Beata Szydło, projekt rodzina 500 plus
wikimedia
Autor Paulina Musianek - 27 Czerwca 2019

Problem z 500 plus. Banki wstrzymały możliwość składania wniosków

Banki wstrzymały usługę składania wniosków o 500 plus. Aby złożyć wniosek za pośrednictwem bankowości internetowej trzeba będzie zaczekać do początku lipca.

Po środowym komunikacie największego banku w Polsce, kolejne banki poinformowały, że wyłączyłu możliwość składania za ich pośrednictwem wniosków o 500 plus. Aby to zrobić trzeba zaczekać do początku lipca.

Od 1 lipca ponowny start usługi

Banki tymczasowo wstrzymały tę usługę, ponieważ od nowego miesiąca będzie można złożyć wniosek o świadczenie także na pierwsze dziecko. Ma to pozwolić im przyszykować się do zmian.

Banki, które czasowo wyłączyły lub planują wyłączyć możliwość składania wniosków przez swoje systemy bankowości internetowej to:

  • PKO BP i Inteligo - od czwartku 27.06,
  • Getin Bank - od czwartku 27.06 od godziny 23,30,
  • Bank Pocztowy - od czwartku 27.06,
  • mBank - od piątku 28.06

Banki ponownie udostępnią możliwość składania wniosków od lipca.

Jak złożyć wniosek o 500+ w czasie przerwy w bankach?

W czasie niedostępności usługi w systemach bankowości internetowej, wnioski można składać do 30 czerwca do godziny 16:00 przez serwis Emp@tia (https://empatia.mpips.gov.pl/) prowadzony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki społecznej lub w tradycyjnej wersji papierowej w urzędach miast i gmin i MOPS-ach.

“Mieszczuchy” będą mogły kupować ziemię. Nowe zasady handlu gruntami rolnymi“Mieszczuchy” będą mogły kupować ziemię. Nowe zasady handlu gruntami rolnymiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. Clinton wychwala Polaków i mówi o ich przywódczych umiejętnościach
  3. Biedronka i Lidl będą miały nowego konkurenta w Polsce
  4. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News