Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > Możesz mieć problem z wypłatą pieniędzy z bankomatów. Jedna spółka zmienia zasady
Redakcja BiznesInfo
Redakcja BiznesInfo 04.06.2020 02:00

Możesz mieć problem z wypłatą pieniędzy z bankomatów. Jedna spółka zmienia zasady

pieniądze
wikipedia/ Adrian Grycuk

Euronet ogranicza wypłatę pieniędzy

W czasie epidemii koronawirusa bankomaty na szczęście cały czas pracują i posiadają gotówkę, pomimo wielu obaw Polaków w momencie rozwoju pandemii. Jednak jak poinformowało biuro prasowe spółki Euronet, w ich bankomatach został ustalony nowy limit jednorazowych wypłat pieniędzy na kwotę 1000 złotych. 

Dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska, Ewa Miziołek skomentowała, że decyzja została podjęta z uwagi na znaczny wzrost liczby wypłat gotówki w ostatnich miesiącach. Limit obowiązuje w bankomatach i wpłato-bankomatach dla transakcji wypłaty gotówki wykonywanej kartą lub zbliżeniowo, a limit został wprowadzony, by zapewnić jak największej liczbie klientów dostęp do gotówki.

Oczywiście wciąż możliwe będzie wypłacanie większej ilości gotówki, z tymże kilkukrotnie. Klienci na pewno odczują z tego powodu dyskomfort, a cały przebieg będzie trwał dłużej niż zwykle.

Ograniczenie wypłaty pieniędzy po raz kolejny

Nie jest to niestety jednorazowa sytuacja, kiedy znany operator wprowadza blokadę na wypłatę gotówki. Podobne działania podjęto już kilka lat temu, czytamy na prnews.pl. Euronet stwierdził wtedy, że w ten sposób obniży koszty utrzymania. Z ekonomicznego punktu widzenia rzeczywiście taka sytuacja jest o wiele korzystniejsza. Klienci pobierający mniejsze kwoty, ale częściej przysparzają więcej zysków za pobieraną od wypłat prowizję.

Warto pamiętać, aby po odejściu od bankomatu zdezynfekować lub dokładnie umyć ręce. Takie działanie zaleciła Światowa Organizacja Zdrowia, lecz samo oświadczenie nie miało wywołania paniki. W komunikacie czytamy, że „WHO ani nie wyraziło stanowiska, że banknoty roznoszą COVID-19, ani nie ostrzegała nigdy przed używaniem gotówki. Jedyne co ogłosiła WHO, to przypomnienie, że po kontakcie z pieniędzmi należy umyć ręce. To zalecenie higieniczne i nie należy go odczytywać w żaden inny sposób”.

Tagi: Pieniądze