BiznesINFO.pl
pilne orlen

East News

PKN Orlen chce produkować napoje energetyczne pod własną marką. Szuka producenta

25 Listopada 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

PKN Orlen szuka producenta napojów energetycznych pod marką własną należącą do Orlenu. Jak poinformował w ogłoszeniu, oferty można składać do 5 grudnia.

Energetyki pod marką PKN Orlen

PKN Orlen na swoich stacjach paliw prowadzi sprzedaż detaliczną. Koncern planuje jednak rozszerzyć swoją ofertę o kolejny produkt - zamierza podpisać umowę ramową z producentem napojów energetycznych. 

"PKN Orlen nieustannie poprawia swoją efektywność ekonomiczną oraz pozycję rynkową i obecnie rozpoczyna postępowanie na wybór dostawcy napojów energetycznych pod marką własną Orlen, stanowiących ofertę w punktach detalicznych PKN Orlen" — poinformował koncern. Jak podano w ogłoszeniu, oferty można składać do 5 grudnia.

W opublikowanym oświadczeniu PKN Orlen wyjaśnił, że do głównych celów prowadzonego prowadzonego postępowania należy m.in. dobór asortymentu zgodnie z potrzebami klientów stacji, przy uwzględnieniu dostępnej powierzchni sprzedażowej.

Sprzedaż na stacjach paliw Orlenu

Orlen prowadzi sprzedaż detaliczną produktów na 1300 własnych stacjach paliw. W 2021 roku wartość sprzedaży w sklepach na stacjach paliw wyniosła 14,5 mln złotych, to około 10 proc. więcej niż w poprzednim roku, jak wynika z danych POPiHN - organizacji branżowej zrzeszającej działające w Polsce firmy paliwowe i logistyczne. 

W odpowiedzi na pytanie portalu Business Insider, o to, w których sektorach sprzedaży stacje Orlenu odnotowują największe wzrosty sprzedaży, PKN Orlen wymienił słodkie przekąski, oleje silnikowe, a także zimne i gorące napoje. Być może sukces odniesie także napój energetyczny pod marką własną Orlenu. 

Tagi:

Orlen

Magdalena MadońAutor

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.madon@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Rodzinny sklep zamyka się po 33 latach działalności

Czytaj więcej >

Handel

Kontrolowane zakupy urzędników fiskusa. Jeśli prowadzisz biznes, lepiej uważaj

Czytaj więcej >
Uścisk dłoni, biznes, praca

Handel

Badanie "Zakupy firmowe". Przedsiębiorcy obawiają się opóźnień w płatnościach

Czytaj więcej >

Handel

Znane sieci handlowe pod lupą UOKiK. Grożą im bardzo wysokie kary

Czytaj więcej >

Handel

Rekordowy wzrost sprzedaży w Biedronce. Sieć odnotowała sprzedaż na poziomie 17,58 mld euro

Czytaj więcej >
Już nie zrobisz zakupów w sklepach pod szyldem Mila

Handel

Czesi robią zakupy w Polsce. W koszyku m.in. papierosy

Czytaj więcej >