Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Rolnik ze Śląska nie narzeka na brak chętnych do zbierania truskawek. Tłumy w jeden dzień zebrały wszystkie owoce
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 14.06.2023 11:07

Rolnik ze Śląska nie narzeka na brak chętnych do zbierania truskawek. Tłumy w jeden dzień zebrały wszystkie owoce

truskawki
Domena publiczna

Rolnik ze Śląska zaprosił chętnych na zbieranie truskawek. Przyszło tyle osób, że w ciągu kilku godzin pozbierali wszystkie owoce. 15 czerwca odbędzie się powtórka akcji.

Akcja zbierania truskawek

Pan Manfred, właściciel plantacji  truskawek z Księżego Lasu (województwo śląskie) zaprosił w zeszłą niedzielę wszystkich chętnych do samozbioru truskawek. Akcja cieszyła się dużym sukcesem, zaledwie w ciągu kilku godzin udało się zebrać wszystkie dojrzałe owoce z wyznaczonego pola, poinformował portal tarnogorski.info rolnik. 

Podobna akcja odbyła się również w zeszłym roku i także cieszyła się sporym zainteresowaniem. 

Jest co zbierać, ale brakuje pracowników. Poszukiwania chętnych trwają nawet w Afryce

Będzie powtórka akcji

Pan Manfred zapowiedział już powtórkę akcji 15 czerwca, można przyjeżdżać już od godziny 9

Zasady są proste, można zjeść ile się chce, a za każdy zebrany kilogram płaci się 9 zł. Plantacja znajduje się przy ul. Wiejskiej 53 w miejscowości Księży Las (gm. Zbrosławice). Z rolnikiem można się skontaktować bezpośrednio pod numerem: 605 313 099. 

Brakuje chętnych do zbierania owoców

Eksperci przewidują, że w tym roku truskawek będzie sporo, bo na razie pogoda sprzyja uprawom. Niedawno “Rzeczpospolita” pisała, że brakuje chętnych do zbioru owoców, dlatego polscy producenci szukają chętnych do pracy nawet w krajach afrykańskich.  

Jak zwracał uwagę dziennik, Polaków nie zachęcają niskie stawki, które zaczynają się od 15 zł za godzinę na rękę, z kolei pracownicy zagraniczni często mają problem z uzyskaniem potrzebnej do wyjazdu wizy - przykładowo Nepalczycy, aby złożyć wniosek, muszą podróżować do Indii. 

Tagi: rolnictwo