BiznesINFO.pl

biznesinfo.pl

Onet: Senator zatrzymany przez policję w Warszawie. Użyto siły

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Protest przedsiębiorców w Warszawie

Dziś od godz. 15 w Warszawie odbywa się protest przedsiębiorców. W sobotniej manifestacji mieli wziąć także udział górnicy, ale wycofali się. Organizatorem protestu jest Paweł Tanajno, przedsiębiorca oraz działacz polityczny, który kandyduje w tegorocznych wyborach prezydenckich. Tanajno odpowiadał także za organizację poprzedniej manifestacji w stolicy.

Senator KO pobity i aresztowany

Na manifestacji pojawił się senator Koalicji Obywatelskiej z Lublina Jacek Bury. Według relacji Onetu senator stanął w obronie jednego z uczestników, który zaczął być szarpany przez policję. Wtedy został powalony na ziemię i obezwładniony przez policję, a później zaciągnięty do furgonetki. 

Z relacji senatora wynika, że wylegitymował się on przed funkcjonariuszami, ale nie zrobiło to na nich wrażenia. - Ta legitymacja w Polsce nic nie znaczy. Policja wepchnęła mnie do samochodu, pomimo że legitymowałem się, że jestem senatorem RP. Jesteśmy zatrzymany, koledzy też są zatrzymani za to, że się spotkali - mówi Jacek Bury w nagraniu zamieszczonym na Facebooku.

Protest jest nielegalny? Tak twierdzi miasto

Protest organizowany przez przedsiębiorców jest zorganizowany, aby zwrócić uwagę rządu i prezydenta na problemy jakie koronawirus przyniósł polskim firmom. Protestujący wyruszyli z pl. Zamkowego na warszawskiej Starówce. Protestujący nadal znajdują się w centrum Warszawy. 

Paweł Tanajno zapewniał, że sobotni protest jest legalny i popierał to decyzją sądu. Ale władze stolicy nie zezwoliły na manifestację. Zgromadzenie nie zostało zarejestrowane w urzędzie, co oznacza, że jest nielegalne. Poprzednia demonstracja zorganizowana 7 maja przez kandydata na prezydenta również skończyła się interwencją policji, a sam Tanajno został zatrzymany.

Tagi:

strajk

Podobne artykuły

Polska i Świat

Ceny wynajmu mieszkań go przerosły. 28-latek przerobił kontener na śmieci… w maleńki domek
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Rząd znalazł kolejny pomysł na tanie mieszkania. Resort zdradza, co wkrótce wejdzie w życie
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Kolejne ataki oszustów. Możesz stracić całe oszczędności, lepiej uważaj
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Niewiarygodne, za co chce karać prawica. Groźba 3 lat pozbawienia wolności
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Daniel Obajtek może mieć kłopoty. Wydawca Tygodnika NIE kontratakuje
Czytaj więcej >

Finanse

Dasz dowód, a potem ogołocą Twoje konto. Ekspert ma kluczową radę jak się ustrzec
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]