Rafałowi Trzaskowskiemu ufa 43,5 proc. Polaków.
Wikimedia/Platforma Obywatelska RP
Autor Wiktoria Pękalak - 8 Września 2020

Sondaż zaufania z historycznym wynikiem. Trzaskowski na podium

Czy można ufać politykom? Polacy zwykle mawiają, że nie można, a jednak zaufali. Z najnowszego sondażu IBRiS wynika, prezydent cieszy się najwyższym zaufaniem. Rafał Trzaskowski także znalazł się na podium.

Większość ufa Dudzie, Trzaskowski depcze po piętach

Sondaż IBRiS dotyczący zaufania Polaków do polityków przeprowadzono na zlecenie Onetu na próbie 1100 osób. Wyniki badania mogą wielu zadziwić. Okazuje się, że obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda zaskarbił sobie zaufanie większości i zdobył rekordowy wynik w historii badań IBRiS dla Onetu - 52,2 proc. ankietowanych ufa prezydentowi. To już drugi rekord Andrzeja Dudy, ponieważ w poprzednim badaniu także triumfował wysokim wynikiem. Znalazł się na pierwszym miejscu ex aequo z byłym ministrem zdrowia, który niedawno podał się do dymisji, Łukaszem Szumowskim zyskując wynik 51,1 proc.

Czternasta emerytura z dokładną kwotą. Nie każdy dostanie całość, jest limitCzternasta emerytura z dokładną kwotą. Nie każdy dostanie całość, jest limitCzytaj dalej

W tym badaniu drugie miejsce na podium zajął obecny premier Mateusz Morawiecki. Jak widać nie przeszkodziła mu łatka, którą rozpowszechnił Jakub Stefaniak, nazywając premiera “Mateuszkiem kłamczuszkiem”, ponieważ polityk zdobył 48,6 proc. głosów.

Rafał Trzaskowski zajął 3. miejsce na podium zdobywając zaufanie 43,5 proc. respondentów. Kolejne miejsca w sondażu IBRiS zajęli kolejno:

 • Szymon Hołownia (43,3 proc.)
 • Władysław Kosiniak-Kamysz (32,6 proc.)
 • Jarosław Kaczyński (30,7 proc.)
 • Zbigniew Ziobro (28,6 proc.)
 • Donald Tusk (26,5 proc.)
 • Krzysztof Bosak (25 proc.)
 • Paweł Kukiz (25 proc.)
Seniorze, od września obowiązują Cię nowe przepisy. Mają wpływ na wysokość emeryturySeniorze, od września obowiązują Cię nowe przepisy. Mają wpływ na wysokość emeryturyCzytaj dalej

Przeprowadzono także sondaż braku zaufania. Okazuje się, że Polacy najmniej ufają politykom, którym ufają. Wydaje się to absurdalne, jednak wyniki sondażu nie pozostawiają złudzeń. Są politycy, do których Polacy mają silnie ambiwalentny stosunek.

Najmniejszym zaufaniem cieszy się Zbigniew Ziobro. Lider Solidarnej Polski może się “pochwalić” wynikiem 57,9 proc. Drugi na podium jest polityk, który zajął 6. miejsce w sondażu zaufania - Jarosław Kaczyński, któremu nie ufa 57,8 proc. ankietowanych. Wielu może zdziwić fakt, że na trzecim miejscu znalazł się jeden z liderów Lewicy - Robert Biedroń, któremu nie ufa 57,1 proc. Polaków.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Tak wygląda dom Anny Lewandowskiej. Nieprawdopodobne widoki, bogactwo, które może się wyłącznie śnić
 2. Zaproponowali mu pół miliona rubli i samochód za kota. Jego odpowiedź była jednoznaczna
 3. Emeryci na bruk? Minister Emilewicz ostro o przyszłości starszych Polaków
 4. Nie ominie cię rejestracja jeśli używasz jednego gadżetu. Czasu coraz mniej
 5. Już pewne, szykują się kolejne obniżki cen mięsa. Winne dwa czynniki
 6. Robotnicy przebili rurę z gazem. Ogromna ewakuacja szkoły, strażacy zamknęli ulice
Ubezpieczenie w wypadku zachorowania gwarantuje 5 tys. zł. Ale nie dla wszystkichUbezpieczenie w wypadku zachorowania gwarantuje 5 tys. zł. Ale nie dla wszystkichCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News