Solaris wyprodukuje 18 trolejbusów dla Włochów
Autor Przemysław Terlecki - 12 Lipca 2019

Solaris produkuje trolejbusy dla Włochów. Umowa za 12 mln euro podpisana

Solaris wyprodukuje trolejbusy dla Włochów. Kontrakt z operatorami komunikacji z Parmy i Modeny został ogłoszony w oficjalnym komunikacie Solarisa. Już wiadomo ile trolejbusów wyprodukuje firma spod Poznania i za jaką kwotę.

Solaris, polska firma zlokalizowana pod Poznaniem, która produkujeautobusy miejskie, międzymiastowe, trolejbusy oraz tramwaje, ogłosiła, iż podpisała umowę z włoskimi operatorami komunikacji miejskiej w Parmie i Modenie. Jak się okazuje, Solaris dla Włochów wyprodukuje 18 trolejbusów za cenę 12 mln euro. Zgodnie z danymi przekazanymi przez Solaris, 10 z nich trafi do Parmy, a 8 do Modeny.

W 2020 roku firma Solaris Bus & Coach S.A. zrealizuje dostawy kolejnych trolejbusów do Włoch. Operatorzy SETA Modena oraz TEP Parma, świadczący usługi transportowe w położonym na północy kraju rejonie Emilia-Romania, złożyli zamówienia na łącznie 18 nowoczesnych pojazdów Solaris Trollino 12. 8 spośród zamówionych trolejbusów zasili flotę przewoźnika SETA Modena, z kolei 10 trafi do TEP Parma - czytamy w komunikacie Solarisa.

Ich majątki idą w miliardy. Najbogatsze polskie rodzinyIch majątki idą w miliardy. Najbogatsze polskie rodzinyCzytaj dalej

Solaris wyprodukuje trolejbusy dla Włochów

Solarisy Trollino 12, bo o ten konkretny model właśnie chodzi, zostaną dostarczone do Modeny w styczniu 2020 roku. Warto podkreślić, iż produkowane dla Włochów w Modenie pojazdy będą działały przy wsparciu sieci elektrycznej o nietypowym dla trolejbusów napięciu 750V, gdyż zwykle te działają przy 600V - 650V. Natomiast do Parmy pojazdy trafią w kilku transzach, które zostaną zorganizowane w okresie kwiecień - lipiec 2020 roku.

Wszystkie pojazdy charakteryzować się będą wysoką jakością wykonania oraz dbałością o najdrobniejsze detale. Wyposażone zostaną m.in. w centralny silnik trakcyjny oraz dodatkowo w baterie trakcyjne o pojemności 45 kWh, dzięki którym pojazdy będą mogły pokonać znaczny dystans bez konieczności podłączenia z trakcją wysokonapięciową - podaje Solaris w komunikacie.

Do swojej oferty Solaris trolejbusy wprowadził w 2001 roku. Od tamtego czasu firma wyprodukowała 1500 tego typu maszyn, które trafiły do 16 krajów całego świata. Włosi są wiernymi klientami podpoznańskiej firmy, ponieważ od początku produkcji ponad 10% wyprodukowanych trolejbusów (160 pojazdów) trafiło właśnie do nich.

Nowy podatek handlowy. Sfinansują go klienci Biedronki, Lidla, Rossmanna i innych sieci handlowych?Nowy podatek handlowy. Sfinansują go klienci Biedronki, Lidla, Rossmanna i innych sieci handlowych?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykuł Kliknij ten przycisk Google News Trafisz na stronę Wiadomości Google, gdzie w prawym górnym rogu znajdziesz przycisk "Obserwuj". Kliknij go.