Piwo Andechs Weizenbock
untappd.com/Alex P.
Autor Konrad Karpiuk - 20 Grudnia 2020

Kapitalna akcja benedyktynów. W podzięce medykom przekazali 1800 piw "Bóg Zapłać"

Piwo o nazwie "Vergelt's Gott", co po niemiecku oznacza "Bóg Zapłać", jest produkowane przez Benedyktynów w opactwie Andechs. Zakonnicy wysłali po butelce do 1800 pracowników służby zdrowia w Niemczech. W ten sposób chcieli podziękować im za pracę na pierwszej linii frontu w trudnych czasach.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaki zakonnicy podziękowali personelowi medycznemu,
  • Dlaczego piwo od zakonników idealnie pasuje na okres przedświąteczny,
  • Dlaczego piwo "Vergelt's Gott" różni się od piw, które kupujemy w sklepach.

Zakonnicy postawili piwo medykom, w ramach podziękowania za ich służbę

Tradycyjne piwo od zakonników było niewątpliwie miłą niespodzianką dla pracowników szpitali w Starnbergu, Seefeld i Penzbergu. Podarek z opactwa przyjechał ciężarówką dostawczą, a personel będzie mógł odebrać napój po pracy w szpitalnej stołówce.

Opat Andechs, Johannes Eckert tłumaczył później, że ten miły gest jest sposobem podziękowania służbie zdrowia za poświęcenie jej pracowników w trakcie pandemii koronawirusa. Zakonnik zaznaczył, że "to tylko mały gest, ale prosto z serca".

Zdarzy się pierwszy raz, a odczujemy wszyscy. Decyzji już nie zmienią, za chwilę pół tygodnia bez handluZdarzy się pierwszy raz, a odczujemy wszyscy. Decyzji już nie zmienią, za chwilę pół tygodnia bez handluCzytaj dalej

Wyjątkowe piwo dla medyków

"Vergelt's Gott" to piwo typu weizenenbock (koźlak pszeniczny). Jak pisze Die Welt, dzięki "mocnemu miodowemu kolorowi i aromatycznym nutom przypraw, takich jak goździki i gałka muszkatołowa" trunek idealnie pasuje na adwent i okres świąteczny.

Browar Andechs to największy z nielicznych i autentycznych pozostałych browarów klasztornych w Niemczech. Zakonnicy warzą piwo niezależnie od koncernów spożywczych i bez państwowych subwencji z podatku kościelnego.

Zarówno warzenie, fermentacja, jak i butelkowanie odbywa się Andechs. Dochody ze sprzedaży słynnego piwa, przeznaczane są na utrzymanie zakonu, działalność duszpasterską, kulturalną i socjalną.

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. IMGW bije na alarm, ostrzeżenie pierwszego stopnia. Oberwą kierowcy, grozi mandat na 200 zł
  2. Ile zarabia sołtys, czy to się opłaca? Ujawniamy stawki
  3. Emeryci mają się z czego cieszyć. ZUS wyszykował im prezent
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News