Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Solaris produkuje trolejbusy dla Włochów. Umowa za 12 mln euro podpisana
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 12.07.2019 02:00

Solaris produkuje trolejbusy dla Włochów. Umowa za 12 mln euro podpisana

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Solaris, polska firma zlokalizowana pod Poznaniem, która produkujeautobusy miejskie, międzymiastowe, trolejbusy oraz tramwaje, ogłosiła, iż podpisała umowę z włoskimi operatorami komunikacji miejskiej w Parmie i Modenie. Jak się okazuje, Solaris dla Włochów wyprodukuje 18 trolejbusów za cenę 12 mln euro. Zgodnie z danymi przekazanymi przez Solaris, 10 z nich trafi do Parmy, a 8 do Modeny.

W 2020 roku firma Solaris Bus & Coach S.A. zrealizuje dostawy kolejnych trolejbusów do Włoch. Operatorzy SETA Modena oraz TEP Parma, świadczący usługi transportowe w położonym na północy kraju rejonie Emilia-Romania, złożyli zamówienia na łącznie 18 nowoczesnych pojazdów Solaris Trollino 12. 8 spośród zamówionych trolejbusów zasili flotę przewoźnika SETA Modena, z kolei 10 trafi do TEP Parma - czytamy w komunikacie Solarisa.

Solaris wyprodukuje trolejbusy dla Włochów

Solarisy Trollino 12, bo o ten konkretny model właśnie chodzi, zostaną dostarczone do Modeny w styczniu 2020 roku. Warto podkreślić, iż produkowane dla Włochów w Modenie pojazdy będą działały przy wsparciu sieci elektrycznej o nietypowym dla trolejbusów napięciu 750V, gdyż zwykle te działają przy 600V - 650V. Natomiast do Parmy pojazdy trafią w kilku transzach, które zostaną zorganizowane w okresie kwiecień - lipiec 2020 roku.

Wszystkie pojazdy charakteryzować się będą wysoką jakością wykonania oraz dbałością o najdrobniejsze detale. Wyposażone zostaną m.in. w centralny silnik trakcyjny oraz dodatkowo w baterie trakcyjne o pojemności 45 kWh, dzięki którym pojazdy będą mogły pokonać znaczny dystans bez konieczności podłączenia z trakcją wysokonapięciową - podaje Solaris w komunikacie.

Do swojej oferty Solaris trolejbusy wprowadził w 2001 roku. Od tamtego czasu firma wyprodukowała 1500 tego typu maszyn, które trafiły do 16 krajów całego świata. Włosi są wiernymi klientami podpoznańskiej firmy, ponieważ od początku produkcji ponad 10% wyprodukowanych trolejbusów (160 pojazdów) trafiło właśnie do nich.

Tagi: Włochy Polska