Restauracje wrócą w ciągu miesiąca?
Flickr/Marco Verch
Autor Radosław Święcki - 26 Kwietnia 2020

Kiedy rząd pozwoli na otwarcie restauracji? Być może niedługo, jak wynika z nieoficjalnych doniesień

Prawdopodobnie już w przyszłym miesiącu zostaną otwarte restauracje – wynika z ustaleń Wirtualnej Polski. Tymczasem zniecierpliwieni restauratorzy informują o dramatycznej sytuacji swoich lokali.

Restauracje wracają?

O tym, kiedy zostaną ponownie otwarte restauracje, rządzący na razie nie informują. Gdy 16 kwietnia premier Mateusz Morawiecki poinformował opinie publiczna o czterech etapach odmrożenia gospodarki, otwarcie lokali gastronomicznych umieszczono w trzecim etapie. Nie podano jednak konkretnych dat.

Z ustaleń dziennikarza Wirtualnej Polski Marcina Makowskiego wynika jednak, że branża gastronomiczna ma wrócić do życia po 15 maja. W lokalach miałyby jednak obowiązywać obostrzenia sanitarne.

Co na to restauratorzy? Nie kryją irytacji brakiem konkretów.

Limity zakupów wprowadzono nie tylko w Rossmannie. Jednak czy jest to zgodne z prawem?Limity zakupów wprowadzono nie tylko w Rossmannie. Jednak czy jest to zgodne z prawem?Czytaj dalej

- Nie posiłkuję się niesprawdzonymi informacjami, wprowadzającymi w błąd. Na razie słychać tylko domysły na ten temat. My naprawdę czekamy na jakieś konkretne ruchy, zdecydowane podanie nam ręki - mówi w rozmowie z WP Andrzej Polan, szef kuchni, właściciel restauracji Polana Smaków, były juror programów o tematyce kulinarnej.

Polan przyznaje, że robi wszystko co może, by przetrwać w obecnej kryzysowej sytuacji.

- Staram się robić wszystko, aby utrzymać moją restaurację, pracowników i oczywiście siebie. Naszym pierwszym pomysłem jest wprowadzenie nowej karty i możliwości zamówienia posiłków do domu – tłumaczy restaurator.

Premier: już od 4 maja zniesienie kolejnych obostrzeń. Wielu Polaków długo na to czekałoPremier: już od 4 maja zniesienie kolejnych obostrzeń. Wielu Polaków długo na to czekałoCzytaj dalej

- Koncepcja "obiad do domu" bardzo podoba się naszym stałym gościom, ale to niestety zbyt mało, aby móc utrzymać biznes – dodaje.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. W jednym z krajów już milion zakażonych. Fatalna doba, tragiczne doniesienia

„Sytuacja jest dramatyczna”

Polan rozważa też wprowadzenie oferty garmażeryjnej, do odbioru na miejscu i na dowóz. Myśli też o wyjściu poza Warszawę. To może jednak nie wystarczyć, jeśli sytuacja się nie ustabilizuje.

- Sytuacja w Polanie Smaku jest dramatyczna, jak w całej branży gastronomicznej. Ludzie zostają w domach i ograniczają wydatki. Mimo wprowadzonej oferty na wynos przychody nie są w stanie pokryć wszystkich miesięcznych zobowiązań związanych z prowadzeniem lokalu. Jednego dnia wyprzedajemy wszystkie przygotowane dania, kolejnego o wiele mniej – sprzedaż jest bardzo nierówna – tłumaczy właściciel Polany Smaków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Strażacy mogli zginąć w wypadku. Wszystko się nagrało, jest wideo
  2. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Zaskakujące, najnowsze informacje ze szpitali w Wuhan. Aż trudno uwierzyć
Dzisiaj wyjątkowa niedziela handlowa. Niektóre sklepy są otwarte, pomimo ograniczeńDzisiaj wyjątkowa niedziela handlowa. Niektóre sklepy są otwarte, pomimo ograniczeńCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News