IBL ostrzega przed pożarami w polskich lasach
pixabay/MargaritaMorales
Autor Radosław Święcki - 10 Maja 2020

IBL z wyjątkowym apelem do Polaków. Mówi co robić, żeby nie zagrozić sobie i innym

Instytut Badawczy Leśnictwa ostrzega przed pożarami w polskich lasach. Zagrożenie pożarowe wynika z panującej w Polsce suszy. Instytut apeluje do Polaków o zachowanie ostrożności, nie tylko podczas przebywania w lesie.

IBL ostrzega przed pożarami

O zagrożeniu pożarowym w polskich lasach Instytut Badawczy Leśnictwa poinformował w niedzielę. Z zamieszczonej na stronie IBL mapy wynika, że najwyższy stopień zagrożenia obowiązuje w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, śląskim, podlaskim, a także na północy Mazowsza i Wielkopolski.

Na pozostałym obszarze Polski zagrożenie pożarowe określane jest jako średnie, zaś w kilku regionach jako małe. Najlepiej sytuacja wygląda w województwie małopolskim, a także śląskim i opolskim, oraz na południu województwa dolnośląskiego.

Portal mns.com przypomina, że wysokie zagrożenie pożarowe w lasach wynika z panującej w kraju suszy. Tymczasem jeszcze niedawno Instytut Badawczy Leśnictwa informował, że zagrożenie pożarowe w polskich lasach sukcesywnie spada. Pod koniec kwietnia na jednej trzeciej powierzchni kraju występowało zagrożenie średnie lub małe.

Zadzwonił tylko raz i ukradł 150 tys. zł. Nowa, wyjątkowo niebezpieczna i perfidna metoda złodzieiZadzwonił tylko raz i ukradł 150 tys. zł. Nowa, wyjątkowo niebezpieczna i perfidna metoda złodzieiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Niewyobrażalnie tragiczne, na wysypisku śmieci znaleziono zawiniątko. Nie żyje noworodek

Apel o ostrożność

Instytut Badawczy Leśnictwa apeluje do Polaków o zachowanie wzmożonej ostrożności nie tylko podczas przebywania w lesie, ale też w czasie przejazdów przez tereny leśne, a także w ich sąsiedztwie.

IBL przypomina, że mapa zagrożenia pożarowego lasów opracowywana jest codziennie (od 1 kwietnia do 30 września) przez Laboratorium Ochrony Przeciwpożarowej Lasu Instytutu Badawczego Leśnictwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostatnie godziny na przelew i wypłatę gotówki. Za chwilę banki zablokują tę możliwość
  2. Tragiczny wypadek kolejowy. Nie żyje kilkanaście osób
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Tragiczna wiadomość z rana, 23-letni turysta stracił życie. Nie miał żadnych szans, trwają poszukiwania innych
Od dziś będziesz mógł zrobić zakupy w Biedronce również w niedzielę. Wszystko dzięki sprytnej decyzji sieciOd dziś będziesz mógł zrobić zakupy w Biedronce również w niedzielę. Wszystko dzięki sprytnej decyzji sieciCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News