Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Rozbił wypożyczone Lamborghini. Sąd orzekł, że nie musi oddawać pieniędzy
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 21.08.2023 09:57

Rozbił wypożyczone Lamborghini. Sąd orzekł, że nie musi oddawać pieniędzy

Lamborghini
Rex Features/East News

Zapadł wyrok w sprawie 32-latka, który w 2018 r. rozbił Lamborghini podczas jazdy z pracownikiem wypożyczalni. Sąd uznał, że mężczyzna nie musi zwracać salonowi pieniędzy za zniszczony pojazd.

Prezent od żony

32-letni mieszkaniec Niemiec pięć lat temu całkowicie rozbił wypożyczone z salonu samochodowego Lamborghini Huracan. Mężczyzna w prezencie od żony dostał półgodzinną przejażdżkę autem o wartości ok. 150 tys. euro.

“Bezpieczny kredyt” – fakty i mity. O tych kwestiach nie mówi się głośno

Wypożyczalnia domagała się zwrotu pieniędzy

Kierowca nie był sam, bo w przejażdżce towarzyszył mu pracownik salonu. W pewnym momencie 32-latek stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z trasy i zatrzymał się na drzewie. Wypożyczalnia zażądała od niego zwrotu pieniędzy za zniszczony samochód, a sprawa trafiła do sądu.

Wina pracownika?

Pechowy kierowca przekonywał, że to pracownik salonu włączył w samochodzie tryb „sport”, który ograniczył działanie systemów stabilizacji toru jazdy. 

Zarówno sąd pierwszej, jak i drugiej instancji dały wiarę twierdzeniom 32-latka, podkreślając, że nie dopatrzyły się w jego zachowaniu rażącej nieodpowiedzialności ani celowego działania. Co więcej, sąd apelacyjny podkreślił, że sprawa uległa przedawnieniu.

Źródło: autokult, Business Insider.

Tagi: Samochód sąd