupowe. W okresie od 21 listopada do 20 grudnia 2022 roku pracę straci 84 osób, czyli 5,9 procent pracowników. Wcześniej podobną decyzję podjął Ringier Axel Springer.

Agora planuje zwolnienia grupowe

W komunikacie Agora poinformowała, że planuje zwolnienia grupowe. W okresie od 21 listopada do 20 grudnia 2022 roku planuje zwolnić 84 osoby, co stanowi aż 5,9 procent wszystkich zatrudnionych.

W oświadczeniu spółki napisano, że zmiany w strukturze spółki zostaną podjęte ze względu na czynniki ekonomiczno-finansowe, tj. kryzys gospodarczy wywołany przez konflikt na Ukrainie oraz z uwagi na niekorzystne prognozy rozwoju gospodarki.

Zarząd spółki zwrócił się do związków zawodowych działających przy spółce i rady pracowników o przystąpienie do konsultacji w tej sprawie, zawiadomi również właściwy urząd pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w spółce. Spółka zapewnia, że przeprowadzi zmiany z dbałością o pracowników, oferując im szereg działań wspierających.

Agora to jedna z większych i bardziej znanych spółek medialnych w Polsce. Agora jest wydawcą m.in. ‘Gazety wyborczej”. Od 1999 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 

Redukcja kosztów w Ringier Axel Springer

Wcześniej o planach zwolnień grupowych informował również Ringier Axel Springer Polska. Kierownictwo spółki przystąpiło do rozmów ze związkami w sprawie planowanych zwolnień, jednak na razie nie osiągnięto porozumienia w kluczowych kwestiach. 

Wydawnictwo zdecydowało się również, w związku z wysokimi cenami papieru i energii, zakończyć wydawanie papierowej wersji tygodnika “Auto Świat” - wydawca skupi się na treściach w serwisie internetowym autoswiat.pl, podaje PAP.