Sezonowa praca we Włoszech w tym roku raczej nie dla cudzoziemców
wikipedia/Marek Ślusarczyk (Tupungato)
Autor Radosław Święcki - 11 Maja 2020

Polakom będzie dużo trudniej o pracę we Włoszech po pandemii. Poważna zmiana na rynku

Wszystko wskazuje na to, że z powodu zamknięcia granic sezonowa praca we Włoszech np. przy zbiorach owoców i warzyw, będzie w tym roku niemożliwa dla cudzoziemców np. z Polski. Rolnicy ratują się zatrudnieniem osób, które przez pandemię straciły dotychczasowe zajęcie.

Praca we Włoszech nie dla cudzoziemców?

Pracy we Włoszech w pewnych obszarach nie zabraknie. Nie dalej jak wczoraj włoski premier Giuseppe Conte straszył rodaków, że w związku z pandemią koronawirusa muszą liczyć się z gwałtownym spadkiem wzrostu gospodarczego, wskutek czego konsekwencje ekonomiczne będą bardzo bolesne. Rządzący spodziewają się również wysokiego wzrostu bezrobocia.

Pracy w najbliższym czasie z pewnością nie zabraknie przy zbiorach owoców i warzyw. Jak informuje za włoskimi mediami Polska Agencja Prasowa, właściciele gospodarstw (zwłaszcza na południu kraju) alarmują, że ich zbiory są zagrożone z powodu niespotykanego dotąd braku rąk do pracy. Poszukiwanych jest aż 200 tys. pracowników.

Tej luki nie wypełnią cudzoziemcy, którzy dotychczas co roku przyjeżdżali na kilka miesięcy do pracy przy zbiorach owoców i warzyw. Teraz jednak tak się nie stanie, z powodu zamknięcia granic w związku z pandemią koronawirusa.

Właściciel mBanku podjął ostateczną decyzję o jego dalszym losie. Wszystko się wyjaśniłoWłaściciel mBanku podjął ostateczną decyzję o jego dalszym losie. Wszystko się wyjaśniłoCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Zwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażu

Rolnicy ratują się zatrudnianiem osób, które straciły pracę w wyniku wprowadzonych w związku z pandemią obostrzeń. Do pracy zgłosiły się m.in. osoby zwolnione z zamkniętych lokali gastronomicznych bądź sklepów.

PAP informuje również o utworzeniu przez rolnicze organizacje platformy dla osób poszukujących zajęcia i właścicieli gospodarstw, którzy pilnie potrzebują pracowników. Chętnych nie brakuje. Jedna z federacji rolniczych Confagricoltura otrzymała w ciągu miesiąca 17 tysięcy zgłoszeń od ludzi poszukujących zajęcia. Niewiele mniej, bo 10 tys. zgłoszeń zebrał związek Coldiretti. Zdecydowana większość zgłaszających to Włosi.

Przypomnijmy, że od początku pandemii w lutym potwierdzono we Włoszech ponad 219 tys. zakażeń koronawirusem. Z powodu wirusa zmarło dotychczas ok. 30,5 tys. osób. Z kolei liczba wyzdrowień przekroczyła 100 tys.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Otworzyli paczkę chipsów. Znaleziska w środku się nie spodziewali
  2. Smutne słowa Anny Dereszowskiej. Wraz z córka cierpi na tę samą nieuleczalną chorobę
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Rzecznik rządu o trzecim etapie znoszenia obostrzeń. Podał termin, wielu się ucieszy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News