BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Klienci PKO BP w niebezpieczeństwie. Oszuści mają bezczelny sposób

25 Września 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Klienci Banku PKO BP powinni mieć się na baczności. Oszuści znaleźli kolejny sposób na wyłudzanie danych. Tym razem powołują się na prawo o silnym uwierzytelnianiu. PKO Bank Polski wydał już komunikat, w którym ostrzega swoich klientów.

PKO Bank Polski ostrzega przed osobami, które podszywają się pod pracowników banku. Oszuści bezczelnie dzwonią i udają, że są przedstawicielami banku. Następnie powołują się na dyrektywę PSD2 i proszą o instalację dodatkowego oprogramowania, które zostanie wysłane na e-mail. Okazuje się, że plik zawiera wirus, dzięki któremu hakerzy mogą wykraść dane do logowania i kody autoryzacyjne.

PKO BP - klienci są w niebezpieczeństwie

Bank informuje, że w wypadku zainstalowania oprogramowania podanego w mailu oszuści mogą zyskać dostęp do bankowości elektronicznej, a co za tym idzie wykraść pieniądze. Oprócz tego oszust może poprosić o wyrażenie zgody na administrowanie danymi osobowymi. Złośliwe oprogramowanie zawiera fałszywy formularz z taką właśnie zgodą.

PKO BP ostrzega

PKO BP prosi o kontakt osoby, które mają wszelkie wątpliwości w sprawie. - Jeśli odbierzesz podejrzany telefon od osoby podającej się za pracownika banku i masz wątpliwości, czy powinieneś podawać dane, skontaktuj się z nami. Jeśli Twoje podejrzenia wzbudzi jakakolwiek inna sytuacja w czasie korzystania z aplikacji mobilnej lub serwisu transakcyjnego – również prosimy o informację - można przeczytać w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej Banku.

14 września weszła w życie dyrektywa Unii Europejskiej PSD2. Od tego czasu banki musiały wprowadzić nowe zabezpieczenia w bankowości elektronicznej. Nowe przepisy dotyczyły m.in. dokładniejszej weryfikacji podczas logowania.

Tagi:

PKO BPoszuścioszustwokonta bankowe

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

emeryci

Polska i Świat

Ważne zmiany dla emerytów i rencistów od 1 stycznia 2023 roku

Czytaj więcej >
Protest ratowników

Polska i Świat

Protesty w Ułan Bator. Demonstranci domagają się śledztwa w sektorze węglowym

Czytaj więcej >
prawo jazdy na traktor

Polska i Świat

Będą nowe dopłaty dla rolników. Więcej pieniędzy niż się spodziewano

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Szykują się spore zmiany w kadrach PKO BP. Przetasowania na najwyższych szczeblach

Czytaj więcej >
Uwaga na oszustwa przez telefon.

Polska i Świat

ZUS ostrzega przed dziwnymi telefonami. Dzwonią oszuści

Czytaj więcej >
cmentarz, grob

Polska i Świat

Nadchodzą znaczne zmiany w prawie pogrzebowym. Jest apel o wzrost zasiłku

Czytaj więcej >