Policja zmienia hasło, już niebawem zobaczymy je na radiowozach
Wikipedia/Cezary p
Autor Radosław Święcki - 31 Października 2020

Już od listopada radiowozy zmienią się nie do poznania. A na maskach pojazdów pojawi się nowe hasło policji

Pandemia koronawirusa a zwłaszcza wprowadzone w związku z nią obostrzenia nałożyły nowe obowiązki na policję. Zmieniają się nie tylko obowiązki mundurowych, ale też ich pojazdy. Lada dzień na maskach policyjnych radiowozów zobaczymy nowe hasło policji. Budzi ono skojarzenia z aktualną sytuacją w Polsce.

Policja z nowym hasłem

Wraz z początkiem listopada policyjne radiowozy zmienią się nie do poznania. To efekt wydanego kilka dni temu rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury dotyczącego warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

W dokumencie, którego szczegóły podaje Interia.pl możemy przeczytać m.in. że na radiowozach o srebrnej barwie nadwozia dodatkowo umieścić można m.in.: "znak gwiazdy policyjnej po obu stronach pojazdu na pasie wyróżniającym lub z przodu pojazdu nad napisem "POLICJA" oraz napis "POMAGAMY I CHRONIMY" umieszczony półkolem nad znakiem gwiazdy policyjnej".

Co istotne, wspomniane rozporządzenie ma charakter przejściowy. Tymczasem od dłuższego czasu trwają prace nad nową koncepcją oznakowania radiowozów, czym zajmuje się Komenda Główna Policji w kooperacji z Przemysłowym Instytutem Motoryzacyjnym PIMOT.

Jeśli nie odbierzesz tego telefonu, możesz gorzko pożałować. Sprawa dotyczy wszystkich, bez wyjątkuJeśli nie odbierzesz tego telefonu, możesz gorzko pożałować. Sprawa dotyczy wszystkich, bez wyjątkuCzytaj dalej

Hasło „Pomagamy i chronimy”, które lada dzień zobaczymy na maskach policyjnych radiowozów, jak przypomina Interia.pl pojawiło się po raz pierwszy w 2016 roku, gdy nastąpiło rozstrzygnięcie ogłoszonego przez policję konkursu dotyczącego jej nowego hasła. Komisja konkursowa wybrała wówczas jednogłośnie propozycję, która pojawiła się w różnej formie w ponad 70 zgłoszeniach. Autor hasła (wyłoniony z grupy 71 osób w drodze losowania)otrzymał nagrodę od Komendanta Głównego Policji.

Interia.pl zwraca uwagę, że wspomniane hasło pojawi się na maskach radiowozów, które dopiero rozpoczną służbę w policji. Dotychczas wykorzystywane pojazdy nie będą musiały przechodzić w związku z tym remontu.

Prymas Polski mocno zdziwiony. Nie zapytali go, czy wyraża zgodę na zamknięcie cmentarzyPrymas Polski mocno zdziwiony. Nie zapytali go, czy wyraża zgodę na zamknięcie cmentarzyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Prognoza pogody na początek listopada zaskakuje. Z pewnością popełnisz częsty błąd
2. Bardzo ważne zmiany w 500 plus. Chodzi o zasady przyznawania, rodzice powinni wiedzieć
3. PKO BP, Orlen i inne spółki państwowe wezmą się za budowę szpitali tymczasowych. Wszystko na żądanie premiera

Rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury dotyczące warunków technicznych oraz wyposażenia radiowozów wchodzi w życie 1 listopada 2020 roku.

Braki kadrowe w policji

Od momentu przywrócenia większości obostrzeń znanych z pierwszej fali pandemii policja ma pełne ręce do roboty. Rolą mundurowych jest m.in. kontrola tego czy wprowadzone przez rząd restrykcje są przestrzegane. Do tego w ostatnich dniach funkcjonariusze mieli za zadanie również zabezpieczanie przetaczających się przez całą Polskę manifestacji dotyczących wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Tymczasem policja od dłuższego czasu zmaga się z problemem braku kadrowych, które pandemia tylko pogłębiła, gdyż z powodu koronawirusa nabór do policji w pierwszej połowie tego roku był zawieszony.

Pilny komunikat od ING. Klienci muszą być gotowi na spore ograniczeniaPilny komunikat od ING. Klienci muszą być gotowi na spore ograniczeniaCzytaj dalej

W tej sytuacji Komendant Główny Policji zdecydował niedawno o skrócenie szkolenia zawodowego mundurowych. Kurs podstawowy, jak podaje Wirtualna Polska trwa w części przypadków tylko dwa miesiące, podczas gdy do tej pory standardem były szkolenia trwające od 6 do 9 miesięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Teraz: wywołują "Dziady" z okien przy Mickiewicza. Zagra m.in. Katarzyna Warnke
  2. Rozpaczliwy apel Magdy Gessler. Prosi o pomoc dla grupy szczególnie dotkniętej obostrzeniami
  3. Odkrycie zaskoczyło służby. Rozbili nielegalną grupę handlującą mchem
  4. Wiceminister finansów o 14. emeryturze w 2021 roku. Wielu osobom nie spodoba się jego plan
  5. Jedną decyzją rząd wydał wyrok na tysiące Polaków. Wielu nie starczy na utrzymanie, zostaną z niczym
  6. Poznaliśmy największy sekret domu Kamila Stocha. Do tej pory skoczek trzymał to w głębokiej tajemnicy (FOTO)
  7. Delektujesz się kawą zaraz po przebudzeniu? Błąd, wystarczy pić ją o innej porze dania, a od razu poczujesz niesamowite efekty
Wiceminister finansów o 14. emeryturze w 2021 roku. Wielu osobom nie spodoba się jego planWiceminister finansów o 14. emeryturze w 2021 roku. Wielu osobom nie spodoba się jego planCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News