Premia dla niemal 100 tys. Polaków
praca własna
Autor Przemysław Terlecki - 12 Grudnia 2019

Prawie 100 tys. Polaków z dodatkowymi pieniędzmi jeszcze w tym roku. Możesz się do nich zaliczać

Premia dla niemal 100 tys. Polaków - tak właśnie można nazwać mocne zasilenie kieszeni konkretnej grupy pracowniczej, która pracuje w budżetówce. Władze zdecydowały się na zasilenie jej funduszu.

Premia - na nią właśnie liczyć może niemal 100 tys. Polaków zatrudnionych w budżetówce. O jakim zawodzie dokładnie mowa? Władza zdecydowała się przesłać do komisji sejmowej odpowiednią ustawę, na mocy której 1 mld złotych trafić ma do Funduszu Wsparcia Policji - w tej mundurówce pracuje obecnie około 98 711 osób (dane na koniec 2018 roku). Wspomniane prawo zakłada, jak podaje Money.pl, przekazanie do Funduszu dodatkowych pieniędzy z budżetu na 2019 rok. Rządowy projekt dostał status pilnego, co oznacza, że wejść w życie ma jeszcze przed 2020 rokiem.

Jak przekonuje wiceminister finansów, Tomasz Robaczyński, swoistego rodzaju premia dla policji ma na celu pokrycie wydatków inwestycyjnych, modernizacyjnych oraz remontowych. Czy pieniądze trafią wprost do kieszeni policjantów? Tego bezpośrednio nie powiedziano, ale wiceszef resortu finansów zaznaczył, że pieniądze przekazane z budżetu państwa na rzecz Funduszu pokryć mają również koszty utrzymania i funkcjonowania jednostek policyjnych.

W niedzielę zakupów nie zrobisz już nigdzie. Nowy zakaz handlu wykończy nawet ŻabkęW niedzielę zakupów nie zrobisz już nigdzie. Nowy zakaz handlu wykończy nawet ŻabkęCzytaj dalej

Premia dla niemalże 100 tys. Polaków

- My czekamy teraz na wynik budżetu państwa i ostateczne rozliczenia. Pod koniec roku widzimy, które środki można by jeszcze przeznaczyć na NFZ i FWP. Dlatego w ustawie zapisany jest limit, a nie konkretna wielkość - zaznaczył cytowany przez Money.pl Robaczyński.

Co ciekawe, ustanowiono również datę, do kiedy przyznane policjantom pieniądze będzie można wykorzystać. Premia dla funkcjonariuszy będzie musiała zostać spożytkowana do 30 kwietnia 2020 roku.

Ustawa przez Sejm pędzi w naprawdę imponującym tempie. Wpłynęła bowiem do Sejmu w środę 11 grudnia, a już kolejnego dnia posłowie zaczęli ją procedować. Jeszcze w czwartek 12 grudnia dopięte mają zostać prace dotyczące sprawozdania komisji sejmowej finansów publicznych.

Akcyza obejmie kolejny produkt. Resort rozwścieczył tysiące PolakówAkcyza obejmie kolejny produkt. Resort rozwścieczył tysiące PolakówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne nagranie SOP w sieci. "Z drogi polskie ch***y! Szlachta jedzie"
  2. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. To już oficjalne, los 13. emerytury został przypieczętowany. Podpisana ustawa wywoła dreszcze u seniorów

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News