Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Poczta Polska będzie współpracować z Pocztą Chińską. Chodzi o usprawnienie jednego kanału dostaw
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 24.05.2021 02:00

Poczta Polska będzie współpracować z Pocztą Chińską. Chodzi o usprawnienie jednego kanału dostaw

Biznes Info
Biznes Info

Poczta Polska i China Post Group (Poczta Chińska) łączą siły i będą ze sobą współpracować. Jak poinformowała Poczta Polska w oficjalnym komunikacie, umowa między podmiotami została zawarta na usługę transportu i redystrybucji przesyłek.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie korzyści ma przynieść partnerstwo

  • Jaki jest cel partnerstwa

Poczta Polska i partnerstwo z Chinami

Współpraca Poczty Polskiej z Pocztą Chińską ma zapewnić "rozwój wymiany pocztowej przychodzącej drogą kolejową z Chin do Europy oraz stopniowe zwiększanie wolumenów, które Poczta Polska będzie dostarczać do innych krajów europejskich" - poinformowano w komunikacie polskiego operatora.

Poczta Polska dodaje, że dzięki partnerstwie z chińskim dostawcą wzrośnie także poziom usług świadczonych w Polsce. W tym aspekcie Poczta Polska chciałaby się skupić na szybszym dostarczaniu przesyłek.

Plusem wynikającym ze współpracy ma być również większy zysk finansowy Poczty Polskiej z tytułu coraz większych ilości paczek wysyłanych z Chin do naszego kraju.

Poczta Polska idzie w świat

Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej powiedział, że ma nadzieję na owocną współpracę z chińskim podmiotem. Zaznaczył, że Chiny są obecnie największym partnerem Unii Europejskiej.

Współpraca Poczty Polskiej z Pocztą Chińską to kolejny element strategii na lata 2021 - 2023. Poprzez swoje działania Poczta Polska chce umocnić pozycję w sektorze KEP, czyli przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych).

Z kolei Wiesław Włodek, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej dodał, że partnerstwo przyniesie wymierne korzyści dla obu stron. Warto zaznaczyć, że obecnie Poczta Polska przygotowuje się do wdrożenia pakietu VAT e-commerce.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]