pieniądze
wikipedia/ Adrian Grycuk
Autor Redakcja BiznesInfo - 4 Czerwca 2020

Możesz mieć problem z wypłatą pieniędzy z bankomatów. Jedna spółka zmienia zasady

Biuro prasowe Euronetu wydało komunikat dotyczący wprowadzenia limitu wypłat pieniędzy do 1000 zł. Obowiązuje on zarówno w bankomatach, jak i wpłato-bankomatach.

Euronet ogranicza wypłatę pieniędzy

W czasie epidemii koronawirusa bankomaty na szczęście cały czas pracują i posiadają gotówkę, pomimo wielu obaw Polaków w momencie rozwoju pandemii. Jednak jak poinformowało biuro prasowe spółki Euronet, w ich bankomatach został ustalony nowy limit jednorazowych wypłat pieniędzy na kwotę 1000 złotych.

Dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska, Ewa Miziołek skomentowała, że decyzja została podjęta z uwagi na znaczny wzrost liczby wypłat gotówki w ostatnich miesiącach. Limit obowiązuje w bankomatach i wpłato-bankomatach dla transakcji wypłaty gotówki wykonywanej kartą lub zbliżeniowo, a limit został wprowadzony, by zapewnić jak największej liczbie klientów dostęp do gotówki.

Oczywiście wciąż możliwe będzie wypłacanie większej ilości gotówki, z tymże kilkukrotnie. Klienci na pewno odczują z tego powodu dyskomfort, a cały przebieg będzie trwał dłużej niż zwykle.

Zadziwiające słowa Niemców na temat działań polskiego rządu. Wielu Polaków może być zaskoczonychZadziwiające słowa Niemców na temat działań polskiego rządu. Wielu Polaków może być zaskoczonychCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Zadziwiający wyciek z najbliższego otoczenia Kaczyńskiego. Na Nowogrodzkiej robi się gorąco

Ograniczenie wypłaty pieniędzy po raz kolejny

Nie jest to niestety jednorazowa sytuacja, kiedy znany operator wprowadza blokadę na wypłatę gotówki. Podobne działania podjęto już kilka lat temu, czytamy na prnews.pl. Euronet stwierdził wtedy, że w ten sposób obniży koszty utrzymania. Z ekonomicznego punktu widzenia rzeczywiście taka sytuacja jest o wiele korzystniejsza. Klienci pobierający mniejsze kwoty, ale częściej przysparzają więcej zysków za pobieraną od wypłat prowizję.

Warto pamiętać, aby po odejściu od bankomatu zdezynfekować lub dokładnie umyć ręce. Takie działanie zaleciła Światowa Organizacja Zdrowia, lecz samo oświadczenie nie miało wywołania paniki. W komunikacie czytamy, że „WHO ani nie wyraziło stanowiska, że banknoty roznoszą COVID-19, ani nie ostrzegała nigdy przed używaniem gotówki. Jedyne co ogłosiła WHO, to przypomnienie, że po kontakcie z pieniędzmi należy umyć ręce. To zalecenie higieniczne i nie należy go odczytywać w żaden inny sposób”.

Coraz mniej samochodów premium na polskich drogach. Dane nie pozostawiają wątpliwościCoraz mniej samochodów premium na polskich drogach. Dane nie pozostawiają wątpliwościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w Warszawie. W nocy zrobili tak samo jak w USA. Pomnik wielkiego Polaka zdewastowany
  2. Jak wyglądała ciąża w Auschwitz? Wstrząsające relacje z obozu koncentracyjnego
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności
TOP 10 najcenniejszych polskich gwiazd. Ile są warci nasi rodzimi celebryci?TOP 10 najcenniejszych polskich gwiazd. Ile są warci nasi rodzimi celebryci?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News