BiznesINFO.pl
Przerwa techniczna w ostatni weekend lutego

Pxhere CC0

Przerwy techniczne w najbliższy weekend planują aż 4 banki. Lepiej zabezpieczyć gotówkę

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Kolejny weekend, kolejna przerwa techniczna. Prace modernizacyjne pod koniec tygodnia to już niemal tradycja wśród banków obecnych na polskim rynku. Tym razem na utrudnienia muszą przygotować się klienci aż 4 banków: mBanku, Millenium

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na czym będą polegały weekendowe utrudnienia w bankach

  • W którym banku przerwa techniczna będzie najdłuższa

  • Który bank przeprowadzi prace modernizacyjne jako ostatni

Przerwa techniczna w mBanku

Przerwa techniczna może pokrzyżować finansowe aktywności zaplanowane na najbliższy weekend. Jako pierwsi na utrudnienia powinni przygotować się klienci mBanku.

Portal bankier.pl podaje, że mBank zaplanował pracę modernizacyjne na niedzielę 28 lutego. W trakcie czterogodzinnej przerwy technicznej (od północy do 4:00 nad ranem) klienci nie będą mogli zrealizować przelewów natychmiastowych.

Z raportu prnews.pl wynika, że w III kwartale 2020 r. mBank posiadał ponad 4,6 mln klientów. Potencjalne grono osób narażonych na niedzielne utrudnienia jest zatem dość duże, choć niewykluczone, że ostatnia poważna awaria w mBanku skłoniła niektórych użytkowników do zmiany operatora.

15 lutego klienci, którzy zalogowali się na konta dostrzegli podwójnie zaksięgowane płatności kartami. Po kilkugodzinnych utrudnieniach instytucja rozpoczęła procedurę zwracania pieniędzy. Niewykluczone, że błąd po stronie mBanku wynikał z prac modernizacyjnych, które przeprowadzono zaledwie dzień wcześniej (14 lutego).

Niedzielna przerwa techniczna w dwóch bankach

W niedzielę 28 lutego prace informatyczne przeprowadzi także Bank Millenium. Między północą a 4:00 rano klienci nie będą mogli wykonywać przelewów natychmiastowych zarówno w aplikacji mobilnej, jak i w serwisie internetowym. Czasowo zostanie wyłączona także możliwość przelewania pieniędzy na telefon BLIK w aplikacji mobilnej.

Millenium uchodzi za siódmy największy bank w kontekście liczby użytkowników. Konto posiada w nim ponad 3,9 mln osób. Każda z nich powinna przygotować się na ewentualne utrudnienia w internetowym przekazywaniu pieniędzy.

Również w niedzielę odbędzie się przerwa techniczna w Volkswagen Banku. Prace serwisowe zaplanowano od 19:30 do 21:00. W tym czasie klienci mogą napotkać na problemy z dostępem do rachunków zarówno za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, jak i aplikacji mobilnej.

Utrudnienia w Banku Pocztowym i EnveloBanku

Najpóźniej, bo dopiero w nocy z niedzieli na poniedziałek, prace modernizacyjne przeprowadzi Bank Pocztowy i EnveloBank. Przerwa techniczna jest planowana między północą a 6:00 rano.

W trakcie sześciogodzinnych prac informatycznych klienci powinni spodziewać się krótkich przerw w autoryzacji transakcji POS od 0:30 do 1:00. W tym samym czasie pojawią się również problemy przy bankomatach.

W rezultacie klienci nie będą mogli transakcji bezgotówkowych i gotówkowych przy użyciu kart płatniczych. Warto zatem zaopatrzyć się w gotówkę jeszcze przed planowaną przerwą techniczną.

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >