BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Powstała infolinia objaśniająca Polski Ład. Jest szansa, że telefony będą się urywały, bo pytań jest wiele
Joanna Leja
Joanna Leja 22.03.2022 09:30

Powstała infolinia objaśniająca Polski Ład. Jest szansa, że telefony będą się urywały, bo pytań jest wiele

smartfon-telefon-oszust-SMS-e-mail-iberion (1)
Biznesinfo

Ministerstwo Rozwoju i Technologii uruchomiło infolinię dla obywateli i przedsiębiorców. Dzięki niej osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat rozwiązań Polskiego Ładu.

Infolinia jest jednym z elementów tzw. Multikanałowego Centrum Informacji ,,Polski Ład”. Od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00 będzie można uzyskać informację na temat obowiązujących przepisów prawnych, procedur administracyjnych i usług dostępnych drogą elektroniczną oraz o możliwości korzystania z rozwiązań wprowadzanych przez Polski Ład.

Multikanałowe Centrum Informacji ,,Polskiego Ładu” nadzorowane jest przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, przy wsparciu i we współpracy z innymi urzędami m.in. z Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwem Zdrowia i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Jak czytamy na rządowej stronie, będzie ono oferowało kilka form wsparcia, m.in.: rozmowę telefoniczną z konsultantem, rozmowę na livechacie, helpdesk, a wkrótce także dostępnego przez całą dobę wirtualnego asystenta.

Zarówno przedsiębiorcy, jak i obywatele korzystający z infolinii uzyskają informacje na temat projektów obejmujących m.in.:

  • zmiany podatkowe, w tym nowe składki zdrowotne,

  • mieszkalnictwo (dom bez formalności i kredyt bez wkładu własnego),

  • emerytury bez podatku,

  • Rodzinny Kapitał Opiekuńczy,

  • zmiany dla rolników,

  • wsparcie dla firm wdrażających innowacje.

Z wszelkimi pytaniami można dzwonić pod numer 22 765 64 64.

Polecane