Polska pionkiem w rękach Waszyngtonu
Pixabay/freestocks-photos
Autor Wiktoria Pękalak - 25 Września 2020

Reżimowe media zmieniły zdanie. Polska nie jest już największym wrogiem, teraz ma budzić pogardę

Polska nie jest już najbardziej znienawidzonym przez Białoruś krajem. Reżimowe media zmieniły kierunek wylewania swoich frustracji. Kto według białoruskiej telewizji chce doprowadzić do zniszczenia Białorusi i Rosji?

Polska nie jest już największym wrogiem Białorusi

Na czele białoruskiej telewizji stanęli specjaliści z rosyjskiej telewizji RT. Od tego czasu propaganda, której na co dzień wysłuchują Białorusini stała się jeszcze bardziej bezpośrednia i agresywna. Emisje skupiają się na przedstawianiu przeciwników politycznych w bardzo niekorzystnym świetle. Oprócz tego ich wizerunki okraszone są bezczelnymi kłamstwami, podaje Wyborcza.

Lepiej uszykuj gotówkę, będą problemy z bankami. Zacznie się jeszcze dzisiajLepiej uszykuj gotówkę, będą problemy z bankami. Zacznie się jeszcze dzisiajCzytaj dalej

- Nasi nie dawali sobie rady, musieliśmy zaprosić Rosjan - tłumaczył Hienadź Dawydźka, deputowany parlamentu i były szef propagandowej telewizji podczas spotkania z wyborcami.

Odkąd doszło do zmiany w białoruskiej telewizji, Białorusinom zaserwowano możliwość wysłuchania “niezależnych” i opiniotwórczych ekspertów z całego świata, których niezależność kończy się i zaczyna tam, gdzie ich sympatyzowanie z Rosją lub zaangażowanie w antyamerykańskich ugrupowaniach. Większość z “ekspertów” występujących za szklanym ekranem telewizorów, w krajach z których pochodzą są w ogóle nieznani. Wśród nich znalazły się takie nazwiska jak Alexander Sosnowski - redaktor niemieckiego czasopisma „World Economy”. W internecie trudno znaleźć wiele informacji na jego temat. Podobnie z Rusłanem Pankratowem, liderem mikroskopijnej łotewskiej partii.

Na liście osób, które białoruska telewizja uważa za ekspertów znalazł się także zasłużony reprezentant Polski - Mateusz Piskorski - były poseł Samoobrony, który później stał się liderem partii Zmiana. W Polsce stał się rozpoznawalny z aresztowania przez ABW pod zarzutem szpiegostwa.

Ile zarabia Dorota Wellman? Okazuje się, że gwiazda dzieli się swoim majątkiemIle zarabia Dorota Wellman? Okazuje się, że gwiazda dzieli się swoim majątkiemCzytaj dalej

Wszyscy “niezależni” eksperci zajęli miejsce poprzednich, prołukaszenkowskich ekspertów, dzięki czemu problemy, których doświadcza Białoruś nie są wynikiem polsko-litewskiego spisku przeciwko Aleksandrowi Łukaszence, jak zwykło się wówczas mawiać, winnymi sytuacji w kraju są teraz Stany Zjednoczone. To one destabilizują Białoruś, choć nie jest ona wcale ich głównym celem. Zdaniem telewizyjnej narracji Amerykanie poprzez swoje ataki na Mińsk i Łukaszenkę, chcą doprowadzić do zniszczenia Rosji.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Pracodawca dopłaci ci do urlopu jeśli nie będziesz na nim pracował. Przełomowa oferta z Polski
2. Przybylska, Jobs, Glinka, Pavarotti. Wszystkich zabrała jedna, arcygroźna groźna choroba, której objawów nie wolno bagatelizować
3. Górnicy zgodzili się na odejście od węgla. Podali konkretną datę

Polska w teatrze marionetek

Po zmianie afrontu białoruskiej telewizji Polska przestała być światowym graczem, który czeka razem z Litwą na każde potknięcie wschodniego sąsiada. Wymienione kraje są w narracji telewizji całkowicie niesamodzielne, ponieważ znajdują się w całości w rękach Waszyngtonu. Polska nie jest już przedstawiana jako kraj, którego Białorusini powinni się bać, tylko jako twór godny pogardy i wywołujący odrazę.

Nowa decyzja w sprawie zakazu lotów. Zmiany wejdą w życie już 30 wrześniaNowa decyzja w sprawie zakazu lotów. Zmiany wejdą w życie już 30 wrześniaCzytaj dalej

Kłamstwa reżimowej telewizji łatwo wychwyci każdy, kto zada sobie choć odrobinę trudu, by zweryfikować przedstawiane informacje.

- Churchill nazywał Polskę hieną Europy - padło pewnego razu zdanie w białoruskiej telewizji ONT. Wyborcza przypomina czego dokładnie tyczyło się porównanie - Churchill napisał o Polsce, że zajęła Zaolzie “z apetytem hieny”.

- Na Łotwie się śmieją, że MSZ Łotwy to osobny dział Departamentu Stanu USA. Samodzielnej polityki kraje bałtyckie nie prowadzą. Co im się mówi, to oni robią. Kraje Bałtyckie, Polska i Ukraina nie są samodzielne - brzmią komunikaty białoruskiej telewizji.

Minister zdrowia potwierdził. Będą nowe obostrzeniaMinister zdrowia potwierdził. Będą nowe obostrzeniaCzytaj dalej

- Polska ma tradycyjną geopolityczną rolę, jest wykonawcą rozporządzeń, które spływają z Waszyngtonu, i to nie są samodzielne decyzje władz Polski - pada w CTV cytowanej przez Wyborczą.

Sytuacja białoruskiej telewizji może wydobywać śmiech, jednak oznacza jednocześnie utratę informacyjnej suwerenności przez naszego sąsiada i coraz większy wzrost wpływu Rosji na funkcjonowanie Białorusi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W sieci krąży zatrważający filmik z Zielonej Góry. Nastolatki zdążyły uciec
  2. Kobieta nagle upuściła dziecko na chodnik. Porażające, była kompletnie nietrzeźwa
  3. Netto inwestuje w swoje sklepy. Już niedługo zapłacimy w nich całkiem inaczej
  4. 85 mln zł odszkodowania od państwa. Tyle domaga się PKP Energetyka za tani prąd
  5. Episkopat podpisał nową umowę z TVP. Msze i koronki codziennie w telewizji
  6. Wjechał Passatem na barierkę energochłonną. Większego wyczynu dokonał potem
Sensacyjne odkrycie górników. Natknęli się na nie zupełnie przypadkowoSensacyjne odkrycie górników. Natknęli się na nie zupełnie przypadkowoCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News