Rodzina 500 plus to flagowy program Prawa i Sprawiedliwości. Działa od 2016 roku
Fot. Filip Błażejowski / KPRM / Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 10 Stycznia 2020

Nadchodzą ważne zmiany terminów 500 plus. Pieniądze będą przyznawane na innych zasadach

Rodzina 500 plus: osoby, które nie pobierały świadczenia w 2019 roku muszą być przygotowane na zmiany w terminach wypłat. W tym roku pieniądze będą wypłacane na innych zasadach. To efekt ubiegłorocznej nowelizacji. Zmianie uległ również okres rozliczeniowy, co spowodował, że wnioski o świadczenie nieco składa się na innych zasadach.

Rodzina 500 plus - zmiany w programie

Od lipca 2019 roku obowiązuje rozszerzony program Rodzina 500 plus. Dzięki nowelizacji świadczenie nie jest już zależne od kryterium dochodowego, a poza tym 500 plus przysługuje na każde dziecko. Zmiany dotyczą także innych zasad. Zmienił się okres rozliczeniowy, który obowiązuje od 1 października 2019 roku do 31 maja 2021 roku. Dzięki temu osoby, które pobierało świadczenie w zeszłym roku nie muszą składać nowych wniosków aż do końca maja przyszłego roku.

Zmianie uległy też terminy wypłat dla nowych uczestników programu Rodzina 500 plus. “Super Express” podaje, że osoby, które dopiero w tym roku planują składać wnioski o 500 plus, mogą dostać świadczenie w dwóch terminach. Jest to zależne od momentu złożenia wniosku.

Pieniądze otrzymasz bez zbędnej zwłoki

W sytuacji, gdy wniosek zostanie złożony do 31 stycznia 2020 roku, 500 plus zostanie przyznane najpóźniej do 29 lutego 2020 roku, a wnioskodawca otrzyma świadczenie z wyrównaniem do dnia złożenia wniosku.

Ponad 1,2 mln Polaków musi wymienić swoje dowody. Inaczej narażą się na wysokie karyPonad 1,2 mln Polaków musi wymienić swoje dowody. Inaczej narażą się na wysokie karyCzytaj dalej

Natomiast wnioski złożone w okresie pomiędzy 1 lutego 2020 a 31 maja 2021, zostaną rozpatrzone bez niepotrzebnych opóźnień. Świadczenie powinno zostać przyznane w ciągu miesiąca od dnia złożenia wniosku, a środki z 500 plus będą naliczane od miesiąca, w którym składano zgłoszenie.

“Super Express” przypomina, że by wypłata środków z programu Rodzina 500 plus została zachowana, to po zakończeniu aktualnego okresu rozliczeniowego należy złożyć następny wniosek w przyszłym roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. Emeryci dostaną nawet blisko 2 tys. zł więcej. Wystarczy, że spełnią warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News