BiznesINFO.pl
PGE Dystrybucja wycięło drzewa z prywatnej działki, teraz umywa ręce

Biznes Info

PGE Dystrybucja wycięła prywatny las. Trudno teraz wskazać winnego

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Udostępnij:

PGE Dystrybucja wycięła wszystko, co znajdowało się na prywatnej działce. 20-letnie drzewa zniknęły z posesji, a właścicielka ziemi dowiedziała się o tym, dopiero gdy przyjechała na miejsce. Teraz nikt nie chce się przyznać do winy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego PGE Dystrybucja wycięła drzewa z prywatnej działki

  • Kto jest odpowiedzialny za wycinkę

  • Czego domaga się poszkodowane małżeństwo

PGE Dystrybucja wycięła drzewa na prywatnej działce

W tę historię aż trudno uwierzyć. Pani Małgorzata Sala, bohaterka materiału Interwencji odziedziczyła po rodzicach kawałek ziemi na Podkarpaciu. Według kobiety, na działce znajdowało się około 150 dwudziestoletnich drzew.

Kiedy kobieta pojechała w lutym zobaczyć ziemię z mężem, nie mogła uwierzyć własnym oczom. Zamiast lasku, kobieta ujrzała krajobraz jak po wybuchu. Na działce nie pozostało ani jedno drzewo.

- Był kawał lasu, została ruina. Zbombardowane jak po wojnie - mówiła 43-letnia kobieta w materiale Interwencji.

Wszystko dlatego, że nad działką Salów znajduje się linia wysokiego napięcia. Ta zaś była głównym powodem ogołocenia lasu, którego dokonała firma będąca podwykonawcą PGE Dystrybucja. Niestety, nikt nie zapytał małżeństwa, jak zapatruje się na wycinkę wszystkich drzew z ich terenu.

Oburzający jest także fakt, że nikt nie pofatygował się nawet, by w ogóle zapytać, czy nawet poinformować Salów, że na ich działkę wejdzie podwykonawca PGE Dystrybucja. Sprawa oburza tym bardziej, że kontakt do nich można było bardzo łatwo uzyskać - wystarczyłoby pozyskać dane w urzędzie gminy.

Kto za to odpowie

Salowie żądają odszkodowania, jednak PGE Dystrybucja nabiera wody w usta i całkowicie umywa ręce od wycinki drzew. Winą obarcza podwykonawcę, który to, zdaniem PGE Dystrybucja, powinien ponieść odpowiedzialność za ogromne straty.

Firma zatrudniona przez PGE tłumaczy się jednak, że musiała usunąć drzewa w związku z koniecznością nagłego zagrożenia. O tym, jakie to było zagrożenie, rodzina się jednak nie dowiedziała.

Problemem dla Salów nie jest sama wycinka drzew, tylko fakt, że nikt nie omieszkał ich o niej poinformować. Małżeństwo widzi jednak także, że szanse na wygranie sporu są niewielkie, ponieważ spór dotyczy ogromnych firm, z którymi, jak wiadomo, wygrać nie jest łatwo.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >