Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Dlaczego głosują na PiS? Polacy ujawniają
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 24.07.2019 02:00

Dlaczego głosują na PiS? Polacy ujawniają

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

PiS od lat notuje wysokie wyniki w sondażach poparcia. Mimo kilku afer, które miały miejsce za czasu rządów formacji Jarosława Kaczyńskiego, ugrupowanie mocno trzyma się sterów władzy. Co sprawia, że Polacy tak chętnie głosują na Prawo i Sprawiedliwość? Sprawę tę w najnowszym badaniu postanowiło przestudiować Centrum Badania Opinii Społecznej.

Jak wskazuje CBOS, 29% respondentów wskazało, że głosuje na PiS, bo partia ta po prostu rządzi dobrze. Niemalże 1 na 3 Polaków przekonany jest, że obecnie rządzącej formacji wraz z pomniejszymi koalicjantami należy wydać pozytywną ocenę dotychczasowych rządów i dokonań. Ankietowani wskazywali także, że PiS to partia dobrze gospodarująca Polską, a pod jej rządami żyje się coraz lepiej i dostatniej.

PiS - dlaczego Polacy głosują na partię?

Bardzo dobrze rządzą, gospodarka się podniosła i będzie jeszcze lepiej. Za rządów PiS bardzo się poprawiło życie, rządzą dobrze, starają się o zwykłych, prostych ludzi - przytacza opinię jednego z badanych CBOS.

Nie brak także głosów, że Polaków cieszy redystrybucja bogactwa państwa, czego nie było w takiej skali wśród dotychczasowych rządów po 1989 roku. Jak ocenił jeden z ankietowanych "nigdy się tak dobrze nie żyło, jak teraz". Badany podkreślił także, iż "500 plus to jest wspaniała sprawa".

Co z pozostałymi partiami? Ankietowani, którzy głosowali dotychczas na Koalicję Europejską / Platformę Obywatelską, wskazywali konkretne przymioty danych kandydatów wymienianych z nazwisk, ich uczciwość, sumienność, starania o dobrobyt w kraju. Część wyborców Koalicji głosowała jednak na nią, bo ta jest "antypisowska".