BiznesINFO.pl
Podnośniki nożycowe

Materiały Partnera

Podnośniki nożycowe w biznesie

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Udostępnij:

Podnośniki nożycowe wykorzystywane są w wielu branżach. Te wielofunkcyjne urządzenia mają szeroką gamę zastosowań w różnych środowiskach. Kiedy warto zainwestować w ten niezwykle przydatny sprzęt?

Czym są podnośniki nożycowe i jak działają?

Podnośnik nożycowy zbudowany jest z podestu, kół jezdnych, siłowników podnoszących, opuszczających i podtrzymujących podest, silnika, elektrycznego układu sterowania i dwóch dźwigni dwuramiennych, połączonych sworzniem. Układ nożyc może być pojedynczy lub podwójny. Podstawą działania urządzenia jest napęd elektryczny, hydrauliczny lub elektryczno-hydrauliczny. Maszyna może być wzbogacona o dodatkowe elementy udoskonalające jej pracę. Sama nazwa pochodzi od rozkładających się nożycowo skrzyżowanych ramion. Podnośniki mogą być montowane zarówno na podłożu, jak i w zagłębieniu, wewnątrz budynków i na zewnątrz. Składane nożyce unoszą podest na linii góra-dół. Wysokość, na jaką podnoszony jest podest, zależy od stopnia rozłożenia nożyc. Platforma może być podnoszona lub obniżana na wybraną wysokość. W zależności od budowy urządzenie ma różne możliwości maksymalnego obciążenia.

Zastosowania podnośników nożycowych

Ilość zastosowań podnośników nożycowych jest nieograniczona. Sprawdzają się w wielu gałęziach biznesu. Najczęściej stosowane są w budownictwie, w zadaniach remontowo-budowlanych. Dzięki nim prace na wysokości są nie tylko łatwiejsze, ale również znacznie bezpieczniejsze. Nie ma potrzeby rozstawiania niemobilnych rusztowań, dlatego zastosowanie podnośników nożycowych pozwala na ogromną oszczędność czasu. Urządzenia te zwiększają także bezpieczeństwo i ułatwiają pracę na wysokościach w takich dziedzinach jak klimatyzacja, elektryka, energetyka, a także telekomunikacja. Ze sprzętu tego typu korzystają też firmy dbające o utrzymanie i konserwację terenów zieleni miejskiej i służby drogowe. Z podnośnikiem przycięcie gałęzi oraz montaż sygnalizacji miejskiej lub reklamy jest szybki i bezpieczny. Podnośniki ułatwiają ponadto prace warsztatowe mechanikom i konstruktorom. Wykorzystywane są do podnoszenia załadowanych towarem palet w magazynach i wszędzie tam, gdzie podniesienia wymagają materiały i ludzie. Z ich pomocą usuwany jest śnieg z dachów, przeprowadzane są remonty i przeglądy budynków.

Czy warto zainwestować w podnośnik nożycowy?

Dzięki podnośnikom prace polegające na podnoszeniu nie wymagają wysiłku fizycznego. Praca tych urządzeń zwiększa bezpieczeństwo, w przeciwieństwie do innych, skomplikowanych sposobów podnoszenia ciężarów. Podest jest stabilny, co sprawia, że podniesiony na nim pracownik nie jest narażony na ryzyko upadku i może sprawnie wykonywać swoją pracę. Dlatego z podnośników korzystają różne branże. Oszczędność czasu pracy generuje spore oszczędności w każdej firmie. Warto jednak pamiętać, że do obsługi podnośników niezbędne jest posiadanie odpowiednich uprawnień.

Podnośniki nożycowe to urządzenia funkcjonalne, mobilne i wygodne. Są odpowiednie do wykorzystania w każdym sektorze, w którym niezbędna jest praca na wysokości i duży udźwig. Zwiększają bezpieczeństwo i szybkość wykonywania czynności.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły

Praca

Na czym polega marketing relacji i czym się wyróżnia?

Czytaj więcej >
W te wakacje wielu pracowników będzie miało krótszy urlop

Praca

Obniżony etat, to nie jedyny problem kryzysu. Zaważy to także na twoim urlopie

Czytaj więcej >
pixabay, Fz

Praca

Płaca minimalna na poziomie 3 tys. zł. Rząd podjął decyzję

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Praca

Emerytury stażowe. Solidarność złoży projekt ustawy w Sejmie

Czytaj więcej >
pixabay, adnovak

Praca

Płaca minimalna do podniesienia. Składki ZUS też

Czytaj więcej >
Pexels/Jeremy Wong

Praca

Kodeks pracy do rewolucyjnej zmiany. Małżeństwo uratuje przed zwolnieniem

Czytaj więcej >