BiznesINFO.pl
smartfon-telefon-oszust-SMS-e-mail-iberion

Biznes Info

Rząd odebrał finansowanie Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

17 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Joanna Leja

Udostępnij:

Rząd nie będzie dłużej wspierał finansowo Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Przez 13 lat działania fundacja odebrała ponad 1,4 miliona połączeń, odpowiedzieliśmy na ponad 92 tysiące wiadomości i przeprowadziła ponad 3,3 tysiąca interwencji w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia dziecka. Brak finansowania to kolejny cios w polską psychiatrię dziecięcą.

116 111 to linia, którą w 2008 r. powołało MSWiA w ramach zobowiązań Polski wynikających z członkostwa w Unii Europejskiej. Prowadzenie tego telefonu powierzono nam - Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

primark-kolejka-wejście-obostrzenia w sklepach-iberion

Papier toaletowy ponownie znika z półek. Polacy boją się wzrostów cen

CZYTAJ DALEJ

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę poinformowała o tym, że w 2022 r. nie otrzyma żadnego wsparcia finansowego ze strony rządu. Przedstawiciele numeru 116 111 przez 13 lat działania odebrali ponad 1,4 mln połączeń i przeprowadzili ponad 3,3 tys. interwencji w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia dziecka

– W pierwszych latach działania telefonu 116 111 współfinansowanie ze środków publicznych oscylowało między 30. a 60. procentami rocznego budżetu utrzymania telefonu. W ostatnich latach wsparcie finansowe drastycznie zmalało i nie przekraczało sześciu procent. Pod koniec ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że w 2022 r. nie możemy liczyć na żadne wsparcie telefonu 116 111 – czytamy we wpisie fundacji na Instagramie.

Fundacja apeluje do premiera

Fundacja zaapelowała o szefa rządu o zmianę decyzji. Statystyki pokazują, że infolinia jest potrzebna. Statystyki dotyczące samobójstw i prób samobójczych wśród polskich dzieci i nastolatków są przerażające.

biznesinfo-1 (1)

ZUS korzystniej przeliczy pieniądze emerytów. Wielu zyska 1776 zł

CZYTAJ DALEJ

– Nie rozumiemy tej sytuacji. Wobec pogarszającej się kondycji psychicznej dzieci i młodzieży i ogromnych problemów społecznych wywołanych pandemią, telefon 116 111 jest ważnym zasobem zdalnej pomocy psychologicznej dla najmłodszych obywateli naszego kraju. Wiemy, że obecna oferta pomocy telefonicznej w Polsce nie jest w stanie sprostać zapotrzebowaniu ze strony dzieci – czytamy w liście do premiera.

Apel może podpisać, każdy, można go znaleźć na stronie fundacji.

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

ZUS upomina Polaków, tysiące z nich wciąż nie aktywowało bonu turystycznego. Pieniądze mogą przepaść

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Będzie olbrzymie przejęcie nadajników w Polsce. Ministerstwo dało zielone światło

Czytaj więcej >
PHOTO: PIOTR GAJEK / SE / EAST NEWS MYSLOWICE AKCJA POLICJI BEZPIECZNA SZKOLA N/Z PATROL POD SZKOLA MAREK MIKOS DROGOWKA SZKOLA DZIECI PRZEJSCIE DLA PIESZYCH RADAR KONTROLA SUSZARKA LIZAK 03 / 09 / 2008 FOT PIOTR GAJEK WIECEJ NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL

Polska i Świat

Rząd przekazał dane o kierowcach firmom ubezpieczeniowym. Dla wielu osób oznacza to wzrost składek

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Od 1 lipca liczba bezpłatnych badań znacznie się wydłuży. Okazja do sprawdzenia stanu zdrowia

Czytaj więcej >
pilne

Polska i Świat

Chińczycy przekazali wiadomość o nawiązaniu kontaktu z obcą cywilizacją. Chwilę później skasowali wiadomość

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polski statek "Polesie" w poważnych tarapatach w Kolumbii. Wszystko skończyło się dobrze

Czytaj więcej >