Protest przedsiębiorców w Warszawie
biznesinfo.pl
Autor Kasper Starużyk - 16 Maja 2020

Onet: Senator zatrzymany przez policję w Warszawie. Użyto siły

Jak informuje Onet.pl, policja zatrzymała i obezwładniła senatora Koalicji Obywatelskiej Jacka Burego. Senator brał udział w proteście przedsiębiorców, który odbywa się dzisiaj w Warszawie.

Protest przedsiębiorców w Warszawie

Dziś od godz. 15 w Warszawie odbywa się protest przedsiębiorców. W sobotniej manifestacji mieli wziąć także udział górnicy, ale wycofali się. Organizatorem protestu jest Paweł Tanajno, przedsiębiorca oraz działacz polityczny, który kandyduje w tegorocznych wyborach prezydenckich. Tanajno odpowiadał także za organizację poprzedniej manifestacji w stolicy.

Senator KO pobity i aresztowany

Na manifestacji pojawił się senator Koalicji Obywatelskiej z Lublina Jacek Bury. Według relacji Onetu senator stanął w obronie jednego z uczestników, który zaczął być szarpany przez policję. Wtedy został powalony na ziemię i obezwładniony przez policję, a później zaciągnięty do furgonetki.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Wiadomości TVP złamały wczoraj przepisy? Bulwersujące fragmenty programu

Z relacji senatora wynika, że wylegitymował się on przed funkcjonariuszami, ale nie zrobiło to na nich wrażenia. - Ta legitymacja w Polsce nic nie znaczy. Policja wepchnęła mnie do samochodu, pomimo że legitymowałem się, że jestem senatorem RP. Jesteśmy zatrzymany, koledzy też są zatrzymani za to, że się spotkali - mówi Jacek Bury w nagraniu zamieszczonym na Facebooku.

Policja dementuje doniesienia senatora. Zarzuca Buremu kłamstwoPolicja dementuje doniesienia senatora. Zarzuca Buremu kłamstwoCzytaj dalej

Protest jest nielegalny? Tak twierdzi miasto

Protest organizowany przez przedsiębiorców jest zorganizowany, aby zwrócić uwagę rządu i prezydenta na problemy jakie koronawirus przyniósł polskim firmom. Protestujący wyruszyli z pl. Zamkowego na warszawskiej Starówce. Protestujący nadal znajdują się w centrum Warszawy.

Paweł Tanajno zapewniał, że sobotni protest jest legalny i popierał to decyzją sądu. Ale władze stolicy nie zezwoliły na manifestację. Zgromadzenie nie zostało zarejestrowane w urzędzie, co oznacza, że jest nielegalne. Poprzednia demonstracja zorganizowana 7 maja przez kandydata na prezydenta również skończyła się interwencją policji, a sam Tanajno został zatrzymany.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka manifestacja w Warszawie. Górnicy odwołali swój udział w proteście
  2. WHO wyznało niepokojącą prawdę. Najnowszy komunikat w sprawie epidemii koronawirusa
  3. >
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  7. Znoszą kolejny zakaz w Polsce. Ogromne ułatwienie, wielu czekało od dawna

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News