BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Rydzyk płaci miliony. Wiemy ile zarabiają jego współpracownicy

27 Maja 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest bardzo hojny dla swoich współpracowników, tak wynika z informacji zwartych w INN:Poland. Portal opublikował zarobki współpracowników najpopularniejszego redemptorysty w Polsce.

Rydzyk znany jest ze swojej przedsiębiorczości. Zakonnik ma własne radio, telewizję, szkołę wyższą, a niedawno wszedł także ze swoimi pieniędzmi w sieć sklepów Żabka. To i tak tylko niektóre z jego inwestycji. 

Fundacje Tadeusza Rydzyka

Redemptorysta stal za założeniem dwóch fundacji: Lux Veritatis i Nasza Przyszłość. Pracownicy tychże fundacji - według danych podawanych przez inn:poland - zarabiają średnio 6 tys. zł miesięcznie. Wszyscy pracownicy tych instytucji łącznie kosztują Taedusza Rydzyka 5,3 mln zł rocznie. Duchowny, który w obu fundacjach piastuje bardzo wysokie funkcje, zajmuje się także rozdysponowywaniem ich budżetu - pisze "Super Express". Instytucje zatrudniają łącznie 83 pracowników, a źródłem ich utrzymania są darowizny i dotacje. Jedną z form dotacji jest np. możliwość przekazania 1 procenta podatku na te organizacje. W ten spoób zbierają one co najmniej 4 mln zł rocznie. 

Fundacja Lux Veritatis odpowiada za budowę Muzeum Pamięć i Tożsamość, które ma opowiadać o historii Polaków ratujących obywateli polskich pochodzenia żydowskiego w czasie drugiej wojny światowej. Na ten cel fundacja otrzymała dotację od Ministerstwa Kultury w wysokości 70 mln zł. Według danych inn:poland - pomimo obietnic rządu - kwota dotacji wzrosła ostatecznie do 117 mln zł. 

Finansowanie TV Trwam 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa miała przekazać w okresie 2016-2018 ponad 1,5 mln zł na sponsorowane wywiady w TV Trwam - wynika z informacji inn:poland. 

undefinedundefinedundefinedundefined

undefinedundefinedundefinedundefined

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >